Formikarium betonowe Untitled

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

wt 23 gru, 2008

Obrazek


To jest taki nieco niedokładny rysuneczek formikarium. Ten szary słupek będzie betonowy, przeszklony z dwóch stron, te białe kółka na nim, to komory, te różowe linie to wywierty do nawadniania, ściany boczne zaznaczone niebieskim, dno zaznaczone kolorem „morskim” (nie jestem znawcą kolorów), a pokrywa jest przeźroczysta. Wym. arena 20x30x6 słupek 8x30. Jakieś sugestie? Byle nie czepiać się wymiarów bo robione pod konkretną półkę.
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

śr 24 gru, 2008

A jak namówisz mrówki, żeby nie właziły na słupek, a z niego po ścianie na zewnątrz? :) Musi być trochę odsunięty od ścian, które powinny być zabezpieczone - polecam teflon, przykrywka w przypadku takiej konstrukcji jest niemożliwa.
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

śr 24 gru, 2008

Moim zdaniem będzie ciężko uniknąć nieszczelności przy zamknięciu :) Wymagałoby to idealnej precyzji w wycięciu i sklejeniu szybek, w szczególności idealnych kątów prostych. Chociaż w przypadku największych Camponotus może niekoniecznie, ale małe mrówki jak Lasius czy Myrmica potrafią się przecisnąć przez zupełnie malutkie szczelinki.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

śr 24 gru, 2008

Łojć, niedokładność rysunku sprawiła, że to wszystko przypomina kupkę szkła, szybki wczoraj wycięte, jak znajdę czas to skleję tylko teraz nie wiem czy nie zastąpić betonu gipsem. Jak zrobię to wstawię fotki, jeśli tylko precyzyjnie skleję to będzie szczelne. Już przeprojektowałem je właśnie na rzecz szczelności.

Dlaczego jest tak że jak coś wymyślę, to ktoś przedtem to opubikuje ? !
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

śr 24 gru, 2008

Gips może pomóc przy uszczelnieniu szkła. Uproszczony przepis na uszczelnienie:

1. Przygotuj rzadki gips i wylej na szybkę kilkumilimetrową warstwę.
2. Połóż na szybkę kawałek betonu komórkowego i poczekaj aż gips wyschnie.
3. Odczep szybkę i wyskrob nadmiar gipsu ponad korytarzami i komorami.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ