C. ligniperda rojka

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

wt 20 cze, 2006

Tommygun zaobserwowal, ze Camponotus ligniperda roi sie w okolicach Krosna, zachecam do wyprawy w teren :)
Pozdrawiam.
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

czw 22 cze, 2006

O tak tak! Rójka i to nie byle jaka! :D

Dzięki Devil_ za przesłanie info bo mój ukochany komputerek trak szlafił :evil:

Ja również zachęcam do wypraw w teren. Zwłaszcza późnym popołudniem (bo nie jest tak gorąco :lol: )
Miałem iść dzisiaj ale niestety... przeszła burza. Nie można się jednak łamać bo królowych jest całkiem sporo i jestem pewien że jeszcze będą się roić :D

Mam nadzieję, że uda mi się zrobić w sobotę parę zdjęć gniazd, robotnic, królowych i oczywiście pięknych widoków okolic Krosna :)
Semper Fi!
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 22 cze, 2006

No bierz, bo dobre są :)

Pozdarwiam!
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 38
Rejestracja: pn 12 cze, 2006

pt 23 cze, 2006

Że tak się wtrącę ;) Gdzie wy się udajecie na te polowania? Lasy, łąki, polanki? W sumie mrówy są wszędzie... ale bez doświadczenia na rójkę chyba czegoś co nie żyje pod chodnikiem do domu ciężko trafić ;-)
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pt 23 cze, 2006

Najlepiej w lesie i jego okolicach. W miejscach gdzie jest mało ludzi...
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

pt 23 cze, 2006

Z trafianiem to jest różnie... Raz się chodzi codziennie po trzy razy w to samo miejsce przez tydzień, z myślą, że przyniesie się do domu "wiadro" darniowców, a znajduje się jedną Formicę sp.

Innym razem, leżac nad brzegiem rzeki do oka wpadła mi L. fuliginosus (wiem że to głupio brzmi, no ale... miała cela :lol: )

Z kolei spacerując z przyjaciółmi po lesie (pewnie na wyostrzenie apetytu przed grillowaniem :roll: ) natknąłem się na królową C. ligniperda... Co ciekawe siedem osób z przodu nie rozdeptało "Jej Wysokości" :D A co jeszcze ciekawsze, myślałem, że tego gatunku nie ma w okolicy... Pytałem nawet Devil_'a czy są one w Bieszczadach a tu się okazało, że mam je praktycznie "pod nosem" :shock:

Rada jest tylko jedna: Trzeba szukać, szukać i szukać... Trzeba być wiecznie załamanym... Bo tak, mniej - więcej, wygląda osobnik niestrudzenie wpatrzony w chodnik pod nogami :lol:
No i trzeba mieć zawsze komplet pudełeczek w kieszeni 8)

Taa... Jak zwykle wieczorem wzięło mnie na pisanie "mądrości"... Pójdę już lepiej spać :wink:
Semper Fi!
Awatar użytkownika
AdamM
Posty: 38
Rejestracja: pn 12 cze, 2006

pt 23 cze, 2006

No nic, ja jutro też się na polowanie gdzieś wybiorę ;)
ODPOWIEDZ