Hello :)

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KMałgorzata
Posty: 11
Rejestracja: ndz 07 cze, 2020

ndz 07 cze, 2020

Cześć Myrmekolodzy!
Mam na imię Małgorzata i interesuję się mrówkami od niedawna :) Nie posiadam swojej własnej kolonii, ale to się jeszcze zmieni. Planuję złapać królową Lasius niger (tak na start:)). Oprócz mrówek mam również inne zainteresowania. Uwielbiam język angielski. Czytam wiele książek napisanych właśnie nim :)
Opowiedzieć chciałam także, skąd to moje zainteresowanie :) Nie cierpię pielić, ale czasem trzeba... :) Podczas wyrywania chwastów napotkałam wiele gatunków mrówek. Co roku widziałam przeróżne rójki i wiedziałam, co dzieje się po takim zjawisku :) W tym roku zmniejszę populację mojego ogrodu i złapię jakąś księżniczkę :) Niech rójka nie będzie tylko złem :)
Nigdy nie udała mi się uprawa marchwi (wiadomo, kto mi przeszkodził :)). Zawsze natrafiałam na jakiś tunel, a nawet na obgryzioną część spodnią. Zmuszona byłam do przenosin niektórych roślin do domu. Zrobiłam sobie domową "kwiaciarnię" :) Mrówek nigdy jednak nie zabijałam... :) "Coś" do nich czułam. Teraz postanowiłam pogłębić swoją wiedzę pytając i prosząc o rady :)
Kiedyś nie miałam nawet pojęcia, że mrówki można hodować. Nigdy o tym nie myślałam :) Zdziwiło mnie również pojęcie "myrmekolog". Nie spodziewałam się, że wiemy o mrówkach aż tak wiele :)
Jestem w trakcie pisania książki (opartej na wiedzy z kb.<a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a>:)). Zaczęłam dopiero pierwszy rozdział, ale nie zamierzam robić sobie zarobku. Przecież wzoruję się na wiedzy z KB i z forum :) Postaram się wyłapać najważniejsze informacje i je tam umieścić.
Ostatecznie postanowiłam utworzyć swoje konto i pytać, odpowiadać... :)
Mam nadzieję, że moja wiadomość nie była za długa i jakaś bardzo nudna :)
Pozdrawiam serdecznie,
Małgosia
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

ndz 07 cze, 2020

Hello there.
Dobrze cię mieć na naszym forum! Jeśli będziesz potrzebowała pomocy obstawiam, że chętnie pomożemy :D
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 07 cze, 2020

KMałgorzata pisze: ndz 07 cze, 2020 Cześć Myrmekolodzy!
Mam na imię Małgorzata i interesuję się mrówkami od niedawna :) Nie posiadam swojej własnej kolonii, ale to się jeszcze zmieni. Planuję złapać królową Lasius niger (tak na start:)). Oprócz mrówek mam również inne zainteresowania. Uwielbiam język angielski. Czytam wiele książek napisanych właśnie nim :)
Opowiedzieć chciałam także, skąd to moje zainteresowanie :) Nie cierpię pielić, ale czasem trzeba... :) Podczas wyrywania chwastów napotkałam wiele gatunków mrówek. Co roku widziałam przeróżne rójki i wiedziałam, co dzieje się po takim zjawisku :) W tym roku zmniejszę populację mojego ogrodu i złapię jakąś księżniczkę :) Niech rójka nie będzie tylko złem :)
Nigdy nie udała mi się uprawa marchwi (wiadomo, kto mi przeszkodził :)). Zawsze natrafiałam na jakiś tunel, a nawet na obgryzioną część spodnią. Zmuszona byłam do przenosin niektórych roślin do domu. Zrobiłam sobie domową "kwiaciarnię" :) Mrówek nigdy jednak nie zabijałam... :) "Coś" do nich czułam. Teraz postanowiłam pogłębić swoją wiedzę pytając i prosząc o rady :)
Kiedyś nie miałam nawet pojęcia, że mrówki można hodować. Nigdy o tym nie myślałam :) Zdziwiło mnie również pojęcie "myrmekolog". Nie spodziewałam się, że wiemy o mrówkach aż tak wiele :)
Jestem w trakcie pisania książki (opartej na wiedzy z kb.<a href="http://formicopedia.org/mrowki"><a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a></a>:)). Zaczęłam dopiero pierwszy rozdział, ale nie zamierzam robić sobie zarobku. Przecież wzoruję się na wiedzy z KB i z forum :) Postaram się wyłapać najważniejsze informacje i je tam umieścić.
Ostatecznie postanowiłam utworzyć swoje konto i pytać, odpowiadać... :)
Mam nadzieję, że moja wiadomość nie była za długa i jakaś bardzo nudna :)
Pozdrawiam serdecznie,
Małgosia
Co do ksiązki odezwij się na ants@formicopedia.org -> ja też zaczynam zbierać wiedzę do ksiażki ;)
KMałgorzata
Posty: 11
Rejestracja: ndz 07 cze, 2020

ndz 07 cze, 2020

Gonwienko pisze: ndz 07 cze, 2020 Hello there.
Dobrze cię mieć na naszym forum! Jeśli będziesz potrzebowała pomocy obstawiam, że chętnie pomożemy :D
Dziękuję :)
ODPOWIEDZ