Projekt " Rójka 2012-2014" Przeczytaj WAŻNE !!!

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

wt 24 kwie, 2012

Projekt "Rójka 2012-2014" przewiduje zebranie i analizę informacji dotyczących złapanych królowych rójkowych w sezonach '12, '13, '14.

Potrzebuję jednak Waszej pomocy drodzy Forumowicze :!:

Po złapaniu rójkowej królowej, przesyłalibyście mi informacje dotyczące m.in.:

Czasu, pogody (np. słoneczna bezchmurna, niebo zachmurzone, po burzy,, słonecznie z chmurami z silnym wiatrem, etc.), miejsca (miejscowość + opis miejsca złapania - las, polana śródleśna, łąka, centru miasta, park miejski, etc.), oczywiście jaka to mrówka, ilość (czy to była pojedyncza królowa, czy też były wszędzie), itd.

Po zebraniu tych danych, przeanalizuję je i na koniec sezonu wyniki podam do ogólnej informacji. Uważam, że po trzech sezonach z rzędu będzie można wyciągnąć jakieś prawidłowe wnioski i zależności.

Jeszcze raz zachęcam do udziału w tym projekcie. Uważam, że wszyscy na tym bardzo skorzystamy !


Poniżej znajduje się link do formularza, za pomocą którego w łatwy i przystępny sposób zarejestrujecie widziane rójki i złapane rójkowe królowe.


Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową !

Przy okazji dziękuję użytkownikom lehoslav, Thar i Zygi (wymieniałem wg. kolejności alfabetycznej) za pomoc i zainteresowanie projektem.

P.S. uwagi i sugestie odnośnie formularza mile widziane


Użytkownicy, którzy wysyłają swoje zgłoszenia z antmania.pl, proszeni są o nie dublowanie swoich formularzy ! :)
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pt 04 maja, 2012

Hektor mam pytanie. Czy jeśli nie mamy dokładnie oznaczonego gatunku to mam wypełniać formularz?
A chodzi dokłednie o Lasius chthonolasus bicornis/citrinus. podobno rozróżnia się je po długości kłaków na czułkach, a nie mam tak dokładnego sprzętu. Musiał bym wysłać albo Formikowi, albo patry090 by oznaczyli.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

ndz 06 maja, 2012

Majówkę spędziłem w górach dlatego odpisuję teraz:

Oczywiście, że nie trzeba tak dokładnie wpisywać gatunku. Jeżeli gatunki są bardzo do siebie zbliżone pod względem zachowania i budowy (np. rude mrówki leśne) to wpisujemy np:

F.rufa/polyctena

W Twoim przypadku wystarczy, że wpiszesz Lasius chthonolasus bicornis/citrinus :)
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

ndz 06 maja, 2012

Ok dziękuję ;) Więc już biorę się za uzupełnianie ankiety.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 07 maja, 2012

no ja mam jedną uwagę. Nie ważne jak wydaje Ci się oczywista proponowana odpowiedź i że żadnych innych możliwości wg. Ciebie nie ma, powinna być odpowiedź inne (nawet przy wieku :P :P) i możliwość wpisania własnego wariantu, jeśli żaden nie pasuje. A miałam kilka takich przypadków, gdy chciałam dodać rójkę sprzed 2 lat.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

pn 07 maja, 2012

Nie całkiem rozumiem Twój post.
W punkcie "Warunki pogodowe" można wpisać własne spostrzeżenia w rubrykę "Dodatkowe istotne informacje opisujące pogodę w dniu rójki "
W punkcie "Miejsce złapania królowej/zauważonej rójki" jest rubryka "Inne ważne elemety lokalizacji "
W punkcie "Dodatkowe informacje" jest "Inne uwagi"

Poza tym to rójka sprzed dwóch lat czyli jest to rok 2010

Ten projekt przewiduje rójki z lat 2012, 2013, 2014 dlatego tez nie całkiem Cię rozumiem.

Napisz proszę, gdzie co i jak dokładnie proponujesz zmienić :)

P.S. Mamy już 50!!! wpisów
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 08 maja, 2012

Nie żebym się czepiała, zastanowiłabym się na Twoim miejscu nad:

"Orientacyjny czas złapania królowej/zauważonej rójki "
Tutaj dodać "komentarz/uwagi/co tam jeszcze masz do powiedzenia". Ja, na przykład, często biegam nie patrząc na zegarek i kręcąc się po kilka godzin; w całym tym czasie mogę zauważać królowe, przedział dwugodzinny odpada. Przecież mogłoby się to wydarzyć od 11 do 17 lub 15 do 20 etc. Okrajasz sobie zbierane dane.

"Zmiana pogody, która ostatnio wystąpiła "
tu też "komentarz". dodatkowo mam uwagę, skoro wcześniej nie rozgraniczasz burzy od deszczu, co u licha nagle się zmieniło i teraz je rozdzielasz. Albo tak, albo śmak (z rozdzielania raczej będą większe korzyści) :P Do tego powinna być możliwość wybrania dwóch rzeczy na raz, ew. dopisek do tego się odnoszący w "uwagi" czy czymś. Poza opadami deszczu i burzą zresztą, mamy jeszcze spore wahania temperatur, grad, przymrozek etc.(w kwietniu to się często zdarza, a już wtedy są rójki!) i cała masa innych- kto wie, może ważnych i właśnie coś odkryjesz ;) No i nie wierzę, że przez 2 bite miesiące ktoś miał u siebie pustynię bądź ciągły deszcz i brak zmian w temperaturach.

"Ilość dni spędzonych w okolicy przed rójką "
Tego niezbyt rozumiem. Chyba nie koniecznie interesuje cię ilość dni tylko to, czy ktoś stale dogląda/mija to miejsce, czy też trafił tam przypadkiem i miał farta, przez co ty nie będziesz miał pewnej informacji- czy to zdarzyło się w trakcie trwania rójki, na końcu czy na początku. "Byłem wcześniej przez 15 dni", no moim zdaniem nie wyniosłabym z tego nic sensownego. Albo może punkty dać: stale monitoruję to miejsce/ bywam /przechodzę obok często/ rzadko odwiedzam to miejsce/ natrafiłem przypadkiem i ew. jakieś inne uwagi.

No i ogółem pod samą ankietą większe okienko na uwagi (jeśli się da). Taka mała nie zachęca do większej wypowiedzi, a kto wie co w trawie piszczy?

No to się nie udzielę jak nie interesuje zapamiętany przypadek z 2010 :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 08 maja, 2012

geb88 pisze: No to się nie udzielę jak nie interesuje zapamiętany przypadek z 2010 :P
Podejrzewam, że chodzi właśnie o przypadki codzienne - jakby każdy chciał wpisać same zapamiętane przypadki, to mogłoby być niemiarodajnie...
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 08 maja, 2012

a zapisany? :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 08 maja, 2012

Właśnie do tego dążę - nie zwracając uwagi na 'zwykłe' królowe, a wpisując same 'niezwykłe', zaburzamy miarodajność wyników, bo wynika z tego, że mamy same niezwykłe gatunki ;)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 08 maja, 2012

hmm ale mierząc tylko zwykłe zdarzenia również zaburzamy całość :P nie wiem, gdzie wywnioskowałeś, że to co mam zapisane jest niezwykłe- pewnie z posta wyżej o zmianach.

Tak czy siak (bo powoli się gubię już), chodzi mi o to, że poza zwykłościami występują niezwykłości, które powinny mieć szansę zapisu. Zresztą niezwykłość zdarzenia leży w strefie subiektywności każdego z nas. Dla mnie to, że np barbie na rufie lubi roić się przed deszczem jest dla niej zwyczajne, a przyjdzie ktoś i powie, że to jest niezwykłe, bo tego nie zaobserwował. Czy coś jest dla nas zwykłe, wręcz trywialne, czy też nie, nie można tego pominąć i trzeba odnotować. Stąd przecież wyjdą wnioski o zwyczajach i niezwykłościach dla danego gatunku (a nie dla nas- pokręcone, wiem- inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię :P ).
Ale mniejsza o to, przypuszczam, że zdecydowana większość będzie najzwyczajniejszymi przypadkami/normalnymi/standardowymi- dla nas, ale nie można pominąć odstępstw od reguły.

Zakałapućkałam tak, że o mamuniu :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 08 maja, 2012

A właśnie możemy zapisywać zeszłoroczne? Bo w tym roku znalazłem 2 zeszłoroczne Wścieklice, ale ich nie rejestrowałem, gdyż stwierdziłem, że raczej się nie kwalifikują do rójki 2012 :p
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

wt 08 maja, 2012

geb88 pisze:Nie żebym się czepiała, zastanowiłabym się na Twoim miejscu nad:

"Orientacyjny czas złapania królowej/zauważonej rójki "
Tutaj dodać "komentarz/uwagi/co tam jeszcze masz do powiedzenia".
Ja, na przykład, często biegam nie patrząc na zegarek i kręcąc się po kilka godzin;
w całym tym czasie mogę zauważać królowe, przedział dwugodzinny odpada.
Przecież mogłoby się to wydarzyć od 11 do 17 lub 15 do 20 etc. Okrajasz sobie zbierane dane.
Praktycznie każdy dziś nosi przy sobie telefon komórkowy, więc nie problem spojrzeć na godzinę.
Poza tym przedział 6 godzinny jest zbyt ogólny. Np. rójki T.caespitum nie widziałem później niż o 7 rano, a królowe najwcześniej łapałem ok. godz. 10 a to są dwie różne sprawy,
tak samo jest z wieloma innymi gatunkami. Wylot na rójkę trwa mniej więcej w jednym czasie
i dopiero po kilku godzinach można złapać błąkające się królowe. Im bardziej szczegółowo jest
określona pora dnia tym dane są dokładniejsze.
geb88 pisze:"Zmiana pogody, która ostatnio wystąpiła "
tu też "komentarz". dodatkowo mam uwagę, skoro wcześniej nie rozgraniczasz burzy od deszczu,
co u licha nagle się zmieniło i teraz je rozdzielasz.
Albo tak, albo śmak (z rozdzielania raczej będą większe korzyści) :P
Do tego powinna być możliwość wybrania dwóch rzeczy na raz,
ew. dopisek do tego się odnoszący w "uwagi" czy czymś.
Poza opadami deszczu i burzą zresztą,
mamy jeszcze spore wahania temperatur, grad, przymrozek etc.(w kwietniu to się często zdarza, a już wtedy są rójki!)
i cała masa innych- kto wie, może ważnych i właśnie coś odkryjesz ;)
No i nie wierzę, że przez 2 bite miesiące ktoś miał u siebie pustynię
bądź ciągły deszcz i brak zmian w temperaturach.
Dodałem "nie dotyczy" bo faktycznie nie było spójności.
Ponadto początkowo rozgraniczam bo chodzi o sama istotę zmiany warunków pogodowych.
Np. na Śląsku jest jednego dnia pogoda 30*C, drugiego do południa 27*C przychodzi burza
i znów następnego dnia mamy 30*C i jest to istotna zmiana warunków pogodowych.
Bywają 2 miesiące bez opadów, nie mówię tutaj w skali całego województwa
ale w skali powiatu lub jakiejś miejscowości. Ciągłe deszcze też są - od tego tworzą się powodzie.
Dodatkowo dodałem możliwość wpisania "innych istotnych zmian i anomalii pogodowych"

geb88 pisze:"Ilość dni spędzonych w okolicy przed rójką "
Tego niezbyt rozumiem. Chyba nie koniecznie interesuje cię ilość dni tylko to,
czy ktoś stale dogląda/mija to miejsce, czy też trafił tam przypadkiem i miał farta,
przez co ty nie będziesz miał pewnej informacji- czy to zdarzyło się w trakcie trwania
rójki, na końcu czy na początku.
"Byłem wcześniej przez 15 dni",
no moim zdaniem nie wyniosłabym z tego nic sensownego.
Albo może punkty dać: stale monitoruję to miejsce/ bywam /przechodzę obok często/ rzadko odwiedzam to miejsce/ natrafiłem przypadkiem i ew. jakieś inne uwagi.
Myślę, że sama sobie odpowiedziałaś o co chodzi w te rubryce. Jeżeli ktoś trafił przypadkiem to wpisuje 1 lub 0, jeżeli jest w tym miejscu przez 10 dni(bo np. wakacje spędza na Helu albo u cioci Basi) to wpisuje 10,
jeżeli jest to gdzieś w pobliżu jego miejsca zamieszkania i stale tam chodzi wpisuje " całe życie/ miejsce zamieszkania/ okolice domu"
geb88 pisze: No i ogółem pod samą ankietą większe okienko na uwagi (jeśli się da).
Taka mała nie zachęca do większej wypowiedzi, a kto wie co w trawie piszczy?
Nie da się jej powiększyć. Ponadto nie chodzi tutaj o pisanie jakiś elaboratów, tylko pojedyncze zdania, hasła.

Kończąc - istotą tego formularza musi być minimalna ilość informacji. Nie wszystkim będzie chciało się uzupełniać 100 rubryk, przez co wiele osób mogłoby się zniechęcić.
Projekt ten nie jest pracą badawczą. Na jego podstawie nie chcę abyśmy potrafili doprowadzić do rójki w warunkach sztucznych.
Projekt ma w założeniu ułatwienie poszukiwania królowych. Jeżeli będziemy wiedzieli np. że królowe Formica fusca były łapane od 12 - 28 lipca w temperaturze na ogół przekraczającej 28*C, przy pogodzie bezwietrznej
gdzie od wielu dni nie padało, ponadto królowe były łapane w godzinach 14-18 to nie będziesz wiedziała, że masz małe szanse
złapać królową Formica fusca wychodząc o godzinie 10 rano w ciepły aczkolwiek bardzo porywisty dzień.


kamiklo - nie wpisujemy zeszłorocznych. Dlatego, że znalazłeś je gdzieś pod kamieniem albo innym elementem. Celem projektu są rójkowe królowe - czyli na Myrmice przyjdzie nam poczekać najwcześniej do lipca
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 08 maja, 2012

Ok czyli wpisywać ich nie będę. ;) Co prawda nie kukałem pod żadne kamienie za tymi wścieklicami. Pierwsza szwędała się po drodze, druga kombinowała coś pod firanką cieniującą kaktusy przed poparzeniem słonecznym.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 08 maja, 2012

geb88 pisze:hmm ale mierząc tylko zwykłe zdarzenia również zaburzamy całość :P nie wiem, gdzie wywnioskowałeś, że to co mam zapisane jest niezwykłe- pewnie z posta wyżej o zmianach.

A ja z kolei nie wiem, gdzie wywnioskowałaś, że zapisujemy tylko zwykłe, a pomijamy niezwykłe ;)

Autor przeprowadza statystykę dla tegorocznej i przyszłej rójki. Dlaczego? Żeby dane do eksperymentu były jak najbardziej miarodajne, już wyjaśniam, dlaczego.

Ile osób przeczytawszy ten temat będzie rejestrować rójki na bieżąco? Ile z tych osób zapisywało wszystkie dane, których autor wymaga, ale z poprzednich rójek?

Np. ja pamiętałbym tylko i wyłącznie, kiedy złapałem jedną z moich królowych. Byłaby to bardzo ograniczona liczba osób, dane byłyby nieprecyzyjne, bo mało kto to notuje, a zbiór danych ograniczałby się tylko do perełek, które w przypadkowy sposób zostały zapamiętane.

Prowadząc taką statystykę w tym roku, mamy od początku sezonu dużo zgłoszeń od dużej liczby osób, bo każdy robi to na bieżąco - nie trzeba szukać starych notatek, przypominać sobie 'a co to się działo w 2011' itd.

Dodatkowo zbieramy pełny przekrój danych, a nie tylko dobrze zapadające w pamięć wyniki. W przeciwnym wypadku mogłoby się okazać, że mamy pełno królowych fallaxa, czterokropka i amazonki, a o pierwomrówkach mało kto słyszał, bo nikt nie zwraca uwagi na ich rójki.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

wt 08 maja, 2012

Pytanie tylko, czemu tamte dane miały by się okazać do d. za przeproszeniem. Rozumiem o co ci chodzi, ale jeśli wcześniejsze chociaż szczątkowe dane nie są zafałszowane, to zawsze coś wnoszą, chociażby dzień i miesiąc. Zawsze coś się uzupełni. To tak jakby rójka zeszłoroczna i ta sprzed 2, 5 lat, i 7 itd były zupełnie inne od tych, które nadchodzą.

No ale, to już sprawa pomysłodawcy :D
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 08 maja, 2012

geb88 pisze:Pytanie tylko, czemu tamte dane miały by się okazać do d. za przeproszeniem. Rozumiem o co ci chodzi, ale jeśli wcześniejsze chociaż szczątkowe dane nie są zafałszowane, to zawsze coś wnoszą, chociażby dzień i miesiąc. Zawsze coś się uzupełni. To tak jakby rójka zeszłoroczna i ta sprzed 2, 5 lat, i 7 itd były zupełnie inne od tych, które nadchodzą.

No ale, to już sprawa pomysłodawcy :D
Właśnie o to chodzi, że niewiele wnoszą, bo mało kto o tym pamięta. Będzie kilka, bądź kilkanaście przypadków i koniec. A w tym momencie, już mamy 50 z tego roku - wyniki są dużo bardziej miarodajne.

A rójki sprzed lat SĄ zupełnie inne od tych, które nadchodzą ;)

Dwa lata temu, w maju mieliśmy śnieg, rok temu, w maju było 30 stopni, w tym roku, gmachówki wyroiły się 2,5 tygodnia przed zeszłorocznym terminem...
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

śr 09 maja, 2012

geb88 zarejestruj te królowe z 2010r.
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

śr 09 maja, 2012

Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o termin. Wiedząc że Campo roją się w maju masz jeszcze rozbicie na ok. 30 dni i nie wiesz tak naprawdę kiedy iść do lasu. Pozostałe dane mówiące o opadach, zachmurzeniu, wiatrach oraz pogodzie przybliżą Ci informacje kiedy można zacząć ich szukać.
Awatar użytkownika
Pard
Posty: 26
Rejestracja: pn 14 maja, 2012
Lokalizacja: Wrocław

wt 15 maja, 2012

Dobry pomysł z tym projektem ;) tylko czeka Cie dużo pracy :D
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

pn 21 maja, 2012

Pard - mam nadzieję, że efekt końcowy będzie wart tej pracy :)

70 wpisów !!!
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

pn 25 cze, 2012

od 17 kwietnia do dziś mamy ponad 150 wpisów !!!

oznacza to, że formularz jest wypełniany przez Was średnio 2razy dziennie :), a pełnia sezonu dopiero przed nami !!!
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 25 cze, 2012

Hektor jakie gatunki najczęściej są wpisywane?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

ndz 08 lip, 2012

Niestety nie przeglądałem jeszcze tak dokładnie wpisów. Póki co mogę powiedzieć tylko tyle, że jakiś rzadkich(np. Polyergus rufescens, Myrmecina graminicola, Myrmoxenus ravouxi, Ponera coarctata) okazów nie zauważyłem.

Poza tym mamy już ponad 240 wpisów !!!
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
ODPOWIEDZ