Szok i niedowierzanie

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian S
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 gru, 2021
Kontakt:

sob 25 gru, 2021

Hej. Jestem w szoku, że istnieje żywe, polskie forum o mrówkach. Siedzę w temacie od kilku lat, pewnie większość z Was mnie kojarzy z facebooka, a o forum powiedział mi dopiero Hubert K., chyba wczoraj.

No więc tak. Nazywam się Krystian Solga, od kilku lat żyję w stu procentach z handlu mrówkami. Zajmuję się głównie sprzedażą polskich mrówek hurtem za granicę, obsługuję kilkadziesiąt sklepów, głównie w Zachodniej Europie z naciskiem na Wielką Brytanię, ale też w USA, Kanadzie, Chinach, Taiwanie, Singapurze, na Litwie i pewnie w paru krajach, o których zapomniałem. Czasem dostaję w rozliczeniu jakieś mrówki, które u nas są warte więcej, niż te pieniądze, które bym normalnie dostał, więc siłą rzeczy musiałem zacząć też handlować detalem w Polsce. Z czasem w ofercie miałem już koło 50 gatunków, więc ciężko to było sprzedawać w formie tekstowej listy, tak powstało https://antsinvasion.pl/, które jest moim projektem pobocznym o zdecydowanie niższym priorytecie, niż hurty, ale na pewno nie zamierzam zaprzestawać rozwoju.

Jestem totalnym maniakiem gatunków stosujących inbreeding, najlepiej inwazyjnych. Mam koło 7-8 gatunków Monomorium i dwa kolejne w zamówieniu, wielką kolonię Ghost Ants (Tapinoma melanocephalum), czekam na dostawę Trichomyrmex destructor, mam kolonię Yellow Crazy Ants z około 20 królowymi, Cardiocondyla obscurior kilkadziesiąt królowych i setki robotnic z ponad tysiącem larw, Hypoponera eduardi, małą kolonię Pheidole megacephala, tego typu rzeczy. Poza tym miałem przez jakiś czas sporą kolonię Ghost Ants w dużym kwiatku, ale albo się zahibernowały, albo wymarły z zimna przez ostatnie 2 miesiące.

Bardziej prywatnie - mam 28 lat, szeroki wachlarz zainteresowań, pochodzę z Gliwic, ale mieszkam w Jaworznie, chyba tyle:)

Jestem też właścicielem największej na Facebooku polskiej grupy związanej z mrówkami, 4.2k członków.

Bardzo, ale to bardzo się cieszę, że Hubert pokazał mi to forum. Jestem wychowany w czasach, w których ludzie skupiali się w ten sposób, nie przez grupy na Facebooku.

Pozdrawiam wszystkich ciepło i serdecznie:)
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

wt 28 gru, 2021

Cześć :)

Witamy serdecznie :)

Jeśli masz jakieś egzotyczne mrówki to było by bardzo fajnie jak byś powrzucał kilka zdjęć.
Które są twoje ulubione gatunki?
W twoim sklepie masz zazwyczaj te mrówki co teraz, czy może w okresie letnim masz sporo więcej gatunków?

Wysyłasz mrówki za granicę?
Jak jest z wysyłką w zimie?


Pozdrawiam
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
Krystian S
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 gru, 2021
Kontakt:

śr 29 gru, 2021

Jeśli chodzi o zdjęcia egzotyków, to z całą pewnością z czasem będę wrzucał i zdjęcia i nagrania, mam masę fajnych nagrań, np szlak Tapinoma melanocephalum na dużym fikusie w moim przedpokoju. Aktualnie nie wiem w co ręce wsadzić, więc niestety nie dam rady:(

Ulubione to tak jak pisałem, głównie inwazyjne stosujące inbreeding, będę się pewnie chwalił takimi, których raczej nikt w Polsce nie ma, albo przynajmniej nikt się nimi nie pochwalił.

Oferta, którą mam teraz, to w zasadzie tylko mrówki, które akurat przypadkiem miałem u siebie w większych ilościach. W sklepie nie ma ani jednego gatunku, który zamówiłem z myślą o sklepie. Te dopiero zaczną się pojawiać i zakładam, że do wakacji powinno być już koło 100 gatunków z całego świata, ale nie obiecuję.

Wysyłam na cały świat z gwarancją. W Unii wysyłam DPD, poza unią FedEx Priority. Cały rok, bez względu na temperatury i gatunek, przy czym przy egzotykach poza UE doliczam prowizję od 5 do 30% przy mocno ujemnych temperaturach. W Polsce wysyłki normalnie, paczkomat i kurier inpost, od 40 zł za darmo, jeśli dojdę do wniosku, że przyda się heatpack, to płacę za niego ja, nie klient. Wysyłam też w weekend, w zależności od wartości zamówienia taka wysyłka kosztuje od 0 do 19 zł.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 03 sty, 2022

Hejka,

Wbijaj na naszego https://discord.formicopedia.org/ mamy też profil na https://www.facebook.com/formicopedia/

Tutaj też znajdziesz naszą bazę mrówczej wiedzy https://kb.formicopedia.org/Formicopedia

Strona główna formicopedia.org


Pozdro
Awatar użytkownika
Krystian S
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 gru, 2021
Kontakt:

pn 03 sty, 2022

Na grupę już wszedłem, a na discordzie na razie prawie nie siedzę, ale niedługo będzie więcej czasu, to też wbiję. Dzięki:)
ODPOWIEDZ