Moje Pierwsze Formi

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jam09
Posty: 18
Rejestracja: wt 02 gru, 2008
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

śr 17 gru, 2008

Przed chwilą zakończyłem budowę mojego pierwszego formikarium. Zobaczcie !

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2



Jeśli popełniłem jakieś błędy napiszcie (oczywiście w budowie formi ) :)
Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

śr 17 gru, 2008

Bardzo ładne, pomyślne i mam nadzieję że, okaże sie funkcjonale, estetyczne tylko troszkę za duży pojemnik do nawadniania, ale jest naprawdę ładne, moje pierwsze było straszne...
Co tam wpuścisz?
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

śr 17 gru, 2008

W porządku, ładniejsze od moich. Jednak jedną rzecz doradzę: jeśli jeszcze nie ma tam zasiedlonych mrówek, to na razie usuń z areny wszystkie obiekty - jest duże prawdopodobieństwo, że zechcą osiedlić się raczej pod kamieniem lub kawałkiem drewna, niż w korkowym gnieździe. Po kilku miesiącach, gdy będą już zadomowione, możesz z powrotem przyozdobić arenę czym chcesz, wtedy juz nie będą miały ochoty się wyprowadzać.
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

czw 18 gru, 2008

No bardzo fajne ;) ale moglbys przyblizyc troche jakie funkcje spelnia ten szklany pojemnik przylegajacy do gniazda? to do nawadniania sluzy? jezeli tak to faktycznie mogl byc troche mniejszy bo zajmuje spora czesc formi :wink:
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 503
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

czw 18 gru, 2008

A jak zabezpieczysz się przed wychodzeniem mrówek z formi? Wysmarujesz czymś krawędzie, czy przykryjesz?

Też zastanawia mnie ten pojemnik do nawadniania. Na jakiej zasadzie to działa (możesz foty jakoś z bliska zrobić?)
[url=http://rozplatajactecze.blogspot.com/]http://rozplatajactecze.blogspot.com/[/url] - Mój blog. Kilka słów o nauce
[url=http://www.last.fm/user/killy9999/?chartstyle=audioscrobbler][img]http://imagegen.last.fm/audioscrobbler/artists/killy9999.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
jam09
Posty: 18
Rejestracja: wt 02 gru, 2008
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

czw 18 gru, 2008

W tym pojemniku będzie trzykrotka tylko załatwiłem sobie zaszczepkę i narazie czekam aż póści korzenie to wsadzę

Umbramen
L. niger :)

ogon
A ja się tylę naukładałem ... :(

EDIT : W tym pojemniku do nawadniania zrobię mrówką tropiki :)
Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

czw 18 gru, 2008

Juz widzę jak wstajesz ktoregos pieknego dnia i stwierdzasz ze mrowki wyprowadzily sie z korkowego gniazda i mieszkaja teraz razem z trzykrotka :D
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

czw 18 gru, 2008

SmoodeR pisze:Juz widzę jak wstajesz ktoregos pieknego dnia i stwierdzasz ze mrowki wyprowadzily sie z korkowego gniazda i mieszkaja teraz razem z trzykrotka :D
Święte słowa...

ogon__, czyż nie musi być wilgotno pod kamieniem, aby mrówki się pod niego wprowadziły?!
Awatar użytkownika
jam09
Posty: 18
Rejestracja: wt 02 gru, 2008
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

czw 18 gru, 2008

A to co mam zrobić żeby się nie wyprowadziły z korka ? :zenada: A jednocześnie trzykrotka rosła ? :szczena:
Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

czw 18 gru, 2008

Możesz wsadzić trzykrotkę do doniczki, a ziemię, w której będzie rosła, pokryć niewielką warstwą żwirku na tyle ciasną, aby mrówki nie mogły się przez nią przedostać do wilgotnej ziemi. Potem doniczkę wsadzasz do formi i gotowe :) . Wada jest taka, że doniczka będzie wyglądała na arenie dość nienaturalnie...
Awatar użytkownika
xXLukasXx
Posty: 238
Rejestracja: pn 07 lip, 2008
Lokalizacja: Jawor / Wrocław
Kontakt:

czw 18 gru, 2008

socolovsky pisze:Możesz wsadzić trzykrotkę do doniczki, a ziemię, w której będzie rosła, pokryć niewielką warstwą żwirku na tyle ciasną, aby mrówki nie mogły się przez nią przedostać do wilgotnej ziemi. Potem doniczkę wsadzasz do formi i gotowe :) . Wada jest taka, że doniczka będzie wyglądała na arenie dość nienaturalnie...
Ew. mógłby ze żwirku górkę zrobić :)

Formi świetne, podoba mi się bardzo, tym bardziej że to Twoje pierwsze :)
www.clonk.glt.pl
www.n00bskie-studio.xt.pl
www.gravitysim.glt.pl
serdecznie zapraszam :)

Moje mrówki:[i]Lasius niger, flavus, emarginatus[/i]
ODPOWIEDZ