Pomysł na formi z dużej szalki periego.

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Variv
Posty: 60
Rejestracja: pn 07 sty, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

ndz 29 cze, 2008

Szukam pomysłu na formi z dużej szalki periego, nie konieczne sterylne, poki co mam proste sterylne formi z szalki i 2 próbówek, myślałem o gipsarium albo zrobieniu korkowego gniazda.
Czy brak piasku na arenie jakoś szkodzi mrówkom ? Dużą zaletą sterylnej areny jest to ze po transporcie w torbie arena nie wyglada jak po przejsciu tornada.

Chetnie poznam inne wasze pomysły na tanie i bardzo kompaktowe i w miare solidne formi na dłuzej (plastiki odpadaja), ogolnie potrzebuje czegoś co bedzie łatwe w transporcie i jeszcze bardziej kompaktowe niż kompakt Curtusa. Plany w przyszłości mogły by przewidywać dodatkowa arene dołączaną wężykiem.
Hodowane gatunki:Lasius niger, Formica cinerea, sanguinea, Camponotus ligniperdus
vakos
Posty: 13
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005

wt 01 lip, 2008

Widią łatwo wywiercić otwór ale w powierzchni płaskiej, więc rurka do wybiegu powinna być przyłączana od dołu.
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 02 lip, 2008

Witam :)
NIE MA nic mniej kolizyjnego a zarazem porównywalnie funkcjonalnego niż kompakcik :)
To nie zbytek "pychy" a realne podejście do terrarystyki przemawia przeze mnie obecnie :D
Szalka petriego jest wspaniałym pojemnikiem pozwalającym na utrzymywanie w niej kolonii przez długie lata, jednak gniazdo w niej zamknięte, ZAWSZE będzie gniazdem odrębnym i nie ważne, czy będzie to probówka, tic-tac czy przenośka.
Jeżeli odpowiada Ci formicarium sterylne - nie szukaj nic lepszego do zastąpienia probówek, podłoże nie jest niezbędne.
Dobry szklarz, da radę zrobić otwór nawet w półokrągłym boku szalki ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ