Pozory mylą...

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

sob 12 cze, 2021

Witam

Wczoraj była rójka. Mimo tego, że królowa była skrzydlata i nie miała jednego odnóża, złapałem ją. Mrówka miała jednak bardzo pokaźny odwłok.

Dzisiaj wieczorem, mimo, że Q miała skrzydła, zniosła swoje pierwsze jajko.
Skrzydeł nie zrzuciła, ale może niedługo to zrobi.
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

sob 12 cze, 2021

Mrówczarz pisze: sob 12 cze, 2021 Witam

Wczoraj była rójka. Mimo tego, że królowa była skrzydlata i nie miała jednego odnóża, złapałem ją. Mrówka miała jednak bardzo pokaźny odwłok.

Dzisiaj wieczorem, mimo, że Q miała skrzydła, zniosła swoje pierwsze jajko.
Skrzydeł nie zrzuciła, ale może niedługo to zrobi.
Chłopie! Ile razy trzeba powtarzać Ci żebyś nie łapał skrzydlatych królowych. Jajko jest niezapłodnione i w najlepszym przypadku wykluję się samiec. I nie było żadnej rójki tylko królowa wyszła przed gniazdo.
:?:
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 12 cze, 2021

Witam.
Mrówczarz pisze: sob 12 cze, 2021złapałem ją.
I zasadnicze pytanie-jaki gatunek?
KitApple pisze: sob 12 cze, 2021 Jajko jest niezapłodnione i w najlepszym przypadku wykluję się samiec.
Trochę się pospieszyłeś z tym twierdzeniem, zdarza się że królowa nie zrzuci od razu skrzydeł, np w wyniku stresu, podobno czasami dopiero robotnice je odgryzają :) Mimo to lepiej nie łapać skrzydlatych...
Pozdrawiam
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

sob 12 cze, 2021

Nie wiem dokładnie jaki gatunek. Myślę, że może być to jakiś Lasius lub Formica. Kopcówka to nie jest. Zdjęcia nie mam.
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

ndz 13 cze, 2021

Mrówczarz pisze: sob 12 cze, 2021 Nie wiem dokładnie jaki gatunek. Myślę, że może być to jakiś Lasius lub Formica. Kopcówka to nie jest. Zdjęcia nie mam.
HaHaHa! Na jakiej podstawie stwierdzasz że to nie kopcówka? Z twoich postów wynika że nie jesteś sobie w stanie poradzić z identyfikacją najłatwiejszych mrówek (to w pełni rozumiem) a teraz oceniasz mrówkę jako "nie kopcówka".
:?:
ODPOWIEDZ