Lasius fuliginosus-sezon trwa!!

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 08 sie, 2006

No własnie, w zeszłym tygodniu złapałem królową i kilka robo kartonówki. Razem połączyłem, jest dobrze. Karmia matke a jej odwłok z każdym dniem jest coraz wiekszy. Odkryłem gniazdo fuliginosusa i jak ktos chce to niech przyjedzie i sobie nałapie, ja tez moge wam złapac i wysłac.

Na pniu drzewa z gniazdem kartonówki łaziły 1-1,5mm mrówki kolory rdzawopomaranczowego. Co to mogło byc i dlaczego przezyło obok kartonówki?
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
fasolka
Posty: 50
Rejestracja: czw 03 sie, 2006
Lokalizacja: Wroclaw

wt 08 sie, 2006

NO TO MI ZŁAP :)
Lasius Flavus | Lasius Niger | Myrmica Rubra | Gekony płaczące | Świerszcze domowe

[img]http://lafemmebonita.com/blinkies//Pregnancy%20and%20Babies/swimspermies.gif[/img]
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 08 sie, 2006

Gratuluję udanej adopcji - swoją drogą, to zaskoczyłeś mnie - osobiście co prawda udało mi się podłączyć kilkanaście robo. kartonówki do królowej tego gatunku, jednak dopiero po tym, jak przy kilku sztukach umbratuska, zaczęła czerwić. Wcześniej robotnice ją atakowały.
Co do rdzawych maluszków, to mają one około 2,5-3mm smukłego ciałka i należą do rodzaju Leptothorax. Kartonówka je ignoruje, jako zerowe zagrożenie czy konkurencję. Nie tylko z resztą Leptothorax, również i Dolichoderusek bardzo często zamieszkuje te same drzewa co L.fuliginosus :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 08 sie, 2006

Albert pisze:Odkryłem gniazdo fuliginosusa i jak ktos chce to niech przyjedzie i sobie nałapie, ja tez moge wam złapac i wysłac.
Jakbys mial/zlapal krolowa i kilka robo to bylbym wdzieczny
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 08 sie, 2006

Spokojnie, ludzie to drzewo sie nie pali. Jak mi sie uda złapac królową i zaadoptować robotnice to wystawie na bazarze.
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

wt 22 sie, 2006

Albert pisze: Jak mi sie uda złapac królową i zaadoptować robotnice to wystawie na bazarze.
A jak Ci się uda złapać królową (najlepiej ze dwie) to sprzedasz mi ją samą, bez zadoptowanych robotnic ? Wiem gdzie znaleźć kilka ;)
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 22 sie, 2006

Obecna aura pogodowa w okolicy drzewa, nie sprzyja rójkom. Coraz mniej robotnic łazi po korze ale nadal szukam.

BTW: Odwłok mojej kartonówki jest już 2x wiekszy lecz nadal nie ma jajeczek.
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

wt 22 sie, 2006

Albert pisze:Odwłok mojej kartonówki jest już 2x wiekszy lecz nadal nie ma jajeczek
No to niedługo będzie bomba atomowa! ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 22 sie, 2006

Już widzę jak zaglądam przez probówke a jej odwłok nadal rośnie, rośnie i słychać takie ciche BOOOOOM :!: :!: :!: . Cała probówka jest wypełniona dymem i nic nie widać. Wyciagam wacik a robotnice uciekają rozpaczliwie. Dym się ulotnił... To tylko gazy jelitowe :wink:

Ps: Może czas na zmiane menu :?:
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

wt 22 sie, 2006

L. fuliginosus to bardzo plodny gatunek, moja krolowa jest jak mala fabryka, pakiet jaj jest wielkosci duzej fasoli a ona ciagle kladzie nowe jajka. Juz sie martwie co bedzie jak to wszystko sie wykluje, moja "R"-ka okaze sie zbyt mala i trzeba bedzie pomyslec nad czyms wiekszym ;)
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

wt 22 sie, 2006

Devil_ pisze:L. fuliginosus to bardzo plodny gatunek, moja krolowa jest jak mala fabryka, pakiet jaj jest wielkosci duzej fasoli a ona ciagle kladzie nowe jajka. Juz sie martwie co bedzie jak to wszystko sie wykluje, moja "R"-ka okaze sie zbyt mala i trzeba bedzie pomyslec nad czyms wiekszym
Oj za kilka lat będzie trzeba pomyśleć o czymś wielkości starego drzewa :D
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

wt 22 sie, 2006

Nie widzę przeszkod, zeby w razie potrzeby zbudowac pieniek naturalnych rozmiarow ;)
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

wt 22 sie, 2006

Nie widzę przeszkod, zeby w razie potrzeby zbudowac pieniek naturalnych rozmiarow
:shock: To ci pół domu zajmie! :D
A co z długimi ścieżkami którymi fuliginosusy lubią się przechadzać?

Pozdarwiam!
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

wt 22 sie, 2006

Mrówkolew pisze:A co z długimi ścieżkami którymi fuliginosusy lubią się przechadzać?
Wystarczą otwarte drzwi do pokoju i pokarm porozstawiany w wielu miejscach w domu ;)
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

wt 22 sie, 2006

Mrowkolew nie martw sie mam duzy dom :P Zawsze tez mozna zrobic tak jak napisal Michal :lol:
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 23 sie, 2006

Już sobie wyobrażam gigantyczne formikarium które z pierwszego pięta wystaje na drugie przez dziurę w podłodze :shock: :lol:
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

śr 23 sie, 2006

Jestem dumnym ojce. Mam juz pierwsze jajka:):):)

Ps: Bez podtekstów i insynuacji :twisted:
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 23 sie, 2006

Albert pisze:Jestem dumnym ojce. Mam juz pierwsze jajka:)
Dopiero teraz? Ja mam od urodzenia :lol:
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

śr 23 sie, 2006

jak to możliwe?
Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

śr 23 sie, 2006

Asak mam pytanie ile Ty masz lat?Nie zrozum mnie żle ale twoje pytania są albo aż tak głupie albo pisane specjalnie żeby zwrocić na siebie uwage.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 23 sie, 2006

Kmieciu asak t o dziweciak neostrady przecież! To ty nie wiesz?
Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

śr 23 sie, 2006

Tak też myślałem ale dziwiło mnie że jak do tej pory nikt o tym głośno nie mówił.Chociaż wcale bym sie nie zdziwił gdyby Asakiem był jakiś 20 latek nabijający sie ale to jest wersja dla wielbicieli spisków :twisted: .Może niech sam Asak sprostuje sytuacje "yntelygetnym" stwierdzeniem a raczej równoważnikiem zdania?
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

śr 23 sie, 2006

Kmieciu pisze:Tak też myślałem ale dziwiło mnie że jak do tej pory nikt o tym głośno nie mówił.
to ty nie wiesz, ze w niektorych przypadkach, niektore byty internetowe najlepiej jest ignorowac? wtedy znudzone brakiem reakcji szukaja nowej zwierzyny ;-)

dziecko neostrady, znudzone, zmieni grupe/forum, jesli faktycznie zainteresowany mrowami, to z czasem zacznie pisac z sensem ;-)
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

czw 24 sie, 2006

Nie chcialbym zamykac tego postu wiec prosze o powrot do tematu.
Asak kolejne Twoje glupkowate posty beda lecialy bez ostrzezen, to nie forum na zarty i wyglupy.
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

sob 26 sie, 2006

Taa Asak jest moim idolem :?
Oby tak dalej...

Co do kartonóweczki to bardzom ładnie kładzie kolejne porcje jajeczek. Z ok 15 robo pozostało 14 bo jedna sie "rozczłonkowała".
rzepa żepa ziepa ziepa
ODPOWIEDZ