Cześć!

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Tarlez
Posty: 36
Rejestracja: pn 08 lip, 2019

śr 14 sie, 2019

Hej.
W sumie to już chwilę jestem na tym forum, ale jakoś nie miałem weny, żeby tu pisać.

Mam na imię Tomek. Na mrówki namówił mnie syn, który bardzo chciał mieć kolonię.
Jako dawny akwarysta, hodowla zwierzątek w chacie mnie kręciła od 20 lat :).
W domu mam psa, kota, 2 chomiki i teraz mrówki :)
Co mogę powiedzieć... Chwyciło.
Zaszczepiłem się i teraz mam 4 kolonie mrówek i sporo królowych w strzykawkach.
Nie obyło się bez początkowych błędów, które uśmierciły pierwszą kolonię (zbyt duża przestrzeń i śmierć Q ze stresu, oraz podawanie owadów z "wolnego wybiegu", co zdziesiątkowało inną kolonię).
Od tego czasu dużo poczytałem i obejrzałem filmów instruktażowych i widzę, tego efekty. Mrówki czują się dobrze i mam nadzieję, że odwdzięczą się rozrostem kolonii :).
Zanim zainteresowałem się mrówkami nawet nie zwracałem uwagi na te biegające wszędzie Q szukające schronienia i nie potrafiłem określić co za cholera usiadła mi na ramieniu :).

Pozdrawiam :)
beniamin82
Posty: 93
Rejestracja: pt 28 cze, 2019

czw 15 sie, 2019

Hehe, to u mnie podobnie.
Z tym że ja akwarium mam nadal, ale z pielęgnic cofnałem się na "Amazonkę" w wersji standard (gupiki, mieczyki, neonki...). Ale po dwóch latach akwarium w wersji easy, poszedłem w mrówki i też za zainteresowaniem syna ( lat 4,5).
Tarlez
Posty: 36
Rejestracja: pn 08 lip, 2019

pt 16 sie, 2019

Też miałem najpierw akwarium wielogatunkowe, potem malawi i ostatecznie powróciłem na wielogatunkowe.Szkoda mi było tego akwa, ale na 400l po remoncie już miejsca nie było i trzeba było oddać rybki i sprzedać szkło...
Nie podoba mi się tylko, że moja córka 5l. jak zobaczyła u syna mrówki to zaczęła oglądać na youtube filmiki o pająkach egzotycznych i potem biegała po podwórku i łapała do strzykawek pająki, bo będzie je hodować. Mrówki ok, ale pająki to nie moja bajka...
beniamin82
Posty: 93
Rejestracja: pt 28 cze, 2019

pn 26 sie, 2019

Tarlez pisze: pt 16 sie, 2019 Nie podoba mi się tylko, że moja córka 5l. jak zobaczyła u syna mrówki to zaczęła oglądać na youtube filmiki o pająkach egzotycznych i potem biegała po podwórku i łapała do strzykawek pająki, bo będzie je hodować. Mrówki ok, ale pająki to nie moja bajka...
Hehe, mój syn oglądał mrówki i trafił na kanał na youtube "Ptaszniki Zająca" i też o pająkach wspomina. Też nam się to nie podoba.
Wymyślił że w piwnicy bedzie trzymał te pająki, ale nic z tego. :-)
ODPOWIEDZ