Opaska na dłoń z uchwytem na próbówki.

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

wt 18 sie, 2009

Dzień dobry! (żeby nie było, że "panuje" więc przeczytajcie ten tekst po lewej, jak ta dziewczyna z reklamy tego batonika Lu-Go)
Dawno temu wymyśliłem fajną rzecz ułatwiającą polowanie na królowe, otóż jest to gumkowa (z szerszej gumki od majtek), opaska na ręka na której drugą gumką wyszyte są "sloty" na plastikowe małe próbówki w które można łapać królowe.
Taka rzecz jest bardzo poręczna, zbudowałem prototyp i powiem, że nieźle się sprawuje.
Niedługo, gdy ruszy pseudo allegro z mrówkami, zacznę szyć takie opaski i sprzedawać za około 5~10zł

!!! I od razu ostrzegam, że zastrzegam sobie prawo do produkcji tych opasek !!!
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
Cuful
Posty: 93
Rejestracja: sob 13 cze, 2009
Lokalizacja: Siemiatycze

wt 18 sie, 2009

Ja takiego czegoś używam, mam taką gumkę, nakładam na nadgarstek, a do tego są podczepione probówki eppendorfa. :) Bez "slotów".
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

wt 18 sie, 2009

No nie już ktoś mnie wyprzedził.
Ale i tak będę je produkował.
Ostatnio zmieniony wt 18 sie, 2009 przez JakubN, łącznie zmieniany 1 raz.
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
Cuful
Posty: 93
Rejestracja: sob 13 cze, 2009
Lokalizacja: Siemiatycze

wt 18 sie, 2009

Wystarczy życzyć powodzenia. Mimo to myślę, że jak już wyjdą na rynek inni będą produkowali "podróby" :P
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

wt 18 sie, 2009

Ja natomiast noszę probówki w kieszeni i również postrzegam ten sposób jako całkiem wygodny. Niestety, kieszenie też są już chyba opatentowane i ciężko mi będzie rozkręcić interes związany z produkcją i sprzedażą tychże. Co gorsze, większość potencjalnych klientów prawdopodobnie zechce zakupić kieszeń w komplecie ze spodniami, a na ich uszycie nie starczy mi już niestety umiejętności :wink: .

A tak na serio, to niestety nie wróżę Twojej inicjatywie sukcesu, gdyż jak to napisał
Cuful
, każdy może samemu zrobić taką opaskę. Po drugie ja osobiście czułbym się głupio chodząc po parku z gumą od majtek z poprzyczepianymi probówkami owiniętą wokół nadgarstka :p
Ostatnio zmieniony wt 18 sie, 2009 przez socolovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

wt 18 sie, 2009

Ta opaska wygląda całkiem dyskretnie i wcale nie śmiesznie.
Wygląda podobnie jak ta opaska którą sportowcy używają do wycierania się z potu.
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

wt 18 sie, 2009

socolovsky pisze:ja osobiście czułbym się głupio chodząc po parku z gumą od majtek z poprzyczepianymi probówkami owiniętą wokół nadgarstka :p
OWNED
Ja pierniczę ale wy ludzie macie pomysły. Masakra :o
Mnie wystarczy gdy ludzie patrzą się jak na dziwaka gdy idę pochylony nad chodnikiem, albo jak na środku chodnika uganiam się za "robalami".
Pomysł jak dla mnie bardzo oryginalny ale do kitu. Może do biegania się nadaje gdy się nie ma spodni z kieszeniami. Ale ja na mrówy jeżdżę zazwyczaj rowerem i zawsze mam plecak a w nim kieszeni nie brakuje.
Ostatnio zmieniony wt 18 sie, 2009 przez Harnaś, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

wt 18 sie, 2009

Dzięki za twoją neutralną (chyba) krytykę xD .
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

śr 19 sie, 2009

JakubN pisze:!!! I od razu ostrzegam, że zastrzegam sobie prawo do produkcji tych opasek !!!
Mysle, ze powinienes zglosic patent w urzedzie patentowym bo w przeciwnym razie Chinczycy zaleja rynek podrobkami Twojego wynalazku 8)
Bengosha
Posty: 4
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Śląsk

pt 21 sie, 2009

Ta opaska wygląda całkiem dyskretnie i wcale nie śmiesznie.
Wygląda podobnie jak ta opaska którą sportowcy używają do wycierania się z potu.
Jeśli ta opaska wygląda jak frotka to ten pomysł może przejść. Przydały by się jeszcze fotki bo tak to trudno to sobie wyobrazić.
[img]http://cry.travianteam.com/sig-7-pl-2-pl5_3075.gif[/img]
4x L. niger
1x L. umbratus
1x Tetramorium caespitum
2x L.flavus
4x Myrmica sp.
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

pn 24 sie, 2009

Myślałem o podobnym rozwiązaniu, tylko jako coś w stylu pasa na naboje, mocowanego na pasku. Do tego te zamykane plastikowe próbówki jakie są na mrowkoyad.pl .
Rozwiązania odechciało bo widziałem jak wyglądają pojemniczki na haczyki wędkarskie i to rozwiązanie zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu.
Zwykłe próbówki są duże, no i kruche. Noszenie ich ze sobą jest nieco wtórne, jeżeli można kupić takie pudełeczko. W wędkarskich można upolować pudełka różnych wymiarów, sądze że każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie przemawia to do mnie bardziej niż bandoliera z próbówkami. 10 przegród spokojnie wystarczy na mrówki spotkane przypadkiem na drodze do dziewczyny lub sklepu, na większy wypad można wziąść dwa pudełka.

Pozdrawiam, Rosomak
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

pn 31 sie, 2009

JakubN pisze:Niedługo, gdy ruszy pseudo allegro z mrówkami, zacznę szyć takie opaski i sprzedawać za około 5~10zł
Ja będę je sprzedawał taniej. :zenada:
JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

pn 31 sie, 2009

asak pisze:
JakubN pisze:Niedługo, gdy ruszy pseudo allegro z mrówkami, zacznę szyć takie opaski i sprzedawać za około 5~10zł
Ja będę je sprzedawał taniej. :zenada:
To ja zrobię przecenę :mrgreen: .
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
dawid2000x1
Posty: 74
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009
Lokalizacja: Wieluń

sob 12 wrz, 2009

Harnaś pisze:Mnie wystarczy gdy ludzie patrzą się jak na dziwaka gdy idę pochylony nad chodnikiem, albo jak na środku chodnika uganiam się za "robalami".
trochę offtop.. ale przypomniała mi się historia jak idąc z głową nad kostką brukową natrafiłęm na królową i od razu rzuciłęm się za nią. ta jednak wcisnęła się w szparę między kostkami i nie mogłem jej wyciągnąć. A akurat szła jakas grupka. i mówią między sobą "poryło go!" :D
Awatar użytkownika
francuz
Posty: 297
Rejestracja: pt 24 kwie, 2009
Lokalizacja: Ostrołęka

pt 18 wrz, 2009

To mnie raz jak znajomy rodziców widział podczas polowania ne mrówcie powiedział im, że mają syna narkomana, bo z strzykawkami po lesie chodzi. ;p
Lasius umbratus
Formica sanguinea
Camponotus ligniperda
Artur Wrzos
Posty: 193
Rejestracja: śr 09 sty, 2008
Lokalizacja: Lubelskie

pt 18 wrz, 2009

To łap je w pudełka po drażach tic tac, jak ja...Albo w fiolki po aromatach do ciast.

Pozdrawiam.
M. rubra - L. niger - T. caespitum
Rosomak
Posty: 71
Rejestracja: śr 10 cze, 2009

ndz 16 maja, 2010

Wtedy powiedzą że nie myje zębów.
Idioci zawsze coś wymyślą.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

ndz 16 maja, 2010

Rosomak, pasjonujesz się wykopaliskami, czy może po prostu lubisz odgrzewać kotlety? :roll:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
kamil199
Posty: 81
Rejestracja: śr 15 lip, 2009
Lokalizacja: prubówka

pn 17 maja, 2010

ale tak jest ja też znalazłem królową też ludzie szli i mówią jakiś nienormalny :?
ale poruszył temat no to pisze
L.niger
Camponus vagus zaczynam
http://mrowkoyad.pl/ -najlepszy sklep
Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lis, 2010
Lokalizacja: Gliwice

śr 13 kwie, 2011

Ja mam trochę inny plan i wątpię że ktoś go już opatentował. Od babci dostałem Pas na amunicję z 2 wojny światowej Ma sloty wielkości probówek jest cały skórzany więc probówki się nie wyślizgną. Co myślicie ? :pomysl:
slow
Posty: 51
Rejestracja: czw 10 mar, 2011
Lokalizacja: Gdynia

czw 14 kwie, 2011

Myślę że, torba biodrowa styknie 8)
Odnośnie patentów. Wystarczy że miałoby inne parametry i/lub, kształt poszczególnych części. Kwestia czy wynalazca na tyle przemyślał swój projekt, że będzie on nie do podrobienia. Bo niby jak można ulepszać idealne?
W przeciwnym razie konkurencja wzorując się na twoim projekcie, stworzy ideał.
:mack:
Mike
Posty: 95
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010
Lokalizacja: Iwonicz

czw 14 kwie, 2011

Krecik pisze:Ja mam trochę inny plan i wątpię że ktoś go już opatentował. Od babci dostałem Pas na amunicję z 2 wojny światowej Ma sloty wielkości probówek jest cały skórzany więc probówki się nie wyślizgną. Co myślicie ? :pomysl:

:o Ale pamiątka niesamowita... Zrób zdjęcie tego pasa :o
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 14 kwie, 2011

ja nosze w kieszeni bocznej plecaka zapas i jedną w kieszeni i jakoś nie narzekam :-)
główny maruda
slow
Posty: 51
Rejestracja: czw 10 mar, 2011
Lokalizacja: Gdynia

czw 14 kwie, 2011

Taka opaska, to całkowicie zbędne oporządzenie...
ODPOWIEDZ