Pomoc w dentyfikacji gatunku.

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

GASHII
Posty: 1
Rejestracja: czw 07 cze, 2018

czw 07 cze, 2018

Witam wszystkich.Potrzebuję pomocy z rozpoznaniem gatunku.Ja sam w tym "BIZNESIE" jestem od niedawna.W tym roku szykowałem się na rójkę i czekałem na okres późnego czerwca ,ponieważ po przejrzeniu forum napotkałem na swego rodzaju tabelę w której były zaznaczone rójki gatunków żyjących w polsce.I większa część gatunków rójkę zaczynała mniej więcej w tym okresie.Lecz dzisiaj wracając z banku spotkałem królową biegającą w kółko po chodniku którego nie daleko było mrowisko.Nie miałem ze sobą probówki więc królową złapałem w butelkę uprzednio nasączając kawałek chusteczki wodą który położyłem na dnie poziomo trzymanej butelki.W domu wrzuciłem ją do probówki z wodą.I w tym miejscu prosiłbym o małą pomoc z określeniem gatunku,sama mrówka jest jest koloru czarnego,odnóża w świetle dziennym były koloru połączeniem ciemnego brązu minimalnie podchodzące pod czerwony lecz w domu wyglądają na tylko brązowe .Odwłok i cała mrówka jest trochę mniejsza w porównaniu do mojej królowej L.Niger lecz nie wiem czy powinienem je porównywać.Tergity tej złapanej są złączone i nie posiada skrzydeł.I miał bym jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy nowo złapaną królową należy karmić czy potrzeba jej tylko wody?.Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

EDIT:Jeśli post został napisany w złym temacie prosiłbym bardzo o przeniesie do właściwego przez osobę nadzorującą.Przepraszam za wszelkie utrudnienia i pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 08 cze, 2018

Potrzebujemy zdjęcie do identyfikacji gatunku bez tego nic się uda określić :)
ODPOWIEDZ