Mam pecha do szukania...

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

zygder
Posty: 40
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014

wt 22 lip, 2014

Mam WIELKIEGO pecha do szukania przyszłych założycielek mrowiska. W życiu znalazłem tylko 1 królową (l. Niger) i do tego kilka dni temu (teraz siedzi w próbówce) chcę powiedzieć, że szukam na wsi odległej od miast. Szukam o każdej porze (poza nocą :P) i w każdą pogodę (nie licząc deszczu). Poszukiwania rozpoczynam w czerwcu. Co robię źle? Przecież inni to czasem nie muszą szukać, bo im wpadają pod nogi. Może jakieś wskazówki?
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

śr 23 lip, 2014

Ja mam znów dość dużo szczęścia...
Spróbuj banalnie prostego rozwiązania... jesli masz ogródek przydomowy totam szukaj nigerek powinno być pełno na grządkach podczas rójki nie będziesz wiedział którą łapać (przynajmniej u mnie tak jest) a w deszczu już złapałem kilka królowych l. niger i umbratus
złapałem ok 10 gatunków od ok 7 lipca :D
A znów porównując to będąc w terenie złapałem tylko 1 nigerkę reszta złapana była "koło domu"
Wielki powrót...
zygder
Posty: 40
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014

śr 23 lip, 2014

Mam ogród, czyli szukać na grządkach???
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

śr 23 lip, 2014

no ja tak robię... nigerki łatwo zobaczyć na ziemi gdzie nie mogą się schować między trawą... kopcówki też tak łapałem.. ogólnie to wszystkie jakie mam złapałem tak :D
Wielki powrót...
zygder
Posty: 40
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014

śr 23 lip, 2014

Dzięki...........
A.W.P
Posty: 15
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014
Lokalizacja: zadupie Polski

śr 23 lip, 2014

Ja szukam na piaszczystych ścieżkach niedaleko lasu i jest ich pełno.
!Pozdrawiam :D!
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

czw 11 wrz, 2014

Ja pod kamieniami szukam, 100 % efektu. W ten sposób w ostatnim tygodniu złapałem:
-1 Lasius flavus
-4 Myrmica sp.
-2 Formica sp. prawdopodobnie cinerea, ale jedną wypuściłem, bo nie odrzuciła skrzydeł po 2 dniach, nie składała jaj i biegała po probówce, więc ją wypuściłem.
Nigerek w ostatnim tygodniu widziałem tyle, że łapać się odechciewa, zresztą nigerek i tak nie zbieram.
Polecam mój sposób.
GG: 51713465
ODPOWIEDZ