Rójka Tetramorium caespitum

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pt 15 cze, 2007

U mnie też caespitum tak zrobiła, ale na następny dzień poukładała ładnie w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

sob 16 cze, 2007

aaa...to fajno wiedziec :) juz sie uspokoilem troszku hyhy...bo jednak w jednym miejscu jak są to estetyczniej to wygląda hehe...ale jaja...niedawno (10 czerwca) napisałem tutaj w tym temacie: "farciarze" hyh...a teraz sam mam królową :D hyhy...cieszem siem
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

sob 16 cze, 2007

A ja "siem" nadal nie "cieszem"... :cry: FARCIARZE!
Semper Fi!
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

sob 16 cze, 2007

Ja tez nic nie mam :cry: I chyba nie bede miał bom rójke pewnikiem przegapił...
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Eikichi
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa

sob 16 cze, 2007

W warszawie też nie widać królowych :/
[b]Na forach terrarystycznych znajdziecie mnie pod nickiem Zax[/b]
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

sob 16 cze, 2007

A ja dziś rano idąc do szkoły (bo odrabiamy 30 kwietnia) napotkałem zacną królową tetraska z 1 skrzydełkiem. Już mości sobie miejsce w probówce. :D
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

sob 16 cze, 2007

hyh :) jak jakaś zlapie jeszcze jedna lub wiecej, to moge podesłać kto by chciał :P za free (tylko koszt wysyłki do zwrotu) hyh...
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

ndz 17 cze, 2007

Jeeee właśnie złpałem na podwórku przed domem darniowca!! Akurat trafiłem na moment kiedy krolowa wynosila piasek z korytarzy!! Zrobiła taki mini kopcyk z ciemnego piasku (teren jest pokryty jasnym) a takich kopczyków jest wiecej!!

BTW natrafiłem na larwy mrowkolwa (6 szt), tłuste i szare i poteznymi szczekami. :wink:
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 17 cze, 2007

Albert pisze:BTW natrafiłem na larwy mrowkolwa (6 szt), tłuste i szare i poteznymi szczekami.
Możesz takie hodować. Zgarnij cały piasek, obok dołka mrówkolwa, usuń go zdłoni tak aby został sam, znajdź miejsce na arenie, wrzuć go tam i tyle :)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

ndz 17 cze, 2007

Uwaga Uwaga!! Dla mrówek z Jedlni letnisko pod radomiem!! Szykuje sie dogrywka rójki tetramorium caespitum!! Zauważono budowe obszernych kopców i wynoszenie sporej ilosci materii sypkiej na powierchnie. we wnętrzy kopców stwierdzono wystepowanie kasty oblatywaczy, caespitumki szykuja sie do szturmu dzis wieczorem lub rankiem natepnego dnia. Bez odbioru!!

PS: Gn może to przerobic na newsa :wink:
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 18 cze, 2007

Buehehehee, mwahahahahaha dzis od 6:30 do 7:50 była rójka tetramorium. Nie powiem że nie jestem zadowolony, mam TYLKO/AZ 39 sztuk :twisted: :twisted: Nie popełnie błędu sprzed roku i nie powiem ze 5 sztuk mi wystarczy :twisted: :twisted:

Jpu prawdopodobnie tez ma coś koło 30 sztuk hahaha ja nie moge ale sie ciesze :jupi:

Ps: do tego kartonówk i dwie dziwne myrmice: jedna jest normalnie czerwona a druga ma odwłok i głowe czarna a tułow czerwony
Leniarcik
Posty: 3
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006
Lokalizacja: Rzeszów

pn 18 cze, 2007

Podzielcie się:p
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

pn 18 cze, 2007

No to gratuluję :) Ja dziś widziałem formy skrzydlate ale jeszcze chyba nie odleciały :)
Semper Fi!
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 18 cze, 2007

Wry... ja tutaj na wiosce to se mogę... Bez chodników to choćbym i widział rój, niewiele znajdę - darniowiec to nie nigerek, szybko się zakopuje :(
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 18 cze, 2007

hehe ja tez na wsi polowałem a dokładnie tez na ogórdku an wyschnietym trawniku. nalezy patrzec pod każdy kawałeczek kory czy opadły listek bo własnie tam zrzucaja skrzydła. Dodam ze teren jest porośniety babka szerokolistna i pod jej liśmi, ktore przylegaja do ziemi, tez zrzucaja:P
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Jpu
Posty: 54
Rejestracja: wt 29 sie, 2006
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

pn 18 cze, 2007

Poprawka jak wszytko podliczyłem mam OMG, 43 które już zrzuciły skrzydła i 9 jeszcze ze skrzydłami. To jest dramat, nie mam pojemników dla 10 ! tik taki czy co ^^?
Aktualnie hoduję: Tetramorium caespitum; Formica fusca; Lasius umbartus
Awatar użytkownika
cygnus
Posty: 33
Rejestracja: ndz 25 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

pn 18 cze, 2007

łoł.... to macie nieźle ja wracając ze szkoły dzisiaj złapałem zaledwie dwie...

a tak chciałem zakozaczyć... a tu o 43.....
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 18 cze, 2007

a ja mam dalej jedną i się cieszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a zresztą dzisiaj wyciągając kawałek trawki z krawęznika wyciągnęłam młodą flavus ze skrzydłami i 2 samce :D Poza tym mam caaałą młodą kolonię rubry.. tej prawdziwej nie mikro ani nie makro (to co to za duża myrmica z dwoma kolcami na tułowiu siedzi w "strzykawce" ?? )
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 18 cze, 2007

Wyciśnij ja! Moja kolezanka z liceum opowiadała że jak była małą to pakowała do trzykawki biedronki hurtem i je syciskała. To sie nazywa pasta z Biedronki :P
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 18 cze, 2007

heh... a ja złapałem niedawno jedną królową Tetramorium z pięcioma nogami, dodałem robotnice i są jajka. Dziś znalazłem dwie królowe w tym jedna ma troszkę wgnieciony odwłok i postanowiłem wykorzystać opcję stworzenia jednej kolonii z dwóch królowych.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 18 cze, 2007

43 lub 30 to już lekka, przesada, ja conajmniej połowę na waszym miejscu bym wypuścił, a pozostałe porozdawał/posprzedawał.
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 18 cze, 2007

Zazdrosc przemawia przez Was, Waszmości... :D :shock:
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 18 cze, 2007

Nie no, ale powiedz mi po co Ci 40 królowych tego samego gatunku? Rozumiem, że jak dają to nie ma co odmawiać, ale wypuść kilkanaście w jakieś bezpieczne miejsce, aby mogły gniazdo założyć. Zostaw sobie powiedzmy 5, żeby mieć pewnośc, że conajmniej jedna dotrwa końca robotnic, a resztę powymieniaj się na inne gatunki, albo posprzedawaj pod koniec sezonu.
Taki kapitał trzeba mądrze wykorzystać! :)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 18 cze, 2007

A myslisz ze czym sie zajmuje spólka JPU-ALB??

ciekawe co ty bys zrobił gdyby do twojego domy wleciało 50 campo... a no tak, zakamponotusiłbyś mazury..
rzepa żepa ziepa ziepa
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 19 cze, 2007

Hmmm... a ja dzisiaj zrobiłem "kilka" kilometrów po lasach i wiecie cio ?? ;> - pod kamykami znalazłem od groma kolonii darniowca i to w praktyxcznie każdej były jeszcze formy skrzydlate - wychodzi na to, że u mnie rójka dopiero będzie :D
Tak nawiasem mówiąc - pod jednym z kamyków siedziała sobie mamusia wraz z całą ferajną - już siedzi sobie w kompakciku :D
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ