Moja nowa komora gniazdowa:D

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Nie chciałem wiedzieć jaka jest wielkość :)
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

w sumie u mnie to od pojemnika zależało bo tylko taki udało mi się znaleźć w domu xD ale chyba nie wyszło głupio, a właśnie można kupić silikon w takiej zwykłej tubce do klejenia ?? Bo ja znam tylko takie w tych tubach montowanych do pistoletu na klej;/
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

http://www.swistak.pl/a3056387,SILIKON- ... -50ml.html

Dobrze jest nakładać silikon ze strzykawki, wtedy rozkłada się ładnie i równomiernie.


Ale z takiego normalnego do pistoletu też da się wycisnąć do strzykawki, zresztą prawie w każdym sklepie z rzeczami budowlanymi kupisz pistolet, ja używam takich http://www.kraus.net.pl/produkt.php?id=73
niebieski jest lepszy bo pomarańczowy z czasem się wygina i wszystko "chodzi", ważne żeby wyciskał :wink:
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

sob 28 lut, 2009

wczoraj kleilem terra (nie dla mrówek) i przyznam ze silikon zaladowany w strzykawke naprawde zdaje egzamin :!: wycisnalem z tubki od strony pampersa (od tylu) do strzykawki i gotowe :D naklada sie cieniutki paseczek i wyglada to naprawde przyzwoicie :wink:


co to za wyrażenie? nie lepiej było od razu napisać że od tyłu? - albert
Ostatnio zmieniony ndz 01 mar, 2009 przez red20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

oo dzięki właśnie o taki w tubce mi chodziło:D bo już planowałem nakładać go ze strzykawki, bo właśnie się tak zastanawiam czy nie przykleić pleksy do gipsu w w nieżdzie za pomocą tego silikonu tak jak mi pisaliście w cześniej tlyko musiałbym zobaczyć jak to wygląda i czy nie oszpeci mi to gniazda, aha i jeżeli przykleje plekse, po tym jak gips już zupełnie wyschnie i potem będe nawilżał gniazdo to rozumiem, że nic nie powinno puścić :?:

[ Dodano: Sob 28 Lut, 2009 ]
właśnie jeśzcze fajnie by było jak by ktoś wstawił fotke jak wygląda taka pleksa lub szyba przyklejona do gipsu na silikon.
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

piecho90 pisze:a już chyba wiem o co Ci chodzi, im większe gniazdo tym dłużej schnie tak?
Pewnie tak, ale to dobrze bo nie będziesz musiał często nawadniać :)

Co do zdjęć to ja wstawię jak zrobię, gips dziś kupiłem, ale dopiero po niedzieli bo muszę skombinować formę i coś czym to przykryję, pewnie plastik.
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

ej dobrą formą jest kwadratowe pudełko po lodach:D które w połowie wysokości można skrócić tak jak ja to zrobiłem:D no to ja bardzo chętnie poczekam an te zdjęcia bo jzu mam ładnie wyciętą i obrobioną plekse tlko barkuje mitego silikonu , ale kupie go w poniedziałek i wtedy przykleje plekse do silikonu. A co do schnięcia to chce żeby najpierw moja część ganiazdowa kompletnie wyschła, wtedy już cały gips dobrze zwiąże i wtedy powoli zaczne nawadniać go tak żeby do połowy był mokry :wink:
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

A czym ciąłeś pleksę?
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

najpierw cienkim markerem odrysowałem kształt potrzebnego mi kawałka, następnie rozgrzewałem końcówkę ostrza bardzo cienkiego nożyka i delikatnie po zaznaczonych śladach nacinałem rozgrzanym ostrzem plekse, kiedy już wysztko wyciąłem to delikatnie odłamałem niepotrzebne pozostałości pleksy, potem małym pilniczkiem wyrównałem plekse bo wiadomo, że jak się tnie rozgrzanym metalem to pleksa się tak rozchodzi na boki i ten nadmiar trzeba ściąć lub spiłować i kiedy wszystko juz ładnie opiłowałem to krawędziami przejechałem na palnikiem żeby delikatnie przytopić wszystkie krawędzie dzięki czamu nie ma żadnych zadziorów itd (ta czynnośc nie jest wymagana, ponieważ przesadnie chciałem uzyskać estetyczny wygląd jednak po oszlifowaniu pilnikiem prawie nic nie widać, a kiedy podgrzałem krawędzie nad palnikiem to efekt byl prawie niewidoczny, jedynie jak palcem przejechałem po krawędzi to było czuć bardzo gładkie).
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Aha, może spróbuję tak pociąć plastik :)
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

to jest najprostrzy sposób, bo przecinając go piłka do metalu lub taką z malutkim brzeszczotem to możę Ci popękać pleksa, a tak to nie dość, że przetniesz w szsytko w linii prostej i nie zboczysz z kursu xD to w dodatku amsz pewność, że nic Ci nie pęknie, a oszlifowanie i wygładzenie to już drobnoskta :D
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

sob 28 lut, 2009

hmm a czy pleksy nie mozna poprostu pociac wyrzynarka (lub pila brzeszczotowa) :?:

no to mi wytlumaczyles.. w tym samym czasie.. ale qrde nie chce mi sie wierzyc ze az takie pekniecia masz przy normalnym cieciu pila :wtf:
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

nie nie, oczywiście że nie:D tylko cięcie piłką to poporsotu wieksze ryzyko, bo wystarczy że Ci sie piłka brzeszczotowa delikatnie zakleszczy i mocniej przyciśniesz i już pęknięcie gwarantowane:D a wyrzynarką można spokojnie wycinać bo ona napewno nie spowoduje spękań ponieważ bardzo szybko chodzim niestety ja nie mam dostepu do wyrzynarki, a brzeszczotem już kiedyś ciąłem i mam niemiłe doświadczenia :| dlatego mój sposób jest dla tych którzy chcą uniknąć spękań i nie mają dostępu do wyrzynarki:D
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Wyrzynarka topi pleksiglas i jest to niezbyt estetyczne. Wychodzi takie czarne i trzeba to później zeszlifować. Przy wycinaniu należy się streszczać ponieważ dłuższe postoje powodują wypalanie dziur. Nie polecam takiego sposobu.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

no właśnie myslałem o tym, ponieważ tarcie wywołuje wzrost temperatury, ale zastanawiałeś się np nad polewaniem pleksy wodą podczas jej cięcia, co napewno obniży temperaturę :?:
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 28 lut, 2009

Tego jeszcze nie próbowałem.
PS: Jak ja bym chciał umieć tak wycinać w szkle z łatwością. http://www.youtube.com/watch?v=8X-O_Gc4G8g Mnie to zawsze coś pęknie. :zenada:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

heh xD też bym tak chciał w sumie nigdy nie próbowałem wycinać w szkle, ale mam w duże kawalki szkła w piwnicy , teraz zmierzam skonstruować takie formi, w którym część gniazdowa będzie przyklejona do ścianki akwarium od wewnątrz i będe musiał wykonać do niego szklaną pokrywę :) i podobno małe kawałki szkła łatwiej jest odłamać po przecięciu niż te duże dlatego przygotowuje się na to, że moge zmarnować szybe xD
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 28 lut, 2009

Prosta zasada: Nie zginać na siłę tylko rozciągać i najważniejsze to zawsze mieć założone przy tej robocie okulary ochronne! :-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

sob 28 lut, 2009

no ale gdy próbujesz oderwać kawałek ancietej szyby odciagjąc ją to szyb nie trzyma sie cholernie mocno?? bo mis ie wydaje, że nacieci pęka podczas zginania a nie odciągania :wtf:
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

sob 28 lut, 2009

Zrobiłem dziś komory :) jako formy użyłem pudełka do butów :D (wypełnione folią spożywczą :)) czas ok 2 godzin, zdjęcia dam jutro jak się trochę wysuszy :) Zrobiłem 9 komór różnej wielkości, będą przykryte szybką :) Niestety szybka jest mała bo innej nie mam :/ ale jest ok :) juz mam akwa do tego :)

korytarze mają szerokość 6 mm może być ?
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

ndz 01 mar, 2009

no to elegancko:D ja taż chce zrobić formi w akwarium, ale do tego wykonam nową część gniazdową:D sodek korytaże są idealne moje też mają po 5,5 - 6 mm szerokości:D a polerowałeś wszystko wilgotnym wacikiem lub gąbką :?: aż jestem ciekaw jak Ci wszyło :D
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

ndz 01 mar, 2009

nie nie polerowałem :D spoko jeszcze porobię :) . A zrobiłem o takiej szerokości bo taką szerokość ma główka gwoździa :D . Ogólnie używałem gwoździa, łyżki dużej stołowej i śrubokręta :D Bo ciężko trochę było potem pracować jak zasechł. Ogólnie to wylałem więcej gipsu niż potrzebowałem (wielkości pudełka) ale ojciec mówi ze to można na spoksa oszlifować uciąć itp itd

może efekt mojej pracy nie jest taki ładny jak twój ale zważywszy na to że to moja pierwsza zabawka z gipsu (nie licząc wczorajszej :D) to i tak jest nieźle :)

PS. oczywiście wszystko jeszcze ładnie obrobię i wyczyszczę (dziś już musiałem sprzątać bo późno się do tego zabrałem )

Obrazek

projekt był podobny ale troche moje obliczenia na oko nie wyszły za dobrze :)

ze wszystkich stron muszę poucinać i spiłować bo grubość jest trochę za duża
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

ndz 01 mar, 2009

oj Sodek ale musisz to chyba troche wyrównać, ja na Twoim miejscu poobcinałbym te kawędzie w komorach tak żeby były płaskie(tak ja ku mnie) i potem bym wygladził to wilgotnym wacikiem, ale efekt jest całkiem fajny :)
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 01 mar, 2009

Jakim gipsem to robiłeś piecho90 ?
Awatar użytkownika
piecho90
Posty: 144
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: Puławy

ndz 01 mar, 2009

nie wiem, wziąłem pierwszy lepszy jaki mi sie udało znaleźć w piwnicy, no ale to raczej gips nie ma nic do tego :p

[ Dodano: Nie 01 Mar, 2009 ]
a jak z tymi zdjęciami tej przyklejonej pleksy do gipsu, bo jutro ide po ten sylikon i chciałbym zobaczyć jak to wygłąda całe :)
Lasius Niger
Formica Rufibarbis
Formica Fusca
Myrmica Rubra
ODPOWIEDZ