Siema!

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
weelow
Posty: 20
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013

ndz 28 kwie, 2013

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam na imię Filip i mieszkam na Górnym Śląsku. Jestem szczęśliwym posiadaczem małej kolonii C. Lignipedra ok. 20 robo. Mrówy jak mrówy biegają, jedzą i ryją w korku :wink: Sam się sobie dziwie czemu na stare lata przyszła mi ochota na takie hobby, pewnie ma to związek z tym że całe życie interesowałem się różnego rodzaju robactwem zaczynając od chrząszczy po gąsienice a na mrówkach właśnie kończąc :D
Mam mnóstwo pytań więc pytać będę na pewno także proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. A jak na razie dziękuję za przyjęcie mnie do tego zacnego grona i życzę miłego dnia! :komp:
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

ndz 28 kwie, 2013

witam na forum :wink:
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 28 kwie, 2013

witaj, witaj ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 28 kwie, 2013

Hello! No, no, no-kolonia C.ligniperda 20 robotnic, to spora kolonia już ;).
Od kogo kupowałeś?: Curtus.pl, Mrowkoyad.pl czy od kogoś "anonimowego"? :-o
GG: 51713465
Awatar użytkownika
weelow
Posty: 20
Rejestracja: sob 27 kwie, 2013

ndz 28 kwie, 2013

Od Curtusa. Trochę poczekałem ale było warto :D Królowa czerwi aż miło :mrgreen: choć nie wyobrażam sobie zaczynać tego gatunku od samej królowej :wtf:
pozdro!
Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

pn 29 kwie, 2013

hihi ja też nie :)
ale pochwalę się że prawie rok temu dostałem kolonię królowa + 5robo i do dnia dzisiejszego mam królową i jakieś 13 czy 14 robotnic + mnóstwo larw i jajeczek :) super giga kolonia biorąc pod uwagę że przez 7 miesięcy kompletnie nic się nie działo :)
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

pn 29 kwie, 2013

To i ja ciebie witam, ale ci zazdroszczę tych campo :D, ale może w tym roku uda mi się jakąś królewnę campów złapać :).
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 11 cze, 2013

explay - ja mam królowe Camponotus ligniperda na sprzedaż jak byś chciał - po 35 zł.
GG: 51713465
ODPOWIEDZ