Witam Państwa

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Margo
Posty: 16
Rejestracja: pn 23 lut, 2015

śr 25 lut, 2015

Zaledwie kilka dni temu znalazłam ten portal, choć chyba ze 2 tygodnie takiego forum tematycznego szukałam. Jestem w potrzebie, ale zgodnie z zasadami forum dziś o tym nie napiszę. Nie interesuję się mrówkami do tego stopnia by je w domu hodować i w to się angażować. Ale wiem jedno, co i Wy Wszyscy wiecie. Są jednymi z najbardziej pożytecznych owadów na tym świecie. I mogą pomóc człowiekowi, choć nie każdy o tym wie i ich nie docenia a te domowe lub przydomowe zwalcza i jako niechciane owady je traktuje. Zabija, truje i inne metody stosuje. Ja mieszkam na parterze i do mnie z trawnika zawsze w gościnę przychodziły i mile widziane były. Tak jak pająki wszelakie i choć pajęczyny zostawiały, to różne robactwo likwidowały. Potem ogródek tzw. leśny przy balkonie sobie zrobiliśmy. Świerki zasadziliśmy, paprocie leśne mieliśmy, jałowce z lasu przywieźliśmy, mech i worek ściółki, ziemi i piachu leśnego też pod balkon wysypaliśmy. Jest skalniak i otoczony kamieniami stawik jako poidełko dla każdego ptaka, gryzonia czy robaka spragnionego. I po kilku latach maleńki las się zrobił. Z różnymi gatunkami owadów. Jakieś mrowisko zawsze bywało. I ślimaków nie brakowało. A wczoraj pod kamieniami ich puste skorupy widziałam. Coś się nimi chyba żywi. Tak wywnioskowałam. ~~ I to chyba tyle celem się przedstawienia. Do zobaczenia. ~~ PS. Proszę wybaczyć, choć nie powinnam, to o najważniejszym zapomniałam. Za przyjęcie mnie do Waszej społeczności nie podziękowałam. Spokojnej nocy dla już śpiących, dobrego dnia dla tych za kilka godzin wstających.
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

śr 25 lut, 2015

Witaj. Na tym forum mile widziani są nie tylko hodowcy. ;)
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 25 lut, 2015

Witamy :-) Tu każdy mile widziany jest a jeśli utrzymujesz mrowisko na ogrodzie to jesteś hodowcą mrówek :-) wyślij zdjęcia to powiemy co to za małe paskudy :-P
główny maruda
ODPOWIEDZ