Witam!

Poznajmy się bliżej. ;-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bulgaricum
Posty: 3
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2022

czw 23 cze, 2022

Hejka!
Od jakiegoś czasu obserwuję to forum, więc nie mogę powiedzieć, że jestem tu nowy, ale dopiero teraz postanowiłem się przywitać. :D Więc witam się. Jestem 100%-owym Polakiem, ale mieszkam w Bułgarii. Nie powiem, że fajnie się tu mieszka, ale przyroda jest przepiękna. A gatunków mrówek to tu jest mrowie :) Ostatni jak wyszedłem o 7:00 z domu, przed naszym blokiem aż się roiło :) od królowych Tetramorium cf. ceaspitum. Moja hodowla się składa jak na razie z:
1. Messor wasmanni
2. Camponotus Fallax x2
3. Formica cinerea x2
4. Lasius brunneus
5.Tetramorium cf. ceaspitum x 17(z różnych rójek)
6.Tapinoma erraticum
7. Camponotus cf. piceus
WSZYSTKIE królowe z łona przyrody. Teraz mam chętkę na C. vagus. Jedną królową złapałem ze skrzydłami, ale była niezapłodniona. Napiszę o tym w jednym z następnych postach.
Na razie nie mam dobrego aparatu, więc zdjęcia, które będę pokazywać innym razem, raczej nie będą zbyt wyraźne.
Na razie się żegnam i do widzenia!
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 23 cze, 2022

Super cieszymy sie że jesteś

Pamiętaj o naszym discordzie - discord.formicopedia.org oraz naszej bazie mrówczej wiedzy - kb.formicopedia.org
Awatar użytkownika
Bulgaricum
Posty: 3
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2022

czw 30 cze, 2022

Discorda nie mam, ale do bazy mrówczej wiedzy chętnie zajrzę.

P.S. Moja Tapinoma erraticum zdechła :(
P.S.2 mam dwa nowe Lasius (na razie sp), Vagusy chyba już się roiły, a Messor-owi Wasmanni się wykluły cztery robotniczki i szykuje się piąta:) C fallax ma 3 kokony, a drugi 2, ale nie umie robić kokonów i leżą tam "nagie" poczwarki, a obok nich oprzęd na kokony. Lasius cf brunneus ma 3 kokony, Formika cinerea też ma kilka i całą mase larw. Na razie tyle.

Do widzenia!
ODPOWIEDZ