Czy to jest lasius Niger?

Masz problem z rozpoznaniem gatunku mrówek? Zrób zdjęcie, pokaż, opisz - podpowiemy. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Endrju_Jeff7
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11 lip, 2021

pn 12 lip, 2021

Witam dzisiaj przy moim domu znalazłem dziesiątki jak nie setki takich o to rójkowych królowych, dodam że mieszkam w miejscowości nad morzem, wydaje mi się że są to lasius Niger ale chciałbym się dowiedzieć czy mam rację. Wiem że są to jedne z najłatwiej albo nawet najłatwiej rozpoznawalny gatunek mrówek ale jestem początkujący i nie jestem pewny. Dziękuję i pozdrawiam
Załączniki
IMG_20210712_144445.jpg
IMG_20210712_144529.jpg
PLrc
Posty: 19
Rejestracja: śr 07 lip, 2021

pn 12 lip, 2021

Wygląda jak lasius. Jeżeli widziałeś ich dziesiątki, to jest to lasius niger. Zapakuj jedną, dwie do probówki z wodą (na you tube znajdziesz filmiki jak przygotować probówkę), zatkaj watą i połóż w ciemne miejsce na miesiąc. Nie zbieraj ich więcej niż 1-3, bo tych mrówek jest tyle, że nikomu ich nie sprzedasz.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 12 lip, 2021

Witam.
Też myślę że to Lasius.
Endrju_Jeff7 pisze: pn 12 lip, 2021 wydaje mi się że są to lasius Niger ale chciałbym się dowiedzieć czy mam rację.
Odwrotnie wielkość liter-rodzaj z dużej, gatunek z małej-Lasius niger. I łacińską nazwę najlepiej kursywą ;)
PLrc pisze: pn 12 lip, 2021 Zapakuj jedną, dwie do probówki z wodą (na you tube znajdziesz filmiki jak przygotować probówkę)
Sam administrator nagrał taki filmik, o tu:
Krok pierwszy
A tu wersja tekstowa
PLrc pisze: pn 12 lip, 2021 tych mrówek jest tyle, że nikomu ich nie sprzedasz.
Ojj z tym się nie mogę zgodzić ;)
Pozdrawiam
Endrju_Jeff7
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11 lip, 2021

pn 12 lip, 2021

Dzięki za pomoc ale raczej nie będę ich łapal ponieważ posiadam już taka królowa i raczej staram się znaleźć inny gatunek, i jeszcze raz dzieki za pomoc i sory za błąd z nazwą gatunku
ODPOWIEDZ