Żel

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrów123
Posty: 24
Rejestracja: śr 27 cze, 2007

wt 10 lip, 2007

Teraz w internecie są te antacuaria czy jakoś tak , ale do rzeczy :
Może ten żel jako dodatek do diety wykorzystać a pudełko jako formicarium :?: :faraon2:
Mrówek
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar, 2007
Lokalizacja: Sanok (Podkarpacie mrówczym rajem ;))

wt 10 lip, 2007

krótki koment - szit, nie kupuj.
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

wt 10 lip, 2007

Niektórzy używają takiego czegoś jako kroku pierwszego:
http://www.antstore.net/shop/product_in ... arium.html
A skoro ten żel pozwala zachować odpowiednią wilgotność i dodatkowo dostarczać pożywienia może nie jest aż taki zły? Chociaż sam pomysł trzymania kilkunastu robotnic w szczelnie zamkniętym pudełku z żelem jest beznadziejny.
Semper Fi!
sid
Posty: 30
Rejestracja: pt 06 lip, 2007

wt 10 lip, 2007

No wiecie te AntStore to jest dla bogatych dzieci jeśli chodzi o takie zabawki.
I jak to wygląda niebieski żel dajcie spokój.
Te wszystkie rzeczy nie licząc mrówek to dla takiego kasiastego niemca któremu nawet pampersa sie nie chce ruszyć do lasu po piasek bo woli go kupić w sklepie i mu go przywiozą.
Wracając do tego żelu rzeczywiście naprawdę interesująco by wyglądała kolonia messora w tym żelu...Ten żel nadaje sie dla dziecka żeby nalapalo sobie czarnych mrówek na chodniku, wpuściło do środka i zachwycało kopaniem przez mrówki w tym gównie.. Po czym wywaliło całość do śmieci i na tym kończy sie dla młodego dziecka przygoda z mrówkami...
Jak dla mnie jedyne co można kupić tam to mrówki które samemu ciężko zdobyć.

Pozdrawiam marek
Awatar użytkownika
Mr.Q
Posty: 200
Rejestracja: pt 26 maja, 2006
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

śr 11 lip, 2007

A ja się zgodzę z Tommym, jeśli tylko oczywiście żel spełniałby się w swojej roli. O Bogowie, ile mniej roboty by było z krokiem pierwszym.....
POZDRAWIAM! Mr.Q Chamaeleonid

http://picasaweb.google.pl/MrQ1987

http://www.mynight.pl/
sid
Posty: 30
Rejestracja: pt 06 lip, 2007

śr 11 lip, 2007

A nie lepiej krok pierwszy przeprowadzać w probówce?:)
wszytko ładnie widać jest mniejsza i taniutki koszt produkcji formi kroku 1:)
Poza tym ten kolor?nie odstrasza was on, bo mnie tak juz wole robić 3 dni formi z drewna niż wsadzić mrówki do tego czegoś
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

śr 11 lip, 2007

sid, chodzi o to, że ten żel mógłby być stosowany zamiast wody (i dodatkowego jedzenia) w "kroku pierwszym". Kolor, no cóż, lepszy błękitny niż czerwony lub żółty; sczerniała wata w probówce też nie wygląda dość efektownie ;) Potem, mrówki przenoszone są do formi w jakich trzymamy obecnie.

Natomiast co do reszty się zgadzam; a z tym piaskiem i lenistwem naszych germańskich oprawców ( <-- zmienione na życzenie sid'a; sie "rypnąć" nie można;)) :P masz całkowitą rację :D
Ostatnio zmieniony śr 11 lip, 2007 przez Tommygun, łącznie zmieniany 2 razy.
Semper Fi!
sid
Posty: 30
Rejestracja: pt 06 lip, 2007

śr 11 lip, 2007

wschodnich sąsiadów
tommy czas na edycje postu:p

Nie wiem już wole chyba czarna watę:D a ten cały żel to co to właściwie jest, z czego to jest zrobione?? :{} i jaka to ma datę ważności:p
Może jakby sie uprzeć i podzielić całe to badziewie na kilka komór to miało by jakiś sens

Niebieski kolor...
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 11 lip, 2007

Ten żel to po prostu galaretka agarowa dla efektu podbarwiona na różne kolorki - każdy z nas może z agarem pokombinować ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 237
Rejestracja: pt 29 cze, 2007

śr 11 lip, 2007

Sami zamknijcie się w pomieszczeniu z gumowym i wilgotnymi ścianami to przestaniecie myśleć o hodowaniu mrówek w żelu. :-)
Awatar użytkownika
Mrów123
Posty: 24
Rejestracja: śr 27 cze, 2007

śr 11 lip, 2007

Z ja nie myślę żeby je w tym żelu hodować tylko karmić :wall:
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

śr 11 lip, 2007

Możesz spróbować na jakiejś małej koloni :baby:
sid
Posty: 30
Rejestracja: pt 06 lip, 2007

śr 11 lip, 2007

hehe 40zl dasz za taka pożywkę?:) już wole karmić tym czym karmię:p poza tym jak to wygląda:)
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 11 lip, 2007

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszystkich żelów itp. Dziwi mnie, że sprzedają takie żelarium na antstore, który podobno uważa się za poważny mrówczy sklep...
Jednak jeżeli, ktoś kupił już żelarium dopiero później dowiedział się, że to g... (a spodkałem sporo takich osób), to może to wykorzystać.
A gdyby tak w ,,kroku pierwszym" zamiast wody i wacika, umieścić troche żelu? Zapewniłoby wilgotność, dostarczyło wzmacniającego pożywienia i na dodatek można być pewnym, że nie zapleśnieje.
Warto taka opcję przemyśleć i przetestować.
Ktoś z Was ma taki żel?
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

śr 11 lip, 2007

Ale 40zł za formi - można dać. Żel sie wyrzuci, a formi zostanie ;] nasypie sie piasku albo da korek i już mamy gotowe formi. Dorobi sie tylko arene i można działać ;)
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

śr 11 lip, 2007

Tylko ze to formi ma szerokość ok. 3cm, bo zel jest przezroczysty.
Kiedy dasz piasek mrówy zaczna kopać po środku piasku i nic nie zobaczysz.
Dodatkowo ten zbiorniczek jest troche zagiety, kolisty :)
A tak galareta w srodku to wygląda jak mój zel do włosów ;)
Awatar użytkownika
__voodoo__
Posty: 275
Rejestracja: sob 28 kwie, 2007

śr 11 lip, 2007

;) ooo..Dobry pomysł. Można by zamiast wywalać żelu, wziąść i sobie na włosy nakładac :) Ciekawe jaki efekt by był ;] nom wiem wiem, że jest trochu wygięty. To może wyłożć 2cm czymś innym i ten 1cm piaskiem czy korkiem, a wtedy byloby widac ;]
sid
Posty: 30
Rejestracja: pt 06 lip, 2007

śr 11 lip, 2007

po co kombinowac lepiej isć do szklarza za parę zloty dotnie ci szyby jakie chcesz:)
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 11 lip, 2007

__voodoo__ pisze:Można by zamiast wywalać żelu, wziąść i sobie na włosy nakładac
Ja to mam tyle włosów, że mógłbym mrowisko we włosach mieć - wszystko dzięki badaniom nad odżywczym żelem dla mrówek...
ODPOWIEDZ