Pszczelarz zainteresowany mrówkami.

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

beniamin82
Posty: 93
Rejestracja: pt 28 cze, 2019

pt 28 cze, 2019

Hejka nazywam się Beniamin i jestem pszczelarzem (hobbystą) w czwartym pokoleniu.
Mrówkami zainteresowałem się przy okazji zrywania chodnika, a że eusocjalne są mi znane to nie mogłem się napatrzeć :-).

Zacząłem czytać, złapałem temnothoraxy, ale one są nudne...
To zacząłem chodzić z pudełkiem po tictacach i dziś po kilku tygodniach sama wpakowała mi się pod nogi jakaś Formica.

Gdyby ktoś potrzebował porady z pszczelarstwa służę pomocą. A i pisuję artykuły dla motocykle 125.pl w tym temacie też mogę pomóc.

Pozdrawiam serdecznie mrówczarzy!
Krzyswaw
Posty: 91
Rejestracja: pn 03 cze, 2019

ndz 30 cze, 2019

Jeżeli twierdzisz że temnothoraxy są nudne to poczekaj parę miesięcy i zacznij dogrzewać probówkę a przy okazji witaj na forum
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 30 cze, 2019

beniamin82 pisze: pt 28 cze, 2019 Hejka nazywam się Beniamin i jestem pszczelarzem (hobbystą) w czwartym pokoleniu.
Mrówkami zainteresowałem się przy okazji zrywania chodnika, a że eusocjalne są mi znane to nie mogłem się napatrzeć :-).

Zacząłem czytać, złapałem temnothoraxy, ale one są nudne...
To zacząłem chodzić z pudełkiem po tictacach i dziś po kilku tygodniach sama wpakowała mi się pod nogi jakaś Formica.

Gdyby ktoś potrzebował porady z pszczelarstwa służę pomocą. A i pisuję artykuły dla motocykle 125.pl w tym temacie też mogę pomóc.

Pozdrawiam serdecznie mrówczarzy!
Witamy na forum.

Jeżeli jesteś zainteresowany pisaniem artykułów o mórwkach to zapraszam do kontaktu via mail : ants@formicopedia.org
beniamin82
Posty: 93
Rejestracja: pt 28 cze, 2019

wt 02 lip, 2019

Krzyswaw pisze: ndz 30 cze, 2019 Jeżeli twierdzisz że temnothoraxy są nudne to poczekaj parę miesięcy i zacznij dogrzewać probówkę a przy okazji witaj na forum

Złapałem całą kolonię, w patyczku, było ich tam w gnieździe sporo, i sporo larw. Zrobiłem ładne gniazdo żeby obserwować.
Z tym nudne to dlatego że one wcale nie wychodzą na arenę. Jedną wysyłają po wodę jedną/dwie po miód i cisza.

Z tym że całkiem możliwe że sporo robotnic zostało w naturze i teraz się muszą nowe pojawić.
Zamiast tego pojawiły się formy płciowe że skrzydłami... Teraz zaczęło być ciekawie.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 02 lip, 2019

Witam.
beniamin82 pisze: wt 02 lip, 2019 możliwe że sporo robotnic zostało w naturze
I dlatego nie popieram odławiania gniazda :?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ