Odrywanie skrzydełek

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

czw 17 maja, 2007

a mam pytanie..jak królowa odrywa skrzydła, to ona je konsumuje czy poprostu pozostawia je i se idzie gdzies dalej ???
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

czw 17 maja, 2007

Przygniata je tylnymi odnóżami i wyrywa, a potem zostawia (przynajmniej nie zauważyłem, aby jadła ;) ). Trochę to trwa ...
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

czw 17 maja, 2007

aaaa...dzieki za wyjasnienie ;)
bo albo mi sie zdawalo, albo gdzies wyczytalem ze niby ona je je by miec wiecej siły na początku...
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 17 maja, 2007

U niektórych gatunków podobno królowa zjada skrzydła po oderwaniu - w końcu to materia organiczna, jednak na pytanie, u których odpowiem "poddaję się" :lol:
Pewnym jest natomiast, iż królowe gatunków zakładających gniazda klasztornie, "trawią" mięśnie skrzydeł spożytkowując je na długi czas postu przed wychowem pierwszych robotnic. :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

czw 17 maja, 2007

PIOTR pisze:Pewnym jest natomiast, iż królowe gatunków zakładających gniazda klasztornie, "trawią" mięśnie skrzydeł spożytkowując je na długi czas postu przed wychowem pierwszych robotnic. :)
o właśnie o to mi chodziło :] hyhy....ale np. nigery...to nie wiadomo no nie ? czy jedzą czy nie...
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 17 maja, 2007

Nigerek zakłada gniazdo klasztornie i kożysta z mięśni skrzydeł, natomiast je same po oderwaniu porzuca nie jedząc.
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

czw 17 maja, 2007

aaa :) dziekuje za zaspokojenie mojej ciekawosci hyhy...pozdrawiam serdecznie młody Piotrze ;)
ODPOWIEDZ