Dzień dobry wieczór

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

jaskier
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16 cze, 2013

pn 17 cze, 2013

Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię Tomasz, lat 20. Jestem absolwentem liceum plastycznego w Rzeszowie, kierunek metaloplastyka. Mieszkam na przedmieściach Rzeszowa. Mrówkami interesuje się odkąd tylko pamiętam. Od małego siedziałem, jak to rodzice mówili "z nosem w mrowisku" ;). Zawsze marzyłem żeby mieć mrówki w domu (hodowle nie plagę :lol: ) ale nie wiedziałem jak "to" uczynić. Jestem także "świeżo" po maturze i mam już wakacje, a co za tym idzie sporo wolnego czasu. Niecałe dwa tygodnie temu przypomniało o sobie dawne zamiłowanie i proszę oto jestem ;)
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 17 cze, 2013

Witaj, witaj :)
Hodowla mrówek w Polsce nie jest już takim nieznanym polem jak jeszcze do niedawna było. Mnóstwo doświadczenia/informacji znajdziesz teraz po polsku w internecie ;)
Upatrzyłeś sobie już jakiś konkretny gatunek, wymarzone formikarium? :D Masz szczęście, bo lada chwila zaczną roić się rożne łatwe w hodowli gatunki mrówek. Do tego czasu zdążysz sobie przygotować dla nich jakieś lokum ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

wt 18 cze, 2013

Witaj!!!

Widzę, że coraz więcej ludzi z Rzeszowa i okolic hoduje mrówki, co mnie bardzo cieszy :) Życzę powodzenia w hodowli ;)

Pozdrawiam!
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 18 cze, 2013

Witaj na forum!!!
Myślę że już poczytałeś trochę o mrówkach i wiesz że ich hodowla jest możliwa.
Kup sobie/złap sobie jakieś mrówki i zrób/kup sobie formikarium.
Propos mrówek, na początek oczywiście Lasius Niger, Tetramorium casepitum lub Myrmica sp. Mogą też być formice ( cunicularia, cinerea, sanguinea, fusca...)
Formikarium typu T, L, R lub kompakt, ew. jakieś zwykłe ( http://mrowkoyad.pl/?pl_formikaria-korkowe,27 ). Jak nie czytałeś Antmania i Formicopedia faq oraz kompendium dla początkujących - to proponuję poczytać, ja też od tego zaczynałem.
GG: 51713465
ODPOWIEDZ