Witajcie!

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Hubert 02
Posty: 55
Rejestracja: ndz 21 sie, 2016

czw 25 sie, 2016

Cześć!

Nazywam się Hubert, mam 14 lat. Mrówkami interesuję się od dawna. Moje pierwsze mrówki to oczywiście L. niger :D
Aktualnie hoduję
P. pallidula
M. barbarus
Chthonolasius sp.
F. cunicularia
T. caespitum
Tetramorium sp.
L. niger
L. flavus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 25 sie, 2016

Witaj Hubert 02

Jeżeszli szukasz informacji o hodowli to zapraszam na naszą bazę mrówczej wiedzy - tutaj masz chyba wszystko co potrzebne http://formicopedia.org/mrowki/Kategoria:Hodowla


Możesz podzielić się opinią na temat hodowli P. pallidula? Co Ciebie zainteresowało tym gatunkiem? Jaki rodzaj gniazda im wybrałeś? Jaką arene mają czym karmisz?

Może podzielisz się swoim doświadczeniem w hodowli mrówek jakie mrówki polecasz dla początkujących?, jakie gniazda najlepiej się obsługuje etc

Jakbyś wrzucał zdjęcia to przez panel - nie linkuj z innych serwisów - zdjęcia wypadają i brzydko forum wygląda.
Proszę też o ograniczone linkowanie do forów internetowych szczególnie krajowych.
Hubert 02
Posty: 55
Rejestracja: ndz 21 sie, 2016

sob 27 sie, 2016

Kolonia Pheidole ma 2 robotnice, 2-3 poczwarki, larwy i jajeczka. W tej małej kolonii pojawiły się larwy samców, ale szybko zniknęły. Prawie w ogóle nie jedzą miodu, chętnie przyjmują pokarm białkowy w postaci muszek owocówek i małych larw barciaka.
Mieszkają w probówce. Gatunkiem tym, zainteresowałem się głównie z powodu szybkiego rozwoju i podziału na kasty.
Dla początkujących polecam L. niger, łatwo dostępna, i Messor. Oba gatunki szybko się rozwijają i są dość łatwe w hodowli.
Preferuję gniazda betonowe, łatwo jest je zrobić i mrówki dobrze się w nich czują. W tych gniazdach mam 2 kolonie. Akrylowe wyglądają dość sztucznie, ale ich plusem jest łatwe nawadnianie ( grzybek wstawiony w pojemnik z wodą.)
ODPOWIEDZ