Rójka Lasius niger

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 04 lip, 2005

Echhh... następna przegapiona rójka... :(
Właśnie się dzisiaj Hurtnica czarna wyroiła a ja musiałem akurat w tym momencie być w mieście :/
No nic... parę królowych udało mi się do pudełka po sobieskich zmagazynować :D:D:D
Jutro mam nadzieję, jeszcze sporo królowych powinno łazić w terenie ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

pn 04 lip, 2005

Dziś zobaczylem na chodniku skrzydlatą królową Lasius Nigra. Bez wachania znalazłem pudełko po Tic Takach. Niestety reszta wieczoru upłynęła mi w pubie ze znajomymi więc nici z łowów. Zobaczymy jutro.

Królowa właśnie dostała przestronną probówkę z wilgotnym mchem. Zobaczymy czy jest zapłodniona.
Jutro wybieram się w pobliżu firmy w której pracuję na łowy. Jest kilka gniazd L. Nigra więc może się coś trafi.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 04 lip, 2005

No cóż - jeżeli zapłodniona, to powinna zrzucić już skrzydełka ;)
Jeżeli miała PH i skonfiskowałeś ją przed lotem godowym - będzie już najwyżej dobrą odmianą karmową dla gekonów :D:D:D
W każdym razie poszukam dzisiaj jeszcze, czego i Tobie życzę (głównie czasu na chwilę odprężenia w terenie) :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
emo
Posty: 6
Rejestracja: wt 31 maja, 2005
Lokalizacja: Opole

pn 04 lip, 2005

No to złapałem wczoraj pierwszą w tym roku mamuśkę Lasius niger :-)

Jadąc rowerem zauważyłem biegnącą chodnikiem królową. Zatrzymałem się, złapałem do pudełka po tiktakach i przyniosłem do domu. :D
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pn 04 lip, 2005

Eee ja sie tak nie bawie... na forum powinno byc powiadamianie smsowe o rojkach bo nigdy nie nadazam za nimi :D :D ;)
No ale nic straconego, po obiadku ruszam w teren, mam nadzieje ze tym razem cos znajde. ;)
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

pn 04 lip, 2005

No nic. Dziś do 16:00 orałęm w pracy bo koledzy z grzebneli w firewallach korporacyjnych i rozjechala sie sieć w całej korporacji. Na mrówczą łapanke wybrałem się dopiero o 18:00.
do 21:20 zdołałem złapać bezskrzydłą królową samotnie idącą chodnikiem. Oraz 1 skrzydlatą przyszłą matkę. Niestety u bezskrzydłej królowej okazało się, że ma uszkodzony odwłok. No nic krolowej matki z niej nie będzie ale za to bedzie wdzięczny obiekt focenia :D . Niestety w przypadku skrzydlatych matek na dwoje babka wróżyła. Pożyjemy zobaczymy.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 07 lip, 2005

Dobra... to już wiem, że to jak Radiss zasugerował w sąsiednim temacie, nie jest jednak L.niger... ufff
W takim razie nie tylko mam jakiś nowy gatunek, ale i nadal szansę na złapanie takiej ilości nigerka, jaka jest mi potrzebna :D:D:D
Swoją drogą, to te królowe praktycznie NICZYM się od nigerka nie różnią... :>
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Saint
Posty: 2
Rejestracja: śr 13 lip, 2005

śr 13 lip, 2005

Witam wszystkich! Pare dni temu złapałem moją pierwszą królową. Chciałbym sie zapytać jaki to gatunek. Zdjęcia poniżej są troche niewyraźne ponieważ królowa siedzi w gumowej rurce (próbówki jakie posiadam są 2 razy mniejsze od tej rurki i sie raczej nie nadają). Z góry serdecznie dziękuje za pomoc :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 13 lip, 2005

Witam :)
Jak dla mnie - Lasius niger (hurtnica czarna) ;)
Nie musisz jej dawać nic do jedzenia, dopuki nie wychowa sobie pierwszych robotnic ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Jasiu
Posty: 7
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

śr 13 lip, 2005

dzis przez pol godziny zlapalem 25szt....posiedzialbym dluzej na rynku to pewnie moglbym i wylapac 1000... tego tyle jest ze sie je rozdreptuje...
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

czw 14 lip, 2005

Jasiu podziel sie podziel ;)
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pt 15 lip, 2005

No cóż Jasiu... leń jezdes ;P
Trzeba było łapać - miałbyś za nie u mnie zapas świerszcza na rok:D:D:D
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Mateusz Rybak
Posty: 20
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005
Lokalizacja: Stalowa Wola

pt 15 lip, 2005

ja też łpałem królowe Lasiusa nigerka złapałem 4 a mogłem nałapać z 200 bo tyle tego że nawet same do domu wchodzą ale niestety w czoraj była solidna burza gradowa i już Lasiusów niema i innych mrów też.

Nazwę rodzajową zawsze piszemy z dużej litery!


Korekty dokonał PiotrG
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

pt 15 lip, 2005

No ja wczoraj byłem na mrowczej łapance ok 19:00.
Niestety znalazlem tylko 2 sztuki.
Już siedzą wygodnie w probówkach. Niestety zdziwił mnie fakt iż na chodniku przed blokami znalazłem tylko 2 sztuki, gdy u Jasia było ich tyle.
Coś nie tak z tą rójka u mnie.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
hyparchia
Posty: 5
Rejestracja: pt 27 maja, 2005
Lokalizacja: Katowice

pt 15 lip, 2005

U nas kolejna rójka L. niger, po chodnikach lata pełno królowych :lol: :lol: :lol:

Nazwę rodzajową zawsze piszemy z dużej litery !

Korekty dokonał PiotrG
Mateusz Rybak
Posty: 20
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005
Lokalizacja: Stalowa Wola

pt 15 lip, 2005

a ja ma dlasiebie dobre wieści bo pomimu wczorajszego gradobicia i ulewnych deszczy dzisiaj zaobserwowałemże są jeszcze królowe kt<b>ó</b>re dziś przystąpią dpo r<b>ó</b>jki a jutro bede ja łapał a wiecie może kiedy m. rubra ma rujkę ??
mysza
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

pn 25 lip, 2005

a że ja zapracowana kobieta jestem, to z Alinoe poszłyśmy na łowy o 23:00 i też jeszcze po chodniku się szwędały :).
pozdrowionka
mysza
ODPOWIEDZ