Nowy sposób nawadniania.

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

czw 09 kwie, 2009

Wymyśliłem nowy sposób nawadniania i go "ukaże" na tym forum aby usłyszeć waszą opinie.
I jednocześnie ogłaszam, iż nie jestem pewien czy temat ten był już poruszany :!: , ale nigdzie indziej nie znalazłem takiego wątku.
A więc wzorowałem się na poidełku z odwróconym naczyniem z wodą.
Polega on na tym, iż w formikarium gipsowym (tylko do takiego pasuje) wywiercony został otwór (nie na wylot), który będzie miał średnice równą średnicy zewnętrznej fiolki/próbówki.
Do fiolki/próbówki zostaje nalana woda, następnie naczynie zatykamy palcem odwracamy i umieszczamy w otworze.
Tak przygotowany zbiorniczek będzie przez długi czas nawadniał nasze formikarium.

Obrazek

Wiem, wiem mam wielki talent plastyczny :p .
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
red20
Posty: 360
Rejestracja: pn 09 lut, 2009

czw 09 kwie, 2009

przy tym projekcie musisz sie zastanowic czy taka ilosc wody nie bedzie powodowala ze gips bedzie za bardzo wilgotny i czy pozostana jakies suche miejsca w czesci gniazdowej :idea:
Camponotus sp ->Dziennik
Lasius niger
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

czw 09 kwie, 2009

To tylko pomysł, czy już sprawdziłeś to? Z doświadczenia z gipsem (blee, Y-tong 100x lepszy) wiem, że mogą wystąpić pewne problemy. Najważniejszy z nich to taki, że gips będzie bardzo wdzięczny, że nie musi pić wody walcząc z grawitacją. Wszystko poniżej poziomu wody będzie mokre...Czyli całe formi o ile nie robisz jakiejś nietypowej konstrukcji.
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

czw 09 kwie, 2009

Dzięki za odpowiedzi i krytykę.
Z gipsem pracowałem już wiele razy ale jednak przerzucę się na pustaki, bardzo łatwo się je obrabia.
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

czw 09 kwie, 2009

to jest coś w stylu poidełka które można zrobić albo np. kupić od radissa za 3 zł

tylko ze jak sobie kupisz takie poidełko to mrówki same zadbają o wilgoć i będą mogły ustalać ją a tutaj będziesz miał wszyyystko mokre :)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

czw 09 kwie, 2009

Kiedyś coś takiego pokazywałem:
Obrazek
dolna część powinna być nieprzepuszczalna. Działa pod warunkiem, że mrówki nie wsypują do tego piasku i śmieci. Jeśli nasypią po prostu wszystko wypływa.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ