pomoc w identfikacji

Masz problem z rozpoznaniem gatunku mrówek? Zrób zdjęcie, pokaż, opisz - podpowiemy. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Pepers
Posty: 4
Rejestracja: pn 18 lut, 2019

ndz 26 kwie, 2020

Witam

(moderator prosi: opisz dokładnie nie tylko w temacie ale i w treści!). Wczoraj wmaszerowała do mnie do salonu pewna królowa. Proszę o pomoc. Aktualnie zachowuje się jakby chciała wszystko zagryźć.

Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20200426_154440.jpg
IMG_20200426_154413.jpg
janekMrówczarz
Posty: 112
Rejestracja: pt 14 cze, 2019

ndz 26 kwie, 2020

Cześć,
po pierwsze wow!!! ale świetne zdjęcia robisz. jakbyś mógł to napisz prosze czym bo są naprawde fenomenalne :D :D :D . po drugie. jest to jakaś Formica. opcji jest dużo. ja ci dokładnie nie określę gatunku ale mogę ci powiedzieć że jest to Formica polyctena/pratensis/rufa. tylko one mają teraz rójki ( w sensie z "czerwonych" formic. może ktoś inny napisze ci jaki dokładnie gatunek. smutną widomością jest to, że wymienione prze ze mnie gatunki są pod ochroną i musisz je wypuścić.
Pozdrawiam
Sam zrobiłem sobie większość krzywd, które odczułem
Pepers
Posty: 4
Rejestracja: pn 18 lut, 2019

ndz 26 kwie, 2020

Cześć

Zdjęcia robione Xiaomi Mi 9 - przy czym na szybko; myślę że mogłyby być lepsze. Generalnie stawiałem na Formica polyctena, ze względu na najbardziej zbliżony wygląd. Jako że moje doświadczenie z mrówkami opiera się na Messor Barbarus to planowałem ją wypuścić, gdyż prawdopodobnie nie znalazłbym mrówek pod adopcje.
Zapytanie pada ze względu na ciekawość - mrówka aktualnie dostała miód, owocówkę i jedyne co robi to szykuje się do obrony :)

Pozdrawiam
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

pn 27 kwie, 2020

Witam.
Na kostce nigerka,
Na drzewie inna mrówka,
Trzeba wypuścić bo to kopcuwka! :D
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 29 kwie, 2020

ANTek mrówczarz pisze: pn 27 kwie, 2020 Witam.
Na kostce nigerka,
Na drzewie inna mrówka,
Trzeba wypuścić bo to kopcuwka! :D
*kopcÓwka ;)
ODPOWIEDZ