Joł joł ;>

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

pn 14 sty, 2013

Bardzo się cieszę mogąc do Was dołączyć : )

Mam nadzieję, że w końcu trafiłam na profesjonalne Forum z profesjonalnymi, dojrzałymi psychicznie moderatorami, a nie takimi, co to płaczą i maziają się jak małe dzieci, gdy się wystosuje pod ich adresem kilka słów uargumentowanej krytyki. I którzy za taką kulturalną ('bezwulgaryzmową'), uargumentowaną, konstruktywną krytykę po prostu banują, nazywając ją 'obelgami'.

W każdym razie z nową dawką entuzjazmu serdecznie pragnę się z Wami przywitać :> I prosić z góry o wyrozumiałość, bo nie jestem idealna i zdarzają mi się błędy (jak każdemu).
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
Awatar użytkownika
Flamingo
Posty: 46
Rejestracja: śr 15 sie, 2012
Lokalizacja: Kraków

wt 15 sty, 2013

Joł joł. Z podobnych powodów stwierdziłam, że Formicopedia to lepsze miejsce dla mnie - na konkurencyjnej stronie czułam się "malutka i bardzo głupiutka", panuje tam zwyczajnie zbyt fachowa i naukowa atmosfera, dlatego wyemigrowałam tutaj - jest luźniej, czuję się swobodniej i nie mam oporów przed pisaniem/pytaniem. Mimo to, strasznie lubiłam podglądać tam Twoje posty, bo wprowadzasz dużo życia na forum - mam nadzieję, że i Formicopedię trochę rozbudzisz, bo obecnie wszyscy chyba zimują. :)
Ostatnio zmieniony pt 18 sty, 2013 przez Flamingo, łącznie zmieniany 1 raz.
Rójka 2012
Camponotus ligniperdus
Lasius niger
Lasius flavus
Messor structor


Rójka 2013
Formica cunicularia
Formica sanguinea
Messor sp.
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

wt 15 sty, 2013

Łoł... daaawno nie czytałam czegoś tak miłego! Aż się zawstydziłam :> Dziękuję! :D
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 15 sty, 2013

:-) No to fajnie, że tu jest ok. Jedni lubią życie w kastach, innych stać na partnerstwo i wzajemny szacunek. ;-)
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 15 sty, 2013

Krótko, zwięźle i na temat- Witaj :p
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ARTUR83M
Posty: 217
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010
Lokalizacja: Sanok

wt 15 sty, 2013

gn pisze::-) No to fajnie, że tu jest ok. Jedni lubią życie w kastach, innych stać na partnerstwo i wzajemny szacunek. ;-)
Tam nie ma kasty tylko LOKI jego pampers i reszta gdzie cześć z nich stara się zasłużyć na miano pampers Lokiego. :)
Sorki ale nie trawię tego człowieka może dlatego że na każdym kroku stara się poniżać innych jak ma ku temu powody .
Obecnie Polska:
Formica sanguinea

Obecnie świat:
Pachycondyla apicalis

W zainteresowaniu:
Myrmecia pavida
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

wt 15 sty, 2013

Wyjątkowe podziękowania dla Ciebie, geb88. Wiesz, dlaczego... bo akurat Ty miałabyś tutaj największe prawo, żeby mnie 'zje*ać', a jesteś dla mnie życzliwa. Szacun :>
ARTUR83M pisze:
gn pisze::-) No to fajnie, że tu jest ok. Jedni lubią życie w kastach, innych stać na partnerstwo i wzajemny szacunek. ;-)
Tam nie ma kasty tylko LOKI jego pampers i reszta gdzie cześć z nich stara się zasłużyć na miano pampers Lokiego. :)
Sorki ale nie trawię tego człowieka może dlatego że na każdym kroku stara się poniżać innych jak ma ku temu powody .
No właśnie tego 'moderatora' miałam na myśli. Ale spoko - w końcu sam sobie wystawia ocenę (i kreuje opinię) takim niepoważnym, nieprofesjonalnym, dziecinnym zachowaniem. Zwłaszcza, że pozuje na takiego 'dorosłego' i 'wyluzowanego'... A te jego suche dowcipy... bezcenne ; )
Nie no, paradoksalnie nic do niego nie mam - ludzie to tylko ludzie - nie należy zbyt wiele od nich oczekiwać. Ale za takie moderowanie jednak uprzejmie podziękuję ukradkiem puszczając bełcika za kołnierz, hyh ;>
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 15 sty, 2013

Nie zaczynajmy kolejnych sporów. To forum jest tylko i wyłącznie o mrówkach i ew. luźnych tematach integrujących użyszkodników. To, że nie ma tutaj tak naprawdę żadnego regulaminu i żeby wylecieć nie wiem co trzeba zrobić nie znaczy, że mamy się rzucać mięsem :D
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 15 sty, 2013

Nie mówcie nic złego o innych. Ludzi trzeba chwalić, podziwiać, naśladować - oczywiście jeśli jest za co i jeśli są to ludzie. :D
Jeśli nie można o kimś czegoś dobrego powiedzieć to się o nic nie mówi. Najwyżej można cichutko szepnąć: "trzymaj się od niego z daleka". No i czasem jak ktoś ma taką możliwość może ślady jego istnienia w internecie wykasować. :)


Patry, żeby wylecieć z forum wystarczy na przykład:

* mieć nick, który mi się nie spodoba.. ;-)
* wstawić sobie avatar, który mi się nie spodoba.. ;-)
http://formicopedia.org
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

wt 15 sty, 2013

gn pisze: Patry, żeby wylecieć z forum wystarczy na przykład:

* mieć nick, który mi się nie spodoba.. ;-)
* wstawić sobie avatar, który mi się nie spodoba.. ;-)
Albo po prostu w ogóle nie podobać się Tobie :D W gruncie rzeczy to niewiele pamiętam przypadków, w których wzywaliśmy qnia na ratunek :D
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

wt 15 sty, 2013

gn pisze:Nie mówcie nic złego o innych. Ludzi trzeba chwalić, podziwiać, naśladować - oczywiście jeśli jest za co i jeśli są to ludzie. :D
Jeśli nie można o kimś czegoś dobrego powiedzieć to się o nic nie mówi.
Prawdę masz i rację mówisz. Więc nie będę już mówiła nic ;>

No i jakże mi miło widzieć i tutaj Kolegę patry'ego090! :> Co prawda troszkę się przekomarzaliśmy żeśmy byli na konkurencyjnym forum, jednak 'kto się czubi, ten się lubi' jak powszechnie wiadomo ;P
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 15 sty, 2013

Wiecie co, ale radiss to się świetnie rozwinął, no nie? Podoba mi się, że swój warsztat wzbogacił o dobry sprzęt i to co robi jest dobrej jakości. Mam na myśli wykonanie. Fajnie, że są tacy profesjonaliści. :D
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 16 sty, 2013

Faktycznie :) I odpisuje dośc szybko na pytania. Widać, że dba o "rynek" i potencjalnych klientów. Nawet na czeskich i słowackich forach widnieją odsyłacze do jego sklepu.
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

śr 16 sty, 2013

Ano. Jakkolwiek o radiss'ie jako osobie można mówić różne rzeczy - i akurat jeżeli o mnie chodzi, to kontakt z nim był różny - tak o jego sklepie z pewnością nie można powiedzieć ani jednego złego słowa. Jeżeli chodzi o polski rynek, to osobiście uważam go za bezkonkurencyjnego :>
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

śr 16 sty, 2013

Jeśli faktycznie zaczął odpisywać szybko to mamy rewolucję :D Wygodniej jest dzwonić.
Co do nowości to brakuje mrówek. Reszta towaru to tylko nowości w internetowym katalogu. Wszystko było już do kupienia dużo wcześniej, a w każdym razie ja je miałem :D W "produktach" widzę tylko jeden rozmiar mojego ulubionego modelu od Radka (betonowe), a jest ich więcej, więc to też będzie pewnie dorzucone przy aktualizacji.
Jakość i ogólnie obsługa oczywiście bezproblemowa.
ARTUR83M
Posty: 217
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010
Lokalizacja: Sanok

śr 16 sty, 2013

Powiem wam szczerze że nosze się z zamiarem otwarcia sklepu w którym byłyby do kupienia mrówki lecz nie wiem z której strony ugryźć ten temat. :)
Obecnie Polska:
Formica sanguinea

Obecnie świat:
Pachycondyla apicalis

W zainteresowaniu:
Myrmecia pavida
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

śr 16 sty, 2013

Dzień dobry.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Zygi
Posty: 86
Rejestracja: śr 23 lis, 2011

śr 16 sty, 2013

Witam cię droga MarWo na forum ;)
Atmosfera tutaj jest rzeczywiści nieco inna w porównaniu do antmani. Na pewno nie pożałujesz tego "przebranżowienia" się
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

śr 16 sty, 2013

Dziękuję Wam megamocno za przemiłe przyjęcie :D Na razie, jako nowa, będę raczej siedzieć cicho i jedynie czytać :>
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

śr 16 sty, 2013

MarWa pisze: Jeżeli chodzi o polski rynek, to osobiście uważam go za bezkonkurencyjnego :>
Hehe. Ciekawe jak jeden tak specjalistyczny sklep na rynku ma z kimkolwiek konkurować. No chyba, że myślicie o śmiesznej "działalności" Curtusa.


Antmania ma regulamin, Locutus go przestrzega i tyle. Jak się nie podoba tam to nie trzeba się udzielać, można przejść na inne forum. Nie można narzekać na rzeczy, których nie można zmienić dlatego tam udzielam się w zasadzie w kantynowej zabawie o skojarzeniach i ewentualnie gdy mam coś na sprzedaż a regulamin mam w dupie. Tylko jak można stworzyć atmosferę i jakoś zjednoczyć ludzi gdy się ich w taki sposób ogranicza :) ? No i nawet już w tym wątku jest kilka przykładów "wygnanych politycznych" :D
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

śr 16 sty, 2013

sodku, sęk w tym, że Locutus 'przestrzega regulamin' tylko wobec wybranych, nielubianych przez siebie osób. Na pewno to zauważyłeś.

Zresztą, Locutus w moim przypadku najnormalniej 'naciągał' regulamin, podciągając na siłę moje wypowiedzi pod niego.

Przykłady chociażby z tego wątku, w którym zostałam zbanowana:

1. Stwierdził, że 'co najmniej 2 razy' zwracał mi uwagę na to, żebym się nie wypowiadała. Błąd - do tej pory zwrócił mi uwagę jeden jedyny raz. Jeden raz to nie 'co najmniej dwa razy'.

2. Zidentyfikowałam w tym wątku mrówkę jako L. acervorum. Niektórzy podejrzewali, że to Temnothorax. Jednak ostatecznie stwierdzono, że nie da się tego określić na podstawie zdjęcia zamieszczonego w wątku.
Loki uznał to za złamanie regulaminu w punkcie mówiącym o 'podawanie początkującym użytkownikom informacji, które mogą zaszkodzić'.

Otóż nie mam pojęcia, w jaki sposób oznaczenie Temnothorax sp. jako Leptothorax sp. (jeżeli faktycznie był to Temnothorax, a nie Leptothorax - tu musiałaby się wypowiedzieć geb88) mogłoby zaszkodzić mrówkom czy ich właścicielowi, skoro to gatunki prawie bliźniacze : )

3. Najzabawniejsze - w wątku kulturalnie skrytykowałam Locutusa (bez wulgaryzmów) i z rozpędu przejęzyczyłam się pisząc, że 'podziękuję za takie forum z adminem o mentalności dziecka'. Na myśli miałam oczywiście 'moderatora', nie 'admina'. Ktoś nawet zwrócił mi pod spodem uwagę, iż Loki to mod, a nie admin. Nie zdążyłam edytować posta, bo Loki już zdążył mnie zbanować 'za obrażenie radissa' : ) Dowiedziałam się przy okazji, że 'obrzuciłam stekiem bluzgów' Lokiego i jego 'małżonkę'... podczas gdy stawałam na głowie, żeby nigdy nie użyć wobec nich żadnej obelgi (czyt. wulgaryzmu) - zawsze krytykowałam ich w sposób kulturalny i rzeczowy.
Ostatnio zmieniony śr 25 wrz, 2013 przez MarWa, łącznie zmieniany 2 razy.
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

śr 16 sty, 2013

ARTUR83M pisze:Powiem wam szczerze że nosze się z zamiarem otwarcia sklepu w którym byłyby do kupienia mrówki lecz nie wiem z której strony ugryźć ten temat. :)
Zarejestrować firmę to drobnostka, po której przychodzi konieczność wnoszenia odpowiedniej opłaty do ZUS. Musisz mieć odpowiedni biznes plan i pewność dotarcia do zaplanowanej przez ciebie grupy docelowej, tak aby działalność przyniosła ci zysk i nie okazała się porażką finansową.

Na sklepową sprzedaż mrówek nie widać większych szans bez czegoś "rewolucyjnego". Nie słyszałem, żeby na mrówkach można było na przykład zrobić jakąś rewolucję agralną - mrówki w walce ze stonką ziemniaczaną, mrówki w walce z chwastami, mrówki likwidatorki mszyc, mrówki zapylaczki sadownicze (sprzedawane pod hasłem: "nowoczesne pszczoły wcale nie muszą latać") czy też medyczną - mrówcza terapia feromonalna odświeży ciało i umysł każdego stulatka. ;)
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

śr 16 sty, 2013

MarWa pisze:Prawdę masz i rację mówisz. Więc nie będę już mówiła nic
MarWa to Twoje słowa prawda? to może trzymaj się tego i już skończ bo 3h od tego co napisałaś piszesz kolejną rozprawkę na temat tego jaki to moderator konkurencyjnego forum jest zły. Przyszłaś tutaj ok, oby jak najlepiej Ci było ale naprawdę odgrzebywanie tego w kółko niczego nie naprawi, chcesz sobie ulżyć to idź na piwko i daj już spokój z tym co było. Naprawdę robi się to niesmaczne i cholernie monotonne bo wcześniej czytałem już stos Twoich wywodów na temat niesprawiedliwości w traktowaniu Cię tam a teraz zapowiada się na to że będę czytał to tutaj...
MarWa pisze:Dziękuję Wam, że daliście mi możliwość wyżalenia się u Was :> Nie zamierzam już nigdy więcej pisać o tym, o Lokim... bo jest on osobą nieprofesjonalną, niepoważną i najnormalniej nie jest wart mojej ani niczyjej uwagi.
Proszę pozwól żeby inni sami podejmowali za siebie decyzję i nie mów za kogoś czy ktoś jest wart jego uwagi czy nie, to że Ty wyleciałaś z forum to nie znaczy że teraz ktoś nie jest wart niczyjej uwagi i naprawdę jeszcze raz proszę bądź słowna i trzymaj się tego co już napisałaś, nie kontynuuj tego tematu i nie oczerniaj nikogo bo to nie ma sensu. Jesteś na nowym fajnym forum i naprawdę nie zaskarbisz sobie zwolenników tym że na 5 nowych postów 90% ich treści będzie dotyczyła tego jaka to biedna i uciśniona byłaś na forum konkurencyjnym. Powodzenia.
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
Awatar użytkownika
MarWa
Posty: 50
Rejestracja: pn 14 sty, 2013
Kontakt:

czw 17 sty, 2013

Naturalnie znajdą się i tacy, którzy konsekwentnie z uporem maniaka na pokaz będą wchodzili innym w d*** i właśnie na nich cały czas czekałam (zdziwiona, że tak długo się nie pojawiają). Tak więc nie zaskoczyłeś mnie, ha!

Bardzo schematyczne, nieskomplikowane myślenie, raste, ale spoko - jak mówiłam - ludzie to tylko ludzie i nie wymagam od nich niczego. Ale jeśli ktoś mnie czasem pozytywnie zaskoczy, to fajnie - mam podwójną frajdę. Nie zależy mi też na tym, żeby mnie ktokolwiek 'lubił'.

Jakbyś nie zauważył - w swoim poprzednim poście zamknęłam temat :> I dodam jeszcze, że niniejszym również przestaję reagować na prowokacje go dotyczące.
Camponotus herculeanus
Crematogaster scutellaris
Lasius umbratus

P. pallidula, M. barbarus, L. niger, L. flavus, L. brunneus, L. emarginatus, L. fuliginosus, M. rubra, M. microrubra, M. ruginodis, F. fusca, F. cinerea, F. rufibarbis, T. caespitum
ARTUR83M
Posty: 217
Rejestracja: ndz 06 cze, 2010
Lokalizacja: Sanok

czw 17 sty, 2013

Raste w pewnym sensie rozumiem użytkowniczkę i to że potrzebuje wyrzucić z siebie pewne negatywne emocje.
Jeśli cię to rusza to załóż wątek na antmanii i wyżal się jak to ci źle że ktoś ma czelność napisać prawdę o Lokim.
Tam do woli Loki sobie pojeżdżą po innych i nikt i śmiem twierdzić nawet Ty nie zwrócisz mu uwagi robi co chce jak chce i z kim chce co mu się żywnie podoba to jego prawo.
Nie odbieraj zatem prawa innym i nie postępuj jak Loki który otacza się tylko wianuszkiem przyd-u-p-a-s-ó-w którzy mu nadskakują jak pieski.
Wiedzę ma tylko szkoda że brak mu pokory.
Od mnie tyle .

Co do Zusów planuje zarejestrować firmę zagranicą. :)
Obecnie Polska:
Formica sanguinea

Obecnie świat:
Pachycondyla apicalis

W zainteresowaniu:
Myrmecia pavida
ODPOWIEDZ