Zamrówczajmy się

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fizio
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 cze, 2019
Kontakt:

wt 04 cze, 2019

Cześć wszystkim. Odnalazłem się na tym forum od wczoraj i mam postanowiłem się przedstawić. Jestem z Olsztyna, mam na imię Łukasz, lat 24 i interesuję się mrówkami od roku czasu, a hodowle zacząłem od początku marca, gdyż zapalnikiem było formikarium, które dostałem w prezencie pod choinkę :naglowie: .
Hodowle mrówek zacząłem od Messor Barbarus ponieważ, z tego co wiem nie są aż tak wymagające. na tą chwilę mam ok.7 robotnic+królową.
Zawsze chętnie porozmawiam, odpowiem na pytania, być może pomogę (o ile moje skromne doświadczenie coś da, ale być może jakimś kreatywnym pomysłem :pomysl: ).

Jeszcze raz serdecznie wszystkim witam i pozdrawiam. :mrgreen:
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 05 cze, 2019

Fizio pisze: wt 04 cze, 2019 Cześć wszystkim. Odnalazłem się na tym forum od wczoraj i mam postanowiłem się przedstawić. Jestem z Olsztyna, mam na imię Łukasz, lat 24 i interesuję się mrówkami od roku czasu, a hodowle zacząłem od początku marca, gdyż zapalnikiem było formikarium, które dostałem w prezencie pod choinkę :naglowie: .
Hodowle mrówek zacząłem od Messor Barbarus ponieważ, z tego co wiem nie są aż tak wymagające. na tą chwilę mam ok.7 robotnic+królową.
Zawsze chętnie porozmawiam, odpowiem na pytania, być może pomogę (o ile moje skromne doświadczenie coś da, ale być może jakimś kreatywnym pomysłem :pomysl: ).

Jeszcze raz serdecznie wszystkim witam i pozdrawiam. :mrgreen:
Mam nadzieję że mrówki masz w probówce a nie w tym gnieździe? Bo tyle mrówek to w probówce trzeba trzymać?

Podgrzewasz czymś ? Może wrzuć zdjęcie swojej kolonii i miejsca gdzie trzymasz?
Awatar użytkownika
Fizio
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 cze, 2019
Kontakt:

czw 06 cze, 2019

srebrny pisze: śr 05 cze, 2019
Fizio pisze: wt 04 cze, 2019 Cześć wszystkim. Odnalazłem się na tym forum od wczoraj i mam postanowiłem się przedstawić. Jestem z Olsztyna, mam na imię Łukasz, lat 24 i interesuję się mrówkami od roku czasu, a hodowle zacząłem od początku marca, gdyż zapalnikiem było formikarium, które dostałem w prezencie pod choinkę :naglowie: .
Hodowle mrówek zacząłem od Messor Barbarus ponieważ, z tego co wiem nie są aż tak wymagające. na tą chwilę mam ok.7 robotnic+królową.
Zawsze chętnie porozmawiam, odpowiem na pytania, być może pomogę (o ile moje skromne doświadczenie coś da, ale być może jakimś kreatywnym pomysłem :pomysl: ).

Jeszcze raz serdecznie wszystkim witam i pozdrawiam. :mrgreen:
Mam nadzieję że mrówki masz w probówce a nie w tym gnieździe? Bo tyle mrówek to w probówce trzeba trzymać?

Podgrzewasz czymś ? Może wrzuć zdjęcie swojej kolonii i miejsca gdzie trzymasz?
Niestety popełniłem błąd i zbyt wcześnie je wpuściłem do formikarium, ale dzięki pomocy na forum (między innymi też Tobię) naprawiam ten błąd. Rozmawialiśmy w tym poście: viewtopic.php?f=33&t=6482

Usiłuję podgrzewać matą grzewczą, ale niezbyt mi to wychodzi, ponieważ kupiłem mate bez termostatu i mam problem z ustabilizowaniem temperatury. Bez grzania jest około 24°C , a z grzaniem dochodzi nawet do 34°C (testowane na pustym formikarium). Właśnie kombinuje, jak sobie poradzić bez termostatu. Może miedzy mate, a formikarium podłożyć coś?

Formikarium trzymam na regale w pokoju, w którym praktycznie tylko śpię, więc mają spokój. :)
Załączniki
61586910_870831093265139_103267643909210112_n.jpg
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 07 cze, 2019

Możesz poszukać regulatora zewnętrznego.

Ale pamiętaj żebyś zostawił gradacje temperatur - w jednym miejscu cieplej w drugim chłodniej - czyli mata powinna byc np pod 1/3 częsci formicarium.

Temperatura 34 stopnie ciut za duża - przypomnij jaki gatunek tam będzie?
Awatar użytkownika
Fizio
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 cze, 2019
Kontakt:

pt 07 cze, 2019

srebrny pisze: pt 07 cze, 2019 Możesz poszukać regulatora zewnętrznego.

Ale pamiętaj żebyś zostawił gradacje temperatur - w jednym miejscu cieplej w drugim chłodniej - czyli mata powinna byc np pod 1/3 częsci formicarium.

Temperatura 34 stopnie ciut za duża - przypomnij jaki gatunek tam będzie?
Gatunek to Messor Barbarus.
Mate mam ułożoną tak, aby była pod 1/3 częścią gniazda (trochę widać na zdjęciu).

Szukałem tego regulatora i jedynie udało mi się znaleźć, regulator do akwarium, z przewodami do środka, a u mrówek może być to problem, bo uciekną przez ten otwór :P
janekMrówczarz
Posty: 112
Rejestracja: pt 14 cze, 2019

pt 14 cze, 2019

mam pytanie. bo ja mam od tej środy samą królową Tetramorium cf caespitum. i ona jeszcze nie złożyłaani jednego jajka. czy to jest normalne?
:?: :?:
Sam zrobiłem sobie większość krzywd, które odczułem
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 14 cze, 2019

janekMrówczarz pisze: pt 14 cze, 2019 mam pytanie. bo ja mam od tej środy samą królową Tetramorium cf caespitum. i ona jeszcze nie złożyłaani jednego jajka. czy to jest normalne?
:?: :?:
tak możesz trochę poczekać na pierwsze robotnice. ale w przyszłości zakładaj nowy temat w odpowiednim dziale ;)
ODPOWIEDZ