Zamrażanie królowych/matek po odłowach na zapas.

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

strasznik
Posty: 31
Rejestracja: sob 18 maja, 2013
Lokalizacja: San do Wisły domierz
Kontakt:

sob 01 cze, 2013

Nie znalazłem takiego zagadnienia, ale jeśli gdzieś jest to proszę adminów o wskazanie tematu.
Mam słabe umiejętności hodowlane i dużo jeszcze nauki przede mną, ale akurat teraz jest wysyp matek, bo lecą i lecą. Żeby nie zmarnować teraz brakiem umiejętności owych matek szukam sposobu na ich przechowanie na później, żeby zacząć hodowlę gdy już będę gotów, bo może niektóre gatunki są za trudne itp. Zastanawiałem się co byłoby lepsze. Czy wprowadzić je w letarg do lepszych czasów? Nie wiem tylko jak długo w takim letargu mogłyby przebywać? Czy w letargu powinne przebywać w piwnicy czy w lodówie? Czy może zwyczajnie przechowywać je wszystkie w jednym pomieszczonku a ich wzajemna obecność powstrzyma ich przed składaniem jajów do czasu rozdzielenia i sprzyjających temu warunków?
Czy da się przechować matki na zapas? Jak?
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

sob 01 cze, 2013

Jak zamrozisz to będzie kaplica. Choć nie wiem czy z gmachówki są w stanie coś takiego przeżyć. Ewentualnie trzymać w lodówce. Ale pakować świeżo wyrojone królowe i zimować od razu? Jak dla mnie nie ma to sensu. Bo spora część matek nawet już następnego dnia po złapaniu składa pierwsze jaja. A jedynym stadium w jakim potomstwo zimuje, to larwy. A co do wiedzy jak złapiesz nigerkę i nim wychowa pierwsze robotnice to nabierzesz odrobinę doświadczenia :)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
strasznik
Posty: 31
Rejestracja: sob 18 maja, 2013
Lokalizacja: San do Wisły domierz
Kontakt:

sob 01 cze, 2013

A obecność innych matek w jednym terrarium wpływa na niechęć zakładania gniazda? Czy mimo sąsiadek będą zakładać obok, a później ewentualnie konkurować?
patry090
Posty: 614
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2010
Lokalizacja: łodzkie

sob 01 cze, 2013

Będą starać się założyć gniazdo, może dojść do pleometrozji.
ODPOWIEDZ