Mikro kolonia w pestce brzoskwini z biedronki

Masz problem z rozpoznaniem gatunku mrówek? Zrób zdjęcie, pokaż, opisz - podpowiemy. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

kocur38
Posty: 5
Rejestracja: czw 15 sty, 2015

pt 07 sie, 2020

Podczas konsumpcji okazało się że pestka w środku sama się rozpada na 2 częsci a w środku była mikro kolonia, królowa larwy i małe robotnice i podrązone kanały w miąższu pestki. niestety nie miałem czasu zrobić zdjęcia. Nortuje mnie jak się tam dostały skoro w brzoskwini nie było żadnych otworuw od zewnątrz i jak się nazywają te mrówki . Nie wiem z jakiego kraju był owoc. Pszytrafilo wam się coś podobnego?
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

pt 07 sie, 2020

kocur38 pisze: pt 07 sie, 2020 Podczas konsumpcji okazało się że pestka w środku sama się rozpada na 2 częsci a w środku była mikro kolonia, królowa larwy i małe robotnice i podrązone kanały w miąższu pestki. niestety nie miałem czasu zrobić zdjęcia. Nortuje mnie jak się tam dostały skoro w brzoskwini nie było żadnych otworuw od zewnątrz i jak się nazywają te mrówki . Nie wiem z jakiego kraju był owoc. Pszytrafilo wam się coś podobnego?
viewtopic.php?f=18&t=3540 Podaj jakieś informacje o mrówkach to ci odpowiemy co to za jedne.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
kocur38
Posty: 5
Rejestracja: czw 15 sty, 2015

ndz 09 sie, 2020

https://img.joemonster.org/i/upload/202 ... zek_16.jpg ktoś miał podobną historię tylko z nektarynką i zrobił zdjęcie. Jest jakaś nazwa na kolonie w pestce w żywym owocu bez skazy z zewnątrz i żadnej drogi do środka i na zewnątrz? . Niewiem jak ta kr<b>ó</b>lowa założyła tą kolonie, wlazła w kwiatek i czekała asz się owoc rozwinie ojaglupek:
Wiecie jak one to robią?
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

ndz 09 sie, 2020

Muszą chyba wychodzić po jedzenie ? pewnie jakoś przy ogonku, szypółce ?
ODPOWIEDZ