Dziwne-skrzydlata matka?

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

wt 27 cze, 2006

Witam!
Dzisiaj złapałem królową nie wiem jakiego gatunku bo się jeszcze nie znam ale była ze skrzydełkami.Pełen nadziei że odrzuci tego samego dnia umieściłem ją w probówce.Stwierdziłem że jak do rana nie odrzuci skrzydełek to wypuszczam bo albo to jest samiec albo nie zapłodniona królowa.Aż tu patrze a ona niesie pod watke 2 już jajeczko!I tu pytanie-o co chodzi?Czy może bez odrzucania skrzydełek zacząć skaładanie płodnych jajeczek?Czy może są one niezapłodnione?pomóżcie bo nie wiem co mam o tym myśleć.Z góry dzięki!Pozdrawiam.
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

wt 27 cze, 2006

To samo mnie się zdarzyło zeszłego roku z L. brunneus albo niger... Nie wiem o co chodzi :? Niestety tej królowej już nie mam. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie... :)
Semper Fi!
Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

wt 27 cze, 2006

Ale mam ładny początek w mojej przygodzie z mrówkami.Pierwsza królowa to prawdopodobnie Camponotus ligniperda póżniej taka mała matka którą znalazłen na drzewie i teraz skrzydlata matka.Ale podoba mi się bo wszystkie znoszą jajeczka :mrgreen: .
Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

wt 27 cze, 2006

Alarm odwołany-właśnie odrzuciła skrzydełka.Ale i tak dziwna kolejność-najpierw jajeczka a póżniej skrzydełka.Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

wt 27 cze, 2006

Czasami tak jest, przyroda... ;)
ODPOWIEDZ