hej Wszystkim ;D

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

czw 26 sty, 2012

Heeeeej wielkie Wszystkim :D

Mam na imię Piotr, pochodzę z Wrocławia i mam 15 lat. Od zawsze interesowałem się przyrodą, kiedyś interesowało mnie wszystko co się rusza i nie jest ssakiem. Od krocionogów, patyczaków, ptaszników po gady, oczywiście zawsze musiałem "to" zatachać do domu. Obecnie ustatkowałem się i tkwię w mrówkach oraz akwarystyce :)

Z mrówek to mam rzadziej spotykane zainteresowania - uwielbiam mrówki, które zakładają małe kolonie oraz są jak najmniejszych rozmiarów :naglowie:. Moje ulubione to Temnothorax sp., w lecie chcę uzbroić się w karzełki Solenopsis fugax i spróbować zdobyć Ponerę :mrgreen:

klikam jeszcze na:
formicarium
antmanii
przekopnice.cba.pl

Pozdrawiam Wszystkich :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 27 sty, 2012

Witaj na forum.
Małe mrówki to są Plagiolepis. :lol:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

pt 27 sty, 2012

Właśnie wiem, tylko kurczę ciągnie mnie do mrówek krajowych, jakiś taki dziki jestem :mrgreen:. Chyba moje wewnętrzne ja mówi mi, że tyle ciekawego mam pod samym nosem, więc po co mi mrówki egzotyczne??? Często nie dorastają naszym do pięt, po za tym mogę popatrzeć se trochę na formicarium, trochę w plenerze i jest gites, chociarz egzotyka w formi też może przynieść ciekawe obserwacje :D

Pozdrawiam :D

P.S. Piszę już z zamkniętym jednym okiem, pewnie dopiero jutro zobaczę jakie bzdury napisałem :)
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 27 sty, 2012

Nie neguję świetności naszych rodzimych gatunków. Ba uważam, że początkujący hodowca powinien właśnie takimi się zajmować. Co ważne, można je złapać samemu, są zazwyczaj proste w hodowli a duże kolonie możemy bez obaw wypuszczać do natury. Zupełnie niezrozumiałym dla mnie, a zarazem chyba trochę w myśl powiedzenia: "Cudze chwalicie swego nie znacie..." jest rozpoczynanie hodowli od gatunków egzotycznych czy południowoeuropejskich. Niby jest ta kusząca chęć poznania czegoś obcego, tajemniczego, ale warto wspomnieć, iż tak samo tajemnicze i niepoznane sa nasze rodzime mrówki.
A wracając do mojej wcześniejszej wypowiedzi, to chciałem tylko podać rodzaj wyjątkowo małych szkrabów. :mrug:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

pt 27 sty, 2012

Zgodzę się z Tobą Harnaś w 100% :D. Dopiero teraz widzę na oba oki co napisałem :lol: :D

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
ODPOWIEDZ