formikarium z akwarium

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

czw 30 kwie, 2009

fota

myślę ze w miarę wyraźnie napisałem co i jak :) . No wiec, to szary kolor to gips (który jest w rzeczywistości biały) będzie zaklejony szybka
(układ komór ma tylko przypominać gniazdo, w rzeczywistości jest inny)


chce tam wprowadzić L.flavus, wiem ze ten gatunek lubi małe areny :). Jakieś przeciwwskazania ?

Posiadam takie same gniazdo tylko w innej skali zbudowane (wysokość 25 cm ) Czy będę mógł tam wprowadzić tetrasy, czy one potrzebują większej areny ?
Ostatnio zmieniony czw 30 kwie, 2009 przez sodek, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

pn 04 maja, 2009

Ze sie tak zapytam - skad masz takie fajne male akwarium? :D tez takie chce :p
Jezeli o L. flavus chodzi to powiedziałbym nie tyle, ze lubi male areny co po prostu nie potrzebuje duzej :wink:
Co do tetrasow to takie gniazdo bedzie dla nich napewno odpowiednie. Wielkosc potrzebnej areny zalezy od wielkosci kolonii wiec trudno powiedziec jaka arena bedzie odpowiednia. Jezeli jest to mala kolonia to taka arena z pewnoscia wystarczy im jeszcze na dlugo.
Z tego co zauwazylem w naturze to kolonie darniowca pomimo tego, ze sa dosc aktywne na powierzchni gniazda to nie zapuszczaja sie szczegolnie daleko w teren, z wyjatkiem dzialan militarnych na terenie wrogiego mrowiska oczywiscie :D
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

pn 04 maja, 2009

Uff wkońcu ktoś odpowiedział:)

Też właśnie zauważyłem, że murawki nie zapuszczają się daleko od gniazda :)

Te dwa akwaria kupiłem od kolegi za 13 zł - jedno ma pojemność 5l a drugie 10l :)

[ Dodano: Sro 20 Maj, 2009 ]
No dobra. W końcu wszystko skleiłem ale foty dam jak pożyczę aparat.

Jaki mogę dać kolor piasku dla L.flavus ?
Czy to może być jakiś czarny czy niebieski ? A jeśli tak to jaki: kwarc czy jakiś :p (nie znam się za bardzo, właściwie kupie jaki będzie)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
ODPOWIEDZ