Witam.

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

dupekwglanach
Posty: 7
Rejestracja: wt 06 mar, 2012
Lokalizacja: Zabrze

wt 06 mar, 2012

Witam.
Nazywam się Andrzej. Mieszkam w Zabrzu ostatnio przypomniało mi się ze jakieś 8lat temu chciałem mieć mrówki... Więc postanowiłem po latach spełnić ot tak wydawało by się błahe marzenie. Wziąłem się ostatnio za stworzenie dość nietypowego formikarium ze starego akwarium, ale o tym więcej rozpisze się w temacie w dziale "Mrowisko domowe". Są może tutaj jacyś fani mrówek z moich okolic? (Śląsk)

Pozdrawiam!
Carbrini
Posty: 64
Rejestracja: wt 31 sty, 2012

wt 06 mar, 2012

Witam w naszym "mrowisku".
Jaki chcesz hodować gatunek? Ja ci polecam F. cunicularie. Zapraszam do mojego dziennika tam mam opisane pierwsze dni z tą sympatyczną mróweczką.
Moje mrówki:
Formica cunicularia
Messor barbarus
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

wt 06 mar, 2012

hejooo :D

ja Formic nie polecam jeśli nie masz cieplutko w domu lub jeśli nie będziesz dogrzewał, bo nie czerwią; ładnie czerwią nawet bez podgrzewania Lasiusy

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 06 mar, 2012

Szacho pisze:hejooo :D

ja Formic nie polecam jeśli nie masz cieplutko w domu lub jeśli nie będziesz dogrzewał, bo nie czerwią; ładnie czerwią nawet bez podgrzewania Lasiusy

Pozdrawiam :D
Pampers Jasiu karuzela. U mnie Formica właśnie złożyła piękne pakiety jaj w kilka tygodni po zimowaniu bez żadnego dogrzewania. :p W pokoju temperatura nie przekracza 21°C.
dupekwglanach, bierz to co ci się podoba najbardziej i co ci będzie odpowiadało w hodowli.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 06 mar, 2012

Harnaś pisze:
Szacho pisze:hejooo :D

ja Formic nie polecam jeśli nie masz cieplutko w domu lub jeśli nie będziesz dogrzewał, bo nie czerwią; ładnie czerwią nawet bez podgrzewania Lasiusy

Pozdrawiam :D
pampers Jasiu karuzela. U mnie Formica właśnie złożyła piękne pakiety jaj w kilka tygodni po zimowaniu bez żadnego dogrzewania. :p W pokoju temperatura nie przekracza 21°C.
dupekwglanach, bierz to co ci się podoba najbardziej i co ci będzie odpowiadało w hodowli.
U mnie Formica też przeważnie czerwiły zimą, zresztą jak wszystkie inne mrówki. Temperatura nie przekraczała 19*C
Awatar użytkownika
Szacho
Posty: 122
Rejestracja: czw 26 sty, 2012

śr 07 mar, 2012

Harnaś pisze:
Szacho pisze:hejooo :D

ja Formic nie polecam jeśli nie masz cieplutko w domu lub jeśli nie będziesz dogrzewał, bo nie czerwią; ładnie czerwią nawet bez podgrzewania Lasiusy

Pozdrawiam :D
Pampers Jasiu karuzela. U mnie Formica właśnie złożyła piękne pakiety jaj w kilka tygodni po zimowaniu bez żadnego dogrzewania. :p W pokoju temperatura nie przekracza 21°C.
dupekwglanach, bierz to co ci się podoba najbardziej i co ci będzie odpowiadało w hodowli.
a u mnie nie :p dopiero po podgrzaniu :wink:

Pozdrawiam :D
Obrazek

"To za mało, jeśli na to ciebie stać
Trzeba znacznie więcej, więcej z siebie dać"
ODPOWIEDZ