Oto co dziś złapałem - vol. 2

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

ndz 23 kwie, 2006

Witam.
Niedziela w trójmieście jest słoneczna.
Niestetety od rana gdzieś tak do 14:00 kolejne zajęcia na uczelni.
No ale zajęcia się skonczyły więc znowu wybraliśmy się z bratem na mrówki.

Miejsce to samo co w piątek. Na pierwszy ogień poszła kolonia myrmicy niestety pomimo szczerych chęci królowej nie znaleźliśmy. Wróciliśmy w miejsce gdzie w piątek znaleźliśmy F. fusce - już po chwili mamy nową królową. Dziś byliśmy mądrzejsi wiaderko szczelnie zamykane wpierw od wewnatrz "okurzysliśmy" pyłem z drogi. Po tym zabiegu mrówki skutecznie miały zamkniętą drogę po sciankach w górę. Marcin przypomniał sobie gdzie w piątek jeszcze widział F. fusce i bez marudzenia podreptaliśmy na poszukiwania kolejnej kolonii. Nie mineła chwila w nowym miejscu i już mamy drugą królowa pomysł z "okurzaniem" wiaderka, sprawdził się ponownie w 100%.

Szybki kurs do domu - brakuje miejsc gdzie można by się zatrzymać autem w cieniu, a na słoneczku pomino wiatru auto strasznie się nagrzewa. Szkoda ugotować mrówki.


Teraz siedzimy i wymyślamy nowe formicaria.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

ndz 23 kwie, 2006

Mariusz, jeśli uda Ci się znaleźć Myrmica to daj mi koniecznie znać ;). Chcę upolować M. rubra.
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
ODPOWIEDZ