formi z orzecha z podglądem :)

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderator: Moderatorzy

Eiknella

czw 14 maja, 2020

Prezentuję gniazdo z połówki orzecha włoskiego dla Temnothorax :)
Na wierzchu jest przezroczysty plastik, więc łatwo można je podglądać i wygląda dość estetycznie. Posiada też naturalne "komory", z których mrówki korzystają ku mojemu zadowoleniu. Jeedyny mankament to problem z nawadnianiem (chociaż temno radzą sobie z probówką na arenie).
wykonanie:
najpierw rozbiłam orzecha tak by powstały nieuszkodzone połówki, potem wydłubałam orzech i część przegrody w środku, tak by nie uszkodzić skorupki i "komór". Gotową skorupkę wyparzyłam wrzątkiem, a następnie wysuszyłam. Szybkę wyciełam z fragmentu butelki po czerwonej helenie (oczywiście umytej :) ). Liczyłam na to że czerwony kolor mrówki potraktują jak ciemność, ale jedyne co to dało to to że mniej gwałtownie reagują na zmiany oświetlenia. W orzechu wyciełam nożykiem otwór, przez który mrówki mogłyby wejść (potem okazało się ze za duży ;/) i przykleiłam plastik do orzecha klejem na gorąco. Gotowe :)
Na arenie orzech przyklejony jest na plastelinie (bo nie znoszę jak mi się coś gibie ), a póżniej także zmniejszyłam otwór plasteliną :)

Widoczność całkiem dobra i formi bardzo mi się podoba 8)
IMG_20200502_103248.jpg
IMG_20200430_104841.jpg
IMG_20200430_104827.jpg
frretg.jpg
Awatar użytkownika
ursusgryzli

czw 14 maja, 2020

wow super ci wyszło sama skorzystam jak znajdę Temnothorax :D
ANTek mrówczarz

czw 14 maja, 2020

Witam.
Fajny pomysł.