Rójka 2010

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 02 sie, 2010

Gratulacje Pawle :D Życzę powodzenia w odchowaniu. W sobotę rójka nigerów dziś jaja :mrgreen: co prawda królowe nażarte miodem.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
lukatus
Posty: 71
Rejestracja: pt 30 kwie, 2010
Lokalizacja: międzyrzecz

pn 02 sie, 2010

od 2 tygodni mam nową tegoroczną nigerkę. zostąpiła moją zmarłą.
Biegały u mnie na podwórku w odztępach ch kilka metrów :d
L. niger
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

wt 03 sie, 2010

Dzisiaj sporadycznie L. niger, sporo F. fusca, a pod wieczor ogromne skupiska form plciowych Myrmica sp. biegajacych i kopulujacych na drozce prowadzacej do lasu. Pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem, fantastyczny widok :D
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 03 sie, 2010

dokładnie to samo widziałem wczoraj na leśnej drodze...
główny maruda
selectt
Posty: 37
Rejestracja: śr 05 maja, 2010
Lokalizacja: Jasło

wt 03 sie, 2010

Ja już nie wiem albo mam pecha albo jestem ślepy.albo iu mnie jest tak mało mrówek.Dziś widziałem tylko jedną L.niger ze skrzydełkami. Szukam już trzeci dzień i nie mogę znaleźć.
katjusza
Posty: 22
Rejestracja: sob 31 lip, 2010

wt 03 sie, 2010

Ja widziałem jedną 14 dni temu ale nie miałem jak złapać, patem szukałem codziennie i dopiero po 8 dniach znalazłem kilka i zachował sobie 3 [Lasius niger oczywiście] a więc szukaj a znajdziesz.
2x-messor barbarus największa z nich 1200 robotnic. 5x-lasius niger największa z nich 2000 robotnic. 1x-Camponotus ligniperda 3000 robotnic. 2x-Formica fusca 500 robtnic. 1X-Camponotus herculeanus 2130 robotnic.1X-Tetramorium caespitum 7300 robotnic
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

śr 04 sie, 2010

selectt-szukaj a znajdziesz. Ja swojej pierwszej krolowej szukałem tydzień a jak juz ja znalazłem to w przeciągu dwoch dni złapałem kolejne-i to nie tylko nigerki bo jak juz cos znajdźesz to potem same beda ci wpadać pod nogi-kiedyś wyskoczyłem z takim samym pytaniem czego nic nie łapie? Poradzono mi byc cierpliwym,chodzić na ranne i wieczorne spacery,szukac przed burza i po deszczu,oraz nie szukac w trawie tylko na otwartym terenie gdzie łatwo zobaczysz królowa. Nie przejmuj sie na pewno cos znajdziesz :)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pt 06 sie, 2010

Godzina 18 z groszami na gniazdach L.flavus pojawia się olbrzymia ilość form płciowych.
Widziałem również 3 kartonówki, jedną wpuściłem do gniazda żółtków. Po za tym widziałem dogorywającego już samca Formica sp. miał ok cm i żółte nogi.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

pt 06 sie, 2010

Tez takiego widziałem dzis! Tylko ze ja przed południem. Nogi żółte i troszke czarne i jakie dziwne to bylo zwierzę-wiec wypuściłem-myślałem ze to królowa ale jak podniosłem to byłem pewien ze to cos innego. A i flavus i niger przed chwilka wróciłem z bardzo udanych łowow ;)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

ndz 08 sie, 2010

Wczoraj w Warszawie odbyła się rójka Lasius flavus ;)
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

wt 10 sie, 2010

Wczoraj 5 C.herc z rójki a jeszcze kilka z przypadku :p edit: dzis tj. 21 sierpnia szczęście mi dopisało i w ręce wpadła mi rojkowa królowa Kartonówki. Oprocz tego L.flavus i dwie Myrmica :)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 22 sie, 2010

Będąc przed chwilą po poczwarki widziałem mnóstwo królowych L.niger, L.flavus i bardzo dużo bezskrzydłych Formica lemani /fusca (najprawdopodobniej ta 1 sądząc po miejscu gdzie złapałem ostatnio lemani).

Fajnie wyglądały robotnice żółtków pilnujące królowych ;)
Awatar użytkownika
zulek
Posty: 59
Rejestracja: śr 07 kwie, 2010
Lokalizacja: Kraków

ndz 22 sie, 2010

pawelllQwE pisze: i bardzo dużo bezskrzydłych Formica lemani /fusca
Na masywie i podnóżach Babiej Góry miejscami też sporo dziś było F. lemani lub fusca. Sądząc po wysokości to chyba bardziej ta pierwsza. Wie ktoś do jakiej wysokości występuje fusca :?: Bo ciekaw jestem który to z tych gatunków.
Lasius niger/umbratus
Lasius flavus x3
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 26 sie, 2010

Dziś znaleziona Formica fusca/lemani ze wskazaniem na tą drugą.
Obrazek
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 26 sie, 2010

Jak dla mnie to lemani, mam identyczne i identyczne widziałem ;)
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

pn 13 wrz, 2010

Dziś u mnie wielkie rójki!
L. mixtus
L. flavus
Myrmica sp.
L. niger
F. sanguinea ( widziałem tylko samce)
Możliwe, że nawet umbry się dziś roiły, z tego co mi brat opowiadał.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 13 wrz, 2010

Lasius Chthonolasius
Lasius flavus kilka matek
Lasius niger aż jedna królowa
Myrmica sp można by wiaderko uzbierać i dalej latają
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 25 wrz, 2010

Uratowałem ją dziś o 18,05 przed Lasius brunneus. Mam nadzieje że zrzuci skrzydła, jeśli nie to ją jutro wypuszczę. Na razie biega jak oszalała.
Obrazek

Edit: niestety nie była zaplemniona :(
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 24 paź, 2010

No jeszcze dziś na cmentarzu w Łukowicy rójka Myrmica ;) Piękna, słoneczna pogoda.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 11 lis, 2010

A u mnie kartonowka wariuje! Mamy listopad! Ide i patrzę a tu na brzozie, gdzie lasius o którym nowa hodowal mszyce pusto-ani mrówek ani mszyc. Gniazdo jest 10m dalej wiec mysle ze podejdę. Patrzę a tu idzie kilka mrówek z pełnymi odwlokami :) cos mnie podkusilo zeby popatrzyć od tej strony drzewa gdzie jest wyjście z gniazda. Ide i moja minę trudno opisać :szczena: :ojezu: :wtf: :o :-o :-o :zenada:
Widzę kłębowisko około 20 robo i jakies 4-6 samców biegających w górę i w dol po drzewie. Samic brak. Co to ma znaczyć?
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 11 lis, 2010

To się nazywa falstart :-D
główny maruda
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 11 lis, 2010

Jutro popatrze w innych gniazdach czy tez sie szykują :) normalnie nie mieści sie w głowie! Musze samice zobaczyc zeby byc pewnym :)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pt 12 lis, 2010

Jednorazowy wybryk.
ODPOWIEDZ