Jak tam Twoja królowa?

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

wt 26 cze, 2007

M@teusz jak tam Twója królowa F. rufa?
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

wt 26 cze, 2007

Geremy pisze:M@teusz jak tam Twója królowa F. rufa?
Marnie. Miała 3 robotnice fusci, złożyła spory stosik jajec, kilka przeobraziło się w larwy. A tu nad ranem trach, leży na boku :evil: :evil: :evil:

RZYCIE JEST BRÓTALNE
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Goliard
Posty: 80
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

śr 27 cze, 2007

Masz jakieś podejrzenia dlaczego?

Może to spotkać każdego z nas...
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

śr 27 cze, 2007

Ja wiem jedno.. moje 2 królowe różnych gatunków myrmic padły sobie przedwczoraj .. :confused: :wall: :help: :niewiem: :think: :wybacz: :cry: :cry: :shock: :?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 27 cze, 2007

Mrówkolew a jak tam Twoja F. rufa?
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 27 cze, 2007

A moja w sumie stoi pod znakem zapytania. Miałem 2 robo, jedna zdechła, została tylko jedna, która też zaczęła byc niemrawa i jest 20 poczwarek. Robotnica musi zdążyć otworzyć chociaż jedną poczwarkę, a potem już moze sobie zdychać :)

Trzymajcie za nia kciuki! :D
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

śr 27 cze, 2007

Mnie się udało otworzyć kokon F. cinerea, robotnica żyje do dzisiaj :)
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

śr 27 cze, 2007

Mrówkolew pisze: i jest 20 poczwarek. Robotnica musi zdążyć otworzyć chociaż jedną poczwarkę, a potem już moze sobie zdychać :)
te poczwarki to już produkcja Twojej królowej?
trzymam kciuki ;)
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

śr 27 cze, 2007

HO HO jaki tytuł :)
Ja mojej dołożyłem parę poczwarek rufy, jedną sobie otworzyły, reszta została wyniesiona na śmietnik.
Opiekowała sie królową lecz któregoś pięknego dnia jak jeden z moich domowników oglądał moje mrówki, otworzył formi i zapomniał zamknąć. Niestety nie znalazłem jej nigdzie.( Jak dotąd wszystkie zagubione :ant: :ant: [te które uciekły]znajdowały się w jednym tym samym miejscu- przed drzwiami balkonowymi w moim pokoju. O dziwo zostawały znalezione tam przeze mnie po kilku dniach od zagubienia.)
No i po tym otwarciu formi znowu zostały 2 robo fusci które po jakimś czasie miały królową w "odwłoku".{tj. robotnice siedziały w części mokrej z mokrą watką a królowa w części suchej na korku.}. Co jakiś czas wychodziły nakarmić królową jak ta nalegała(biła pejczykami po głowie jedną z robotnic i nadstawiała żuwaczki by otrzymać dar trofolaksji).

a się na :pisarz: :pisarz:

a teraz :kawa: tylko nie :sleep: >>> :biggrin:

z pozdrowieniami, mat
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

śr 27 cze, 2007

M@teusz a jak tam kartonówka?
Semper Fi!
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

śr 27 cze, 2007

Jaki super temat można by zrobić taki dział pytania o czyjeś mrówki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 28 cze, 2007

miniu993 pisze:Jaki super temat można by zrobić taki dział pytania o czyjeś mrówki
Całe szczęście, że wydzieliłem ten temat z tematu ,,Rójka Lasius niger", bo by się niezły offtop zrobił ;)
MAck pisze:te poczwarki to już produkcja Twojej królowej?
Oczywiście, że nie, podebrałem je od fusci :)
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

czw 28 cze, 2007

Tommygun pisze:M@teusz a jak tam kartonówka?
Po japońsku(czyt. jakotako) :crazy:
Siedzą sobie, jedzą, piją. Królowa kręci tyłkiem, lecz nie jest powiększony. Jajec też jeszcze nie składa.
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pt 29 cze, 2007

Moja kartonówka po tymczasowej hibernacji też ni większa ni mniejsza... i o co tu chodzi? :?:
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

pt 29 cze, 2007

geb88 pisze: i o co tu chodzi? :?:
Test cierpliwości :-)
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

pt 29 cze, 2007

Wiem, że to tak głupio chwalić się, kiedy nikt nie pyta, ale moja królowa Formica polyctena ma się świetnie, opiekuje się nią 7 robotnic F. fusca, podrzuciłem też drugie tyle kokonów. Jest też pokaźny stosik jaj rudnicy :D . Co do kartonówki, to u mnie to samo co u M@teusza i geb, siedzi z umbratusami, żyje sobie, ale ani nie zwiększył się odwłok, ani jaj nie widać...
A jak tam Twoja kartonówka Tommygun, umbratuski ją zaakceptowały :) ?
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

sob 30 cze, 2007

Zaakceptowały i od razu powiększył się jej odwłok - dlatego , że robotnice dobrze ją nakarmiły :) Jeszcze trochę i może zacznie rosnąć jeszcze bardziej :D Byłem zaskoczony tym, jak bardzo królowa zainteresowała się robotnicami L. umbratus gdy wpuściłem ją do probówki! :mrgreen:

Mam nadzieję, że z moją formicą będzie podobnie za niecały miesiąc ;)
Semper Fi!
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 30 cze, 2007

co mozna dać więcej żeby bardziej ją nakarmić?.. dostały padłą królową niger.. parę innych gat. robo, robala, sporo miodu.. a one nic :?
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 02 lip, 2007

A ja muszę się pochwalić, że pierwsza robotnica mojej F. rufy własnie zrobiła pierwsze kroki na tym świecie! :D
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

pn 02 lip, 2007

Mrówkolew pisze:A ja muszę się pochwalić, że pierwsza robotnica mojej F. rufy własnie zrobiła pierwsze kroki na tym świecie! :D
GRATULUJĘ!!! Teraz to kolonia w oczach będzie rosła!!!
:brawo: :brawo: :ok: :ok: CONGRATULATIONS!!!!!!!!! :ok: :ok: :brawo: :brawo:
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pn 23 lip, 2007

Ja dzisiaj postanowiłem wypuścić królową F. polyctena z robotnicą tego samego gatunku. Wypuścić, czyli wziąłem ową probówkę( krok pierwszy z komorą na mech - niestety coś z królową było nie tak i nie ruszyła mchu... poza tym zamoczyła poczwarki F. fusca, kilka nie otworzyła, robotnice adoptowane F. polyctena padały ze starości, dlatego dożyła jedna ) na podwórko, pod krzak tui, cyprysa, nie wiem nie znam się, gdzie jest zwykle wilgotno, cień, mech i dookoła igliwia, i znajdzie się miejsce nasłonecznione. Myślę sobie, że w najlepszym wypadku zagnieździ się gdzieś w okolicy lub wywędruje do okolic lasu... Wracam po kilku godzinach, sprawdzam probówkę, a w niej oczywiście T. caespitum powoli sobie penetrują probówkę. Odkładam probówkę na swoje miejsce, zabezpieczam, żeby twardo leżała w podłożu( może coś się zagnieździ ), rzucam okiem na 30 cm wokół probówki, ... a tam wryta ze strachu królowa, którą wypuściłem. Do tego trzyma w żuwaczkach jakiegoś owada i ewidentnie chce wrócić do probówki. Poszedłem do domu.
Ktoś już zaobserwował polujące królowe F. polyctena?
Ciekawe jakie ma szanse ta królowa.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

wt 24 lip, 2007

Geremy pisze:Ciekawe jakie ma szanse ta królowa.
Przypuszczam, że bardzo małe :(
ODPOWIEDZ