Drodzy Uzytkownicy - witam Was!

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

wt 31 mar, 2020

Jestem Karina, nazwisko noszę Treskow.
Pochodzę z Niemiec południowych i od 3 lat mieszkam w Polsce. :naglowie: Bardzo interesuję się mrówkami ponieważ mój ojciec miał hodowlę. Nie pamięta gatunku bo złapał swoją królową około 15 lat temu, podczas swojego wyjazdu służbowego. :plaza: Ja myślę, że to Messor barbarus. Kolonia jest od 2 lat u innej osoby. :party:
Oczywiście, moim jedynym zainteresowaniem nie są mrówki. :arrow: Interesuję się językiem Polski (i uczę się od 15 lat) oraz jazdą na rowerze - tak dla przyjemności. :mrgreen: Znalazłam to forum jakiś miesiąc temu i postanowiłam że dołączę się. :pomysl: Mam nadzieję, że nikt tu się nie zdenerwuje jak popełnię jakiś językowy błąd lub na moje pochodzenie. :oops: Nie jestem tu taka zaawansowana ale już się uczę. :roll: Bardzo dobre to forum. :D :D :D Ja planuję złapanie mrówek i założenie dziennika. Chętnie odpowiem na pytania bo to, że nie posiadam swojej kolonii nie oznacza, że nie obserwuję mrówek. Patrzyłam na hodowlę ojca i to dzięki ojcu mam takie zainteresowania. Logując się na forum ogłaszam że będe aktywną. :okulach: Wszystkie sugestie i poprawy błędów - przyjmuję. Mam nadzieję, że się dogadamy. :mrug: :mrug: :mrug:
Pozdrowienia,
Karina von Treskow :lol:
PS.
Fajna ta buźka: :pisarz:
.
Ostatnio zmieniony śr 01 kwie, 2020 przez Karina Von Treskow, łącznie zmieniany 1 raz.
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

wt 31 mar, 2020

Cześć Karina!
Piszesz po polsku bardzo ładnie! Świetnie, że trafiłaś na to forum. Skoro Twój tata miał tak dużą kolonię, to na pewno masz już duże doświadczenie. Ja też znam język niemiecki i również mieszkam w Polsce :D :!: :!: :!:
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

śr 01 kwie, 2020

Witam.
Cześć! Mam nadzieję, że w to lato coś dla siebie znajdziesz. Oto kilka błędów w twoim poście:
Jestem Karina, nazwisko noszę Treskow.
Pochodzę z Niemiec południowych i od 3 lat mieszkam w Polsce. :naglowie: Bardzo interesuję się mrówkami ponieważ mój ojciec miał hodowlę. Nie pamięta gatunku bo złapał swoją królową około 15 lat temu, podczas swojego wyjazdu służbowego. :plaza: Ja myślę, że to Messor barbarus. Kolonia jest od 2 lat u innej osoby. :party:
Oczywiście, moim jedynym zainteresowaniem nie są mrówki. :arrow: Interesuję się językiem Polski (i uczę się od 15 lat) oraz jazdą na rowerze - tak dla przyjemności. :mrgreen: Znalazłam to forum jakiś miesiąc temu i postanowiłam że dołączę się. :pomysl: Mam nadzieję, że nikt tu się nie zdenerwuje jak popełnię jakiś językowy błąd lub na moje pochodzenie. :oops: Nie jestem tu taka zaawansowana ale już się uczę. :roll: Bardzo dobre to forum. :D :D :D Ja planuję złapanie mrówek i założenie dziennika. Chętnie odpowiem na pytania bo to, że nie posiadam swojej kolonii nie oznacza, że nie obserwuję mrówek. Patrzyłam na hodowlę ojca i to dzięki ojcu mam takie zainteresowania. Logując się na forum ogłaszam że będe aktywną. :okulach: Wszystkie sugestie i poprawy błędów - przyjmuję. Mam nadzieję, że się dogadamy. :mrug: :mrug: :mrug:
Pozdrowienia,
Karina von Treskow :lol:
PS.
Fajna ta buźka: :pisarz:
.
Na forum nikt nie będzie się złościł za błędy. Szczególnie, że uczysz się języka Polskiego, który jest bardzo trudny!
Pozdrawiam. :D
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

śr 01 kwie, 2020

ANTek mrówczarz pisze: śr 01 kwie, 2020 Witam.
Cześć! Mam nadzieję, że w to lato coś dla siebie znajdziesz. Oto kilka błędów w twoim poście:
Jestem Karina, nazwisko noszę Treskow.
Pochodzę z Niemiec południowych i od 3 lat mieszkam w Polsce. :naglowie: Bardzo interesuję się mrówkami ponieważ mój ojciec miał hodowlę. Nie pamięta gatunku bo złapał swoją królową około 15 lat temu, podczas swojego wyjazdu służbowego. :plaza: Ja myślę, że to Messor barbarus. Kolonia jest od 2 lat u innej osoby. :party:
Oczywiście, moim jedynym zainteresowaniem nie są mrówki. :arrow: Interesuję się językiem Polski (i uczę się od 15 lat) oraz jazdą na rowerze - tak dla przyjemności. :mrgreen: Znalazłam to forum jakiś miesiąc temu i postanowiłam że dołączę się. :pomysl: Mam nadzieję, że nikt tu się nie zdenerwuje jak popełnię jakiś językowy błąd lub na moje pochodzenie. :oops: Nie jestem tu taka zaawansowana ale już się uczę. :roll: Bardzo dobre to forum. :D :D :D Ja planuję złapanie mrówek i założenie dziennika. Chętnie odpowiem na pytania bo to, że nie posiadam swojej kolonii nie oznacza, że nie obserwuję mrówek. Patrzyłam na hodowlę ojca i to dzięki ojcu mam takie zainteresowania. Logując się na forum ogłaszam że będe aktywną. :okulach: Wszystkie sugestie i poprawy błędów - przyjmuję. Mam nadzieję, że się dogadamy. :mrug: :mrug: :mrug:
Pozdrowienia,
Karina von Treskow :lol:
PS.
Fajna ta buźka: :pisarz:
.
Na forum nikt nie będzie się złościł za błędy. Szczególnie, że uczysz się języka Polskiego, który jest bardzo trudny!
Pozdrawiam. :D
Dziękuję! Już poprawiłam :D .
Również pozdrawiam! :D
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 01 kwie, 2020

Witamy na forum,

mamy coś takiego jak kb.formicopedia.org i tam znajdziesz sporo informacji.


Pozdrawiam
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

śr 01 kwie, 2020

srebrny pisze: śr 01 kwie, 2020 Witamy na forum,

mamy coś takiego jak kb.formicopedia.org i tam znajdziesz sporo informacji.


Pozdrawiam
Bardzo ciekawa ta strona! Super opisy i mnóstwo ciekawostek! Nigdy nie wiedziałam, że to również część naszego forum!
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 01 kwie, 2020

Karina Von Treskow pisze: śr 01 kwie, 2020
srebrny pisze: śr 01 kwie, 2020 Witamy na forum,

mamy coś takiego jak kb.formicopedia.org i tam znajdziesz sporo informacji.


Pozdrawiam
Bardzo ciekawa ta strona! Super opisy i mnóstwo ciekawostek! Nigdy nie wiedziałam, że to również część naszego forum!
Tutaj profil na FB: https://www.facebook.com/formicopedia/
No i grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/404161860433197/
Olga888
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 lis, 2019

wt 14 kwie, 2020

Cześć Karina :)
Nazywam się Olga, też nie mam jeszcze swojej kolonii, ale podpatruję kolonie syna mojej siostry :D i oczywiście te spotykane w terenie :mrug: Podobnie jak Ty uczę się od kilkunastu lat języka obcego: niemieckiego i często bywam w Niemczech Południowych :) Podziwiam, że mieszkając w Polsce jedynie trzy lata, posługujesz się polskim lepiej niż niejedna osoba, która tu się urodziła :D A ile miałaś lat, gdy zaczęłaś się uczyć? :pisarz:
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich, którzy czytają te słowa :komp:
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

wt 14 kwie, 2020

Olga888 pisze: wt 14 kwie, 2020 Cześć Karina :)
Nazywam się Olga, też nie mam jeszcze swojej kolonii, ale podpatruję kolonie syna mojej siostry :D i oczywiście te spotykane w terenie :mrug: Podobnie jak Ty uczę się od kilkunastu lat języka obcego: niemieckiego i często bywam w Niemczech Południowych :) Podziwiam, że mieszkając w Polsce jedynie trzy lata, posługujesz się polskim lepiej niż niejedna osoba, która tu się urodziła :D A ile miałaś lat, gdy zaczęłaś się uczyć? :pisarz:
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich, którzy czytają te słowa :komp:
Cześć Olga! :D
Jakie gatunki ma syn Twojej siostry (szukam inspiracji dla siebie)? :idea: Super, że uczysz się niemieckiego! :prezent: Ja wprawdzie dawno nie byłam (i nie wybieram się) w Niemczech Południowych. :arrow: Uczyłam się języka Polski bardzo intensywnie - teraz ćwiczę go tu! :party: Polskiego zaczęłam uczyć się, gdy miałam 8 lat. Było mi bardzo ciężko i codziennie siedziałam nad książkami... :mrgreen:
Pozdrawiam,
Karina 8)
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Olga888
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 lis, 2019

śr 15 kwie, 2020

Członkowie naszej rodziny to: Lasius niger, Camponotus ligniperda, Formica cinerea oraz Messor barbarus :D :) Najbardziej wymagające w hodowli wydają się Camponotus. Ciężko wytypować najciekawszy gatunek, bo każdy z nich wyróżnia się czymś niepowtarzalnym :wink:
Zamierzamy wybrać się w maju do lasu w poszukiwaniu kolejnej królowej, ale nie wiemy, czy korona wirus nie pokrzyżuje nam planów :?
Podziwiam Twoją wytrwałość w nauce :) Niewielu uczących się osiąga taki poziom biegłości językowej, więc możesz być z siebie naprawdę dumna! :)
Z serdecznymi pozdrowieniami :party:
Olga
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

śr 15 kwie, 2020

Olga888 pisze: śr 15 kwie, 2020 Członkowie naszej rodziny to: Lasius niger, Camponotus ligniperda, Formica cinerea oraz Messor barbarus :D :) Najbardziej wymagające w hodowli wydają się Camponotus. Ciężko wytypować najciekawszy gatunek, bo każdy z nich wyróżnia się czymś niepowtarzalnym :wink:
Zamierzamy wybrać się w maju do lasu w poszukiwaniu kolejnej królowej, ale nie wiemy, czy korona wirus nie pokrzyżuje nam planów :?
Podziwiam Twoją wytrwałość w nauce :) Niewielu uczących się osiąga taki poziom biegłości językowej, więc możesz być z siebie naprawdę dumna! :)
Z serdecznymi pozdrowieniami :party:
Olga
To liczna rodzina! :music: Tak, słyszałam, że Camponotus nie są polecane dla początkujących. :idea: Messor barbarus już miałam. Lasius niger są bardzo popularne. :D Nie myślałam nigdy o Formica cinerea, a myślę, że to będzie mój pierwszy wybór! :pomysl: Super, życzę, aby koronawirus Nas opuścił (nie tylko dla poszukiwań). :nurse: Dziękuję za kolejne miłe słowa! Niestety czasem ja nie rozumiem niektórych słów... :pisarz: Więc sprawdzam w słowniku! :mrgreen:
Z wyrazami szacunku,
Karina. :party:
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

pt 17 kwie, 2020

Olga888 pisze: śr 15 kwie, 2020 Członkowie naszej rodziny to: Lasius niger, Camponotus ligniperda, Formica cinerea oraz Messor barbarus :D :) Najbardziej wymagające w hodowli wydają się Camponotus. Ciężko wytypować najciekawszy gatunek, bo każdy z nich wyróżnia się czymś niepowtarzalnym :wink:
Zamierzamy wybrać się w maju do lasu w poszukiwaniu kolejnej królowej, ale nie wiemy, czy korona wirus nie pokrzyżuje nam planów :?
Podziwiam Twoją wytrwałość w nauce :) Niewielu uczących się osiąga taki poziom biegłości językowej, więc możesz być z siebie naprawdę dumna! :)
Z serdecznymi pozdrowieniami :party:
Olga
Olgu!
Lasy mają się otworzyć!!!
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

ndz 19 kwie, 2020

4569.PNG
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Olga888
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 lis, 2019

wt 21 kwie, 2020

Nareszcie lasy otwarte - to było zdecydowanie najlepsze wydarzenie wczorajszego dnia :lol:
P.S. Karina, wysłałam Ci wczoraj wiadomość, mam nadzieję, że nie trafiła do spamu :komp: :mrug:
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

śr 22 kwie, 2020

Olga888 pisze: wt 21 kwie, 2020 Nareszcie lasy otwarte - to było zdecydowanie najlepsze wydarzenie wczorajszego dnia :lol:
Owszem.
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

śr 22 kwie, 2020

Olga888 pisze: wt 21 kwie, 2020
P.S. Karina, wysłałam Ci wczoraj wiadomość, mam nadzieję, że nie trafiła do spamu :komp: :mrug:
Cześć Droga Pani Olgo,
Otrzymałam, otrzymałam... i mam... Już jestem w połowie odpisywania.
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

śr 22 kwie, 2020

Karina Von Treskow pisze: ndz 19 kwie, 2020 4569.PNG
2414.PNG

// EDIT: @srebrny : nie wrzucaj obrazków które sie powtarzają ....
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

czw 23 kwie, 2020

Witam.
Moim zdaniem nie ma sensu postować takich rzeczy i w takiej ilości.
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

pn 04 maja, 2020

Karina Von Treskow pisze: śr 22 kwie, 2020
Karina Von Treskow pisze: ndz 19 kwie, 2020 4569.PNG
2414.PNG


// EDIT: @srebrny : nie wrzucaj obrazków które sie powtarzają ....
Dziękuję za pozdrowienie! :plaza: Nawzajem!
Olga888
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 lis, 2019

pn 04 maja, 2020

Ja też dziękuję i pozdrawiam wszystkich :party: :D
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

wt 05 maja, 2020

  • 7890.PNG
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
Olga888
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 lis, 2019

wt 05 maja, 2020

:lol: Ekstra, wreszcie jakaś mrówka zamiast jednorożca na tęczy :mrgreen: Miłego popołudnia :plaza:
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

wt 05 maja, 2020

Karina Von Treskow pisze: wt 05 maja, 2020
  • 7890.PNG
Dziękuję!
ODPOWIEDZ