prezentacja formikrium

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Omnius
Posty: 12
Rejestracja: pn 08 lip, 2013

czw 11 lip, 2013

Cześć wszystkim ,chciałem zaprezentować swoje formi, Po lewej Formica Cinerea po prawej wprowadzają sie Pheidole Pallidula:-)
http://youtu.be/ehX70IGl3Tc
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

czw 11 lip, 2013

Cześć.
Gniazda bardzo fajne, ale strasznie duże jak na tak małe kolonie.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Omnius
Posty: 12
Rejestracja: pn 08 lip, 2013

czw 11 lip, 2013

No póki co są małe, od czegoś trzeba zacząć
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

czw 11 lip, 2013

Dlatego na początek stosuje się małe gniazda. Na pewno w przypadku Pheidoli zauważysz, że duże wcale nie oznacza lepsze. Obserwując swoje kolonie odniosłem wrażenie, że w dużym gnieździe mrówki po prostu się lekko dezorganizują. Komunikacja nie jest tak dobra, jak wtedy, gdy jest ścisk, co jest oczywiste. O efektowną rekrutację masową będzie ciężko. W ogóle przeczesywanie areny i pobieranie pokarmu będzie znikome. Zamiast tego mrówki będą śmiecić w pustych komorach. Oczywiście wcale nie musi tak być. :p To tylko moje obserwacje i kilka przeczytanych postów. :wink:
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 11 lip, 2013

Fajne gniazdo. A co do kaktusów :roll: jeśli muszą tam być, to posadź Ferocactusa przynajmniej mrówki skorzystają bo ma nektarniki pozakwiatowe.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Omnius
Posty: 12
Rejestracja: pn 08 lip, 2013

czw 11 lip, 2013

Nie chcę mi sie bawić w wymianę formikariów, muszą ogarnąć jakoś ten rozmiar:-)
Myślę że w miarę rozrostu kolonii będą przenosić sie w głąb gniazda, na razie zajęły...korytarz wejściowy....i obudowały piaskiem:-)hahah

nie piszemy posta pod postem jeśli jest możliwość edycji wcześniejszego
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

pn 15 lip, 2013

Jak posadziłeś kaktusy? Czy gdy będziesz podlewał to mrówki nie przeprowadzą się do wilgotnego piasku?
No chyba że pod cieniutką warstwą piasku jest folia...albo w tej "górce" z piasku jest jakiś pojemnik z wodą, a do niego rureczka prowadzi? Jakieś nawadnianie musi być, chyba że chcesz mieć suszone kaktusy :) .
Gniazda bardzo fajne, zamawiałeś u Curtusa czy sam robiłeś?
GG: 51713465
Omnius
Posty: 12
Rejestracja: pn 08 lip, 2013

pn 22 lip, 2013

Zamawiałem u curtusa, solidne wykonanie i bardzo estetyczne. Cactusy są w szczelnym pojemniczku, wodę mam zamiar dostarczać za pomocą strzykawki z igłą, minimalne ilości co kilka tygodni żeby nie podnieść za bardzo wilgotności. Pojemniki z ziemią osypane są dużą warstwą piasku, jak na razie mrówki komplwtnie nie zainteresowane co jest pod.
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

pn 22 lip, 2013

Bardzo szczwane :D . Ile dałeś za jedno takowe formikarium :D .
GG: 51713465
Omnius
Posty: 12
Rejestracja: pn 08 lip, 2013

wt 23 lip, 2013

Odpowiednio dużo:-)...
ODPOWIEDZ