Camponotus ligniperdus.

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

pt 10 kwie, 2020

Pytam, bo już się pogubiłam... Czy Camponotus ligniperdus są łatwe w hodowli? Jedni piszą, że tak, drudzy, że nie, więc ja już nie wiem... Jestem nimi zainteresowana, są dosyć popularne, więc może je złapię.
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

pt 10 kwie, 2020

Mega trudne nie są ale do najłatwiejszych też nie należą. Głównym problemem jest wolny rozwój od jajka do robotnicy.
SPEEDD
Posty: 10
Rejestracja: śr 20 lis, 2019

pt 10 kwie, 2020

Nie są polecane dla początkujących, bo popadają w stagnacje. Jeśli masz jakieś doświadczenie i cierpliwość to szukaj.
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

sob 11 kwie, 2020

Witam.
Widzę, że interesują cię duże mrówki.
Osobiście nie polecam ich dla ciebie, gdyż wcale nie należą do najłatwiejszych.
Chyba, że masz na ich temat większą wiedzę. :D
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
BULI
Posty: 4
Rejestracja: pt 10 kwie, 2020

sob 11 kwie, 2020

No to ja też się wypowiem... moim zdaniem i doświadczeniem trudne nie są, tylko że potrzebują tzn. ( nie potrzebują, ale lepiej się rozwijają ) zimowania, wiec to już jest utrudnienie, po drugie dużo wolniejszy przyrost .. Nie ma co oczekiwać ze w rok będziesz miała 50 robotnic no bo nie ma szans.. Tak że po prostu myślę ze pod tym względem nie są polecane dla początkujących, ale poza tym nie mają jakiś specjalnych wymagań.

Pozdrawiam BULI
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

sob 11 kwie, 2020

BULI pisze: sob 11 kwie, 2020 No to ja też się wypowiem... moim zdaniem i doświadczeniem trudne nie są, tylko że potrzebują tzn. ( nie potrzebują, ale lepiej się rozwijają ) zimowania, wiec to już jest utrudnienie, po drugie dużo wolniejszy przyrost .. Nie ma co oczekiwać ze w rok będziesz miała 50 robotnic no bo nie ma szans.. Tak że po prostu myślę ze pod tym względem nie są polecane dla początkujących, ale poza tym nie mają jakiś specjalnych wymagań.

Pozdrawiam BULI
Dokładnie tak jest.
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

ndz 12 kwie, 2020

Dzięki poradom wywnioskowałam, że teraz poszukam czegoś innego, a ten gatunek zostawię na trochę później. :pomysl: Jednak o nim nie zapomnę! :D
Dziękuję Wszystkim i pozdrawiam,
Karina. :mack:
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
KULIXER
Posty: 9
Rejestracja: wt 02 cze, 2020

wt 02 cze, 2020

Mrówki Camponotus ligniperda do trudnych nie należą. Posiadam kolonię tego gatunku i dbam o nie tak samo jak o inne mrówki.
Karina Von Treskow
Posty: 94
Rejestracja: wt 31 mar, 2020
Kontakt:

wt 02 cze, 2020

KULIXER pisze: wt 02 cze, 2020 Mrówki Camponotus ligniperda do trudnych nie należą. Posiadam kolonię tego gatunku i dbam o nie tak samo jak o inne mrówki.
Też dziękuję! Spróbuję hodować za rok, postaram się złapać podczas rójki. Nie ukrywam, że obawiam się trochę tak dużych mrówek... Jejku! Aż 2 cm! :D
Karina z Niemiec Południowych. :roll:
Chciałam serdecznie zaprosić tu: https://dzieje-mrówek.blogspot.com/
ODPOWIEDZ