SEZON RÓJKOWY 2007/2008 , nasze zdobyczne królowe itd.....

Wszystko to co dotyczy zdobywania królowych podczas rójki

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

ndz 15 kwie, 2007

OOOO :shock: campo brzmi wspaniale ;D z chęcią pójdę na wymiane heheheh
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

ndz 15 kwie, 2007

Tak się składa, że mam 2 królowe, co prawda nie rójkowe, ale jednak ;)
Awatar użytkownika
stoprocent
Posty: 55
Rejestracja: sob 24 lut, 2007

ndz 15 kwie, 2007

No nic dzisiaj znowu nic, ale jutro podniosę każdy kamień, mech itp. Jak nic nie złapię to się zirytuje. 8)
Moje pająki: http://www.arachnea.delfnet.com/forum/viewtopic.php?t=6611&highlight=
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

ndz 15 kwie, 2007

Będę wredna...
Mrówkolew pisze: Mrówka Geb666 to Myrmica, która teraz się roi (dość obficie zresztą).
To ja aż tak źle wypadam na forum.. rozumie, że za dużo i szeroko piszę :twisted:
Mrówkolew pisze: Dzisiaj też widziałem samotną królową lecz akurat nie miałem jej w co wziąć (co było wyjątkiem, gdyż od pół roku nigdy nie rozstaje się z probówką).

A mnie to mówił, że słoik dla laików.. :twisted: :twisted:

i po wredocie ;p;p
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 15 kwie, 2007

geb88 pisze:To ja aż tak źle wypadam na forum.. rozumie, że za dużo i szeroko piszę
Za mało i za wąsko!
geb88 pisze:A mnie to mówił, że słoik dla laików..
No bo to prawda! :D Gdybym trzymał mrówki w słoiku to bym w lustro bał się spojrzeć!
geb88 pisze:i po wredocie ;p;p
Zabolało :cry:
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

ndz 15 kwie, 2007

I miało zaboleć - nie kombinuj Kolego z Kobietami - choćby Diewoćka miała 5 latek, okręci Cię sobie dookoła palca - uwierz - autopsja jawnogrzesznika, Kobieta prosi, mówi o potrzebie - spełń ją - inaczej będą kłopoty ;)
No... chyba, że mieszkasz w Paryżu albo w okolicy :D:D:D Wtedy i tak nie masz innego wyjścia jak sprawić sobie problem :D:D:D Stajesz się męskimi kalesonami pomimo wszystko :D
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 15 kwie, 2007

PIOTR pisze:- uwierz - autopsja jawnogrzesznika, Kobieta prosi, mówi o potrzebie - spełń ją - inaczej będą kłopoty
Albo nie spełniaj a poprosi jeszcze bardziej i bardziej i mocniej i mocniej, tak, tak, właśnie tak, mocniej! Mocniej! :D
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 16 kwie, 2007

Wy .. jedni mescy.. nie koncze cytatu :devil; Nie rozbabrujcie tematu, bo i tak o czym innym on jest .. spam spam :P ale i tak lepszy sloik niz brak probowki :2x devil: pszepraszam za pismo ale na komorce pisze.. jak mowi stare przyslowie: " Lepszy sloik w garsci niz brak probowki na dachu." :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pn 16 kwie, 2007

Temat to sie nazywa tak do ściemy ;D , byle się pisze o mrówach i każdy wyniesie z niego parę przydatnych informacji :)
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 16 kwie, 2007

Uprzejmie informuje że nie jest to nic innego jak Lasius tucicus, zwany tez Lasius neglectus. jest to jeden z dwóch znanych nauce gatunków Lasiusów mająsy kolonie poliginiczne. Pochodzi z Turcji tak więc...

Mrówek! Jesteś chyba jedynym polskim posiadaczem tejże mrówki :D :D
Wracaj co prędzej na górke i łap więcej. Przyda ci się handel!!

Ps: Jakby co, to ja też się pisze. Nadal mam przezimowaną F.fusce na wydaniu :wink:
rzepa żepa ziepa ziepa
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

pn 16 kwie, 2007

Albert, nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Jako, że mnie do moich badań i obserwacji małe mrówki nie interesują, to je.... wypuściłem.
BTW, ja nie jestem pewien, czy to królowe, bo nie widzę charakterystcznego wszerokiego korpusu na miejsce mięśni skrzydeł. Choć fakt faktem, od zwykłych roboli gołym okiem dały się odróżnić. Możesz jaką stronkę z informacjami o tej mrówie podrzucić?
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

pn 16 kwie, 2007

To była robotnica. Na myrmekologii Locutysa znajdziesz zdjecia krolowej.
I tak nie ma lotów godowych wiec musisz kopac :D
rzepa żepa ziepa ziepa
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

pn 16 kwie, 2007

tak więc skąd taka pewność, że to to to o czym mówisz ?:D

Tak jeszcze na marginesie, skoro to nie królowa, a robotnica, to nie wiem czy kolonia jest mono, czy poliginiczna.

Możesz powiedzieć po czym jesteś tak przekonany, że to właśnie ta mrówka?

BTW, oglądam każde zdjęcie dokładnie i nie mogę znaleźć .... łuski pomostka..

Ok, jednak jest. Jest bardzo mała, ma kształt trapezowaty, lub rombowaty, dobrze nie widzę. Faktycznie, jest kolorystycznie ubarwiona bardzo podobnie to trucicus. W grę wchodzi jeszcze citronus, ponieważ ma drobne włoski na odwłoku, a całkowicie "łyse" odnóża. Przejadę się i obfotografuje te mrówki, które wziąłem za robotnice, z gniazda z którego wziąłem te mrówy, które uważałem z królowe... Czemu one muszą być tak cholernie małe :P
pbm
Posty: 7
Rejestracja: ndz 10 wrz, 2006
Lokalizacja: Częstochowa

pn 16 kwie, 2007

Nie wiem jak wy to robicie.. ja od jakichś 5 dni dzień w dzień szukam czegokolwiek i nic. Co zajrzę pod jakiś kamień to albo nic albo co najmniej roczna kolonia - taka na kilkadziesiąt / kilkaset robo. Rójek 0 (albo pewnie ja jakiś ślepy jestem).. :/

Znalazłem za to Lithobius forficatus sztuk 1 i jakieś krocionogi sztuk ~6 :D

PS. Jest może na forum ktoś z Częstochowy (lub okolic)?
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 16 kwie, 2007

A ja właśnie dzisiaj złapałam kolejne 2 myrmice-najprawdopodobniej :wink: :lol:, takie same jak poprzednia.. Ale dalej nie wiem, co to u cholery jest .. Pszepraszam za wyrażenie..
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 16 kwie, 2007

geb88 pisze:ale i tak lepszy sloik niz brak probowki
Dzisiaj nadrobiłem straty i złapałem 4 królowe tejże mrówki (to jakiś ewenement, że Myrmica roi się tak szybko, zazwyczaj następowało to na końcu sierpnia albo we wrześniu...)
pbm pisze:Rójek 0 (albo pewnie ja jakiś ślepy jestem).. :/
Jeszcze przyjdzie czas na rójki :D Sezon tak na prawdę dopiero się zaczyna!
geb88 pisze:Pszepraszam za wyrażenie..
Nie bluźnij! Nie bluźnij!
Awatar użytkownika
Yelonek2
Posty: 96
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Pakość

pn 16 kwie, 2007

Mi dzisiaj uciekło takie duże "coś". ;P Miało skrzydełka, było potężne i przypominało mrówkę. Pobiegłem szybko po słoiczek, złapałem trochę ściółki dla wystroju i wróciłem w to samo miejsce, ale po robaczku nie było ani śladu. Kurde.
Tak się zastanawiam... Jak wygląda samiec mrówki ? Można go pomylić z królową? Do tej pory myślałem, że bez problemu potrafiłbym to rozróżnić, chociaż żadnego samca nie widziałem. Kiedy zobaczyłem dzisiejszy okaz to zacząłem wątpić. Naprawdę szkoda, że mi uciekł.
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pn 16 kwie, 2007

Ja dodam od siebie że jestem posiadaczem 3 królowych manicy rubidy ;D Ależ te queen są urocze takie olbrzymie myrmice ;D , 3 zostawiam dla siebie , jutro idę po kolejną porcje , po złowieniu dam info dla chętnych mogę posłać :)

Chodzi mi o tych którzy mieszkają w miejscach nie zamieszkałych przez manice bo jak wiemy ma ona tendencje do zamieszkiwania południowych części kraju :)

BTW : Nie sądzicie że to dziwne iż na południu polski występują Campo , Manica itd..? a część srodkowa i pólnocna polski jest przez nie ignorowana ? One tam nie dotarły ? czy poprostu nie ma warunków dla nich ? wiem że występują wyspowo w pozostałej części kraju.
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 16 kwie, 2007

Camponotus występują w całej Polsce - MASOWO :)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

pn 16 kwie, 2007

Mój błąd , mój błąd ;D
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

pn 16 kwie, 2007

PIOTR pisze:Camponotus występują w całej Polsce - MASOWO
Może i w całej ale na pewno nei wszędzie masowo :(
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 16 kwie, 2007

Oczywiście jedynie tam, gdzie mają po temu odpowiednie warunki - są przecież i miejsca, gdzie L.niger się nie pokazuje ;P
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

pn 16 kwie, 2007

U mnie tego jest peeełno... i mszyc z nimi związanymi także.. nie lubię śliwek i brzoskwiń, ale dzrzewka ledwie ciągną :P
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
5elements
Posty: 83
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik - Golejów

śr 18 kwie, 2007

MAAAAATULUUUU kochana , dzisiaj znalazłem siedlisko manicy ale jakie dużeeeeee :twisted: , pokrywa rozmiar boiska od siatkówki , same kopce manicy ;D , sweet God niewiedziałem że mam tyle koloni w zasiegu nosa ;D
mrówki są wszędzie wystarczy spojrzeć pod nogi.
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 18 kwie, 2007

Znajdziesz jeszcze więcej - wystarczy poszukać ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Zablokowany