Zdobycie królowe + robotnic teraz. We wrześniu.

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Emenefix
Posty: 12
Rejestracja: ndz 17 wrz, 2006
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

pn 18 wrz, 2006

Niemożliwe już prawda? Nie no, pytam tylko tak by się upewnić. Wczoraj patrzyłem na termometr i było 26st plus słońce więc pomyślałem, że a nuż... :D btw ile kosztowałoby mnie założenie małej kolonii Myrmica rubra?? Lub no.. kupienie :(



Nowe zdanie zaczynamy z DUŻEJ litery! I proszę o konsekwencję w pisowni polskich znaków. Poprawił Johnbol.
Awatar użytkownika
MAck
Posty: 573
Rejestracja: śr 12 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

pn 18 wrz, 2006

A skad jestes?
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

pn 18 wrz, 2006

Ostatnio w bielsku zaobserwowalem mala rojke L.niger
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

pn 18 wrz, 2006

U mnie roją się jeszcze Myrmice i L.flavus.


Poprawił Johnbol.
Awatar użytkownika
Emenefix
Posty: 12
Rejestracja: ndz 17 wrz, 2006
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

pn 18 wrz, 2006

Jestem ze Śląska. deZOO fakt Myrmice roje mają we wrześniu. Gdzie radzisz wyjść aby złapać królową ewentualnie? Największe prawdopodobieństwo.*


Post napisany parę minut później:

Bo** planuję jutro wyprawę. Ma być ciepło i słonecznie.

Istnieje opcja Edycji, która pozwala dopisać coś do swoich poprzednich postów zamiast tworzenia nowego co parę minut.



* "Największe prawdopodobieństwo" NA CO?

** Zdania nie powinno się zaczynać od "Bo".
Czy klawisze Shift i Alt nie zawsze się wciskają jak trzeba? Rozumiem, że można nie pisać polskich znaków w ogóle, ale żeby sobie "wybierać"...?? Może bardziej lubisz jedne literki od drugich? Wciskanie Shifta trochę częściej też nie spowoduje u Ciebie poważnego urazu, czy niedowładu ręki - możesz być pewien. Poprawił Johnbol.
<a href=http://ziemia.blox.pl title="Ziemia z kosmosu">
!ZIEMIA Z KOSMOSU! qltowe zdjęcia</a>
nowy
Posty: 1
Rejestracja: pn 18 wrz, 2006
Lokalizacja: Słupsk

pn 18 wrz, 2006

Jesli znalazłby się ktoś dobrego serca, to chętnie przyjmę na początek jakąś mróweczkę, bo u mnie zimno i już nic nie zdobędę.

Z góry serdeczne dzięki.
adrian, a mam GG - 1255658


Poprawił Johnbol.
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

wt 19 wrz, 2006

Trzeba szukać właściwie wszędzie
:P Tak naprawdę Myrmice można spotkać na łące, w parku, jak i na zatłoczonym chodniku. Osobiście najbardziej lubię szukać na ścieżkach parkowych, gdzie jest maly ruch, a mrówki są najbardziej widoczne.


Poprawił Johnbol.
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

śr 20 wrz, 2006

Mało kłopotliwe jest też teraz znalezienie małej lub dużej całej kolonii Myrmic :)


Post poprawił Devil_
Tenaxinexis
Posty: 29
Rejestracja: pn 16 maja, 2005
Lokalizacja: Kraków

pn 25 gru, 2006

hmm a teraz? w środku grudnia? :) ktoś ma jakieś doświadczenia w szukaniu mrów zimą? :) ja próbowałem parę razy rok temu i dwa lata temu i nic nie znalazłem... :) ponoć ,jak wieść niesie ,można polować na smuklice bo zimują w drewnie.... zastanawiam się jak z np. myrmicami - czy jeżeli kolonia ma gniazdo w drewnie to czy na zimę przenosi się do ziemii?
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 26 gru, 2006

Myrmica sp. zimą znajduje się na tyle głęboko pod powierzchnią ziemi, że praktycznie tylko w wyjątkowo mroźne dni zapada w całkowity letarg - te mrówy co prawda w sezonie siedzą prawie "na wierzchu", jednak zimują wyjątkowo głęboko.
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ