HI!

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Showman
Posty: 9
Rejestracja: pn 13 sie, 2012
Lokalizacja: LegnicA

pn 13 sie, 2012

Witam wszystkich, zarejestrowałem się na owym forum z dwóch powodów, chcę dowiedzieć się jak najwięcej o gatunku hodowanym przeze mnie i chcę poznać osoby, które same się tym zajmują. Tak więc mam nadzieję że spełnię cele mojej wizyty na tym forum. A po za tym na pewno jestem młodszy niż wiele z was bo mam 18 lat, od zawsze inspirowały mnie mrówki, lecz nie zawsze miałem możliwość założenia koloni, tak więc proszę o wyrozumiałość co do mnie, ponieważ to moja pierwsza kolonia, mam mało doświadczenia w tej dziedzinie i o mrówkach nie wiem wystarczająco aby zadowolić przeciętnego socjologa :D Jeszcze raz witam.
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

pn 13 sie, 2012

Hey! :)

Mrówki to doskonałe hobby dla socjologa. ;-)
http://formicopedia.org
Thom-Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt 28 lis, 2008

pn 13 sie, 2012

Witamy, witamy ;)

Pytaj śmiało, my tu wszyscy jesteśmy życzliwi ;) Chyba socjologa jeszcze nie tu nie mieliśmy.
Mieszkasz w Polsce?
http://www.youtube.com/watch?v=Cv3dnwp6tZw&feature=player_embedded#!
Awatar użytkownika
Showman
Posty: 9
Rejestracja: pn 13 sie, 2012
Lokalizacja: LegnicA

pn 13 sie, 2012

Tak mieszkam w Polsce, podane w profilu gdzie.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 14 sie, 2012

Powitali sami południowcy, to i powita Pomorze :D
Powiedziałabym, że wcale nie jesteś młodszy niż większość ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Showman
Posty: 9
Rejestracja: pn 13 sie, 2012
Lokalizacja: LegnicA

wt 14 sie, 2012

Witam, witam - miło mi wszystkich poznać. A tak przy okazji zapytam żeby nie tworzyć na forum spamu i śmietnika, jak myślicie czy nowe gniazdo koloni może być wydrążone a raczej wytopione w styropianie? Mam w planach wsadzić do odpowiedniego akwarium bryłę styropianu z wydrążonymi na bokach tunelami, górna część styropianu pomalują nietoksyczną farbą i dodam jakieś szczegóły jak szyszka czy gałązka, jestem zainteresowany styropianem ponieważ nie grozi mu pleśń, jest łatwo dostępny, tani i można stworzyć na arenie małe jeziorko. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 14 sie, 2012

Showman pisze:Witam, witam - miło mi wszystkich poznać. A tak przy okazji zapytam żeby nie tworzyć na forum spamu i śmietnika, jak myślicie czy nowe gniazdo koloni może być wydrążone a raczej wytopione w styropianie? Mam w planach wsadzić do odpowiedniego akwarium bryłę styropianu z wydrążonymi na bokach tunelami, górna część styropianu pomalują nietoksyczną farbą i dodam jakieś szczegóły jak szyszka czy gałązka, jestem zainteresowany styropianem ponieważ nie grozi mu pleśń, jest łatwo dostępny, tani i można stworzyć na arenie małe jeziorko. Co o tym sądzicie?
Chcesz z niego stworzyć gniazdo, czy arenę? Bo raz piszesz o jednym, a raz o drugim :P

Witamy na forum :)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Thom-Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt 28 lis, 2008

śr 15 sie, 2012

Styropian nie nadaje się do wypełnienia gniazda ze względu na bardzo ograniczoną higroskopijność (chłonność wody). To pomalowane gniazdo które prawdopodobnie gdzieś zobaczyłeś było gipsowe. W formikarium takim styropianu używa się aby docisnąć gniazdo do ścianki akwarium. Czemu akurat styropianu? Żeby całość była lżejsza.

Heh najcieplejsze miasto to i ciekawych mrówek pewnie sporo macie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Cv3dnwp6tZw&feature=player_embedded#!
Awatar użytkownika
Showman
Posty: 9
Rejestracja: pn 13 sie, 2012
Lokalizacja: LegnicA

śr 15 sie, 2012

Widzę że ktoś nas kojarzy, póki co to spotkałem oczywiście jak wszędzie L.Niger, formica rufibarbis(którą ja mam) i bardzo dużo L. Flavus mam 4 spore gniazda na ogrodzie, i co mnie dziwi z moich obserwacji wynika, że gatunek ten od początku lipca do dziś miał tylko jeden dzień rójki.

P.S Dziękuję za odpowiedź więc muszę wziąć pod uwagę, że gips się nada. Ale mam jeszcze jedno pytanie, pomimo że ja sobie wyleje ten gips na styk z akwarium to nie potworzą się nie powołane szparki pomiędzy gipsem a szkłem, gdzie nie potrzebnie będą wchodzić mrówki?
Ostatnio zmieniony śr 15 sie, 2012 przez Showman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

śr 15 sie, 2012

Showman pisze: i co mnie dziwi z moich obserwacji wynika, że gatunek ten od początku lipca do dziś miał tylko jeden dzień rójki.
Każde gniazdo (poza kilkoma wyjątkowymi gatunkami) roi się raz w roku ;)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
Showman
Posty: 9
Rejestracja: pn 13 sie, 2012
Lokalizacja: LegnicA

śr 15 sie, 2012

Formik pisze: Każde gniazdo (poza kilkoma wyjątkowymi gatunkami) roi się raz w roku ;)
O widzisz tego nie wiedziałem ;)
ODPOWIEDZ