Oto co dziś złapałem.

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

pt 21 kwie, 2006

Witam.
Po uczelni razem z bratem zajechaliśmy na łączkę w poszukiwaniu mrówek. Na łączce leżało trochę starych pni.

Oto co w jednym z nich znaleźliśmy.

Obrazek

Królowych było 3 ale jedna zwiała nam na łące. Niestety druga jakoś dziwnie ulotniła się w domu :(.
Ostatnio zmieniony sob 22 kwie, 2006 przez mariusz_s, łącznie zmieniany 1 raz.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

sob 22 kwie, 2006

Witam :)
Gratulacje Mariusz - masz na koncie swoją pierwszą Serviformica ;)
Formica fusca, teraz zacznie intensywnie czerwić, dostarcz jej sporo białka :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

sob 22 kwie, 2006

Witam.
Złapana królowa przez noc złożyła kilka jaj. Dziś dostały miodek, nawet nie były juz tak nerwowe jak wczoraj. Po wyciągnięciu korka z waty, grzecznie siedziały w probówce. jak tylko podałem kropelkę miodu od razu zabrały się za regenaracje sił. Marcin właśnie myśli nad nowym formicarium dla nich.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
PiotrG
Posty: 97
Rejestracja: wt 17 maja, 2005
Lokalizacja: Puszczykowo

sob 22 kwie, 2006

Witam.
A Ja za to upolowałem Myrmica sp. wyglądem przypomina rubrę ale ma ciemniejszą głowe i tółw... kiedyś sprowadziłem je z warszawy i wypuściłem do ogrodu ;), bo nie miałem gdzie je trzymać...
a teraz widzę - są larwy królewskie , w zeszłym roku też się roiły i w koloni potem było 5 królowych, teraz upolowana kolonia ma jakieś 50-80 robo i 2 królowe... to tylko mała cześć tej co jest w ogródku ;)
Mariusz - opisuj dalsze losy koloni formica... :mrgreen:
pozdrawiam
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

sob 22 kwie, 2006

Ja już nie lubię Myrmic. Jakieś 30 minut przed znalezieniem Formicy Fuscy, znalazlem gniazdo Myrmic. Zaczeliśmy z bratem poszukiwanie królowej. Niestety jednej z robotnic pozwolilem za długo siedzieć na dłoni. Ta wykożystała dany czas i skutecznie mnie urypała. Do dziś mam ślad na skórze. Jutro szybciej przewiduję skonczyć zajęcia na uczelni i znowu ruszyć w teren za mrówkami.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
PiotrG
Posty: 97
Rejestracja: wt 17 maja, 2005
Lokalizacja: Puszczykowo

ndz 23 kwie, 2006

A ja jak łapię myrmice to sie jakoś nie kwapią żeby mnie żądlić ;) a może po prostu mam szczęście... już niedługo bedę miał Manica i dam sie specjalnie użądlić :D ciekawe czy to naprawdę aż tak bardzo boli ;) 8)
pozdrawiam
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

ndz 23 kwie, 2006

Moją Myrmica sp. łapałem palcami ... królowe i robo ... i jakoś mnie nie dziabnęły ;).
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
Steysi
Posty: 12
Rejestracja: wt 25 kwie, 2006

wt 25 kwie, 2006

Dzień dobry wszystkim. Jestem tutaj nowy i poszukuję jakichkolwiek mrów za free. Mam wszystko co jest mi potrzebne do hodowli, oprócz mrów. Proszę o jakikolwiek gatunek. proszę pisać na przyrodnik-13@o2.pl
Jestem młodym chodowcą i szukam mrów.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

sob 29 kwie, 2006

A ja miałem nieszczęście usiąść na mrowisku Myrmic. Niewiem dlaczego mówicie, że to tak boli! Poczerwienieje, poswędzi trochę szczypie i przestaje!

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ