Mrówka z rodziny Ecitoninae

Masz problem z rozpoznaniem gatunku mrówek? Zrób zdjęcie, pokaż, opisz - podpowiemy. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Matyplay
Posty: 6
Rejestracja: pt 29 maja, 2020

wt 01 wrz, 2020

Witam,

Ostatnio znalazłem mrówkĘ w Małopolsce wszystkie części ciała ma tak jak normalna mrówka z rodziny formicinade ale podejrzewam że to będzie mrówka z rodziny Ecitoninae. Spróbował by ktoś spojrzeć co to jest?

A druga mrówka to lasius niger ale nie jestem całkiem pewny a chciałbym dokładnie wiedzieć jej rodzaj.

Pozdrawiam
Załączniki
Lasius niger
Lasius niger
Lasius niger
Lasius niger
Ecitoninae
Ecitoninae
Ecitoninae
Ecitoninae
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 01 wrz, 2020

Matyplay pisze: wt 01 wrz, 2020 Witam,

Ostatnio znalazłem mrówkĘ w Małopolsce wszystkie części ciała ma tak jak normalna mrówka z rodziny formicinade ale podejrzewam że to będzie mrówka z rodziny Ecitoninae. Spróbował by ktoś spojrzeć co to jest?

A druga mrówka to lasius niger ale nie jestem całkiem pewny a chciałbym dokładnie wiedzieć jej rodzaj.

Pozdrawiam

Temat poruszany wielokrotnie i już mi śmiać się chce z tego powodu :lol:. To nie jest jest mrówka (te poznajemy po złamanych czułkach), to jest tak zwana żronka :?. I naprawdę nie wiem gdzie ona podobna do mrówki. Oczywiście ja tylko się śmieję i nie chciałem Cię w żaden sposób obrazić/urazić :).
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 04 wrz, 2020

Tak dokładnie jak poprzednik napisał - jest to żronka i też zastanawiam sie w którym miejscu jest ona podobna do mrówki
ODPOWIEDZ