Kratka wentylacyjna!

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

JakubN
Posty: 192
Rejestracja: czw 10 lip, 2008
Lokalizacja: Szczekociny

ndz 06 wrz, 2009

I znowu zacząłem myśleć i wymyśliłem!
Otóż zamiast kupować po 2zł szt. druciane kratki lub sitka od kranów jako wentylacje, można do tego celu użyć "mikroskopijnego" sitka z wężyka do przetaczania płynów, który można zakupić w aptece za 50gr.
Jeżeli ktoś był w szpitalu to na pewno widział jak do kroplówki wbijany jest taki plastikowy zbiorniczek, który za pomocą wężyka połączony jest z welfromem (czy jak to coś się nazywa).
gdy zakupimy ten zbiorniczek z wężykiem, rozcinamy zbiornik i wyjmujemy krążek z plastikową siateczką, w której oczek nie widać gołym okiem!
Takie "coś" można przykleić sylikonem na dziurę w szkle.
Pozostały wężyk można użyć do połączenia gniazda z arenom dla mniejszych gatunków, takich jak M.rubra.
[b]Moje mrówki to:[/b]
Lasius niger,
Myrmica rubra,
Formica cinerea,
Tetramorium caespitum.
Awatar użytkownika
Volxon
Posty: 101
Rejestracja: pt 03 lip, 2009
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa :p

ndz 06 wrz, 2009

:o Niezły pomysł:) tylko nie bardzo wiem jak wygląda to co trzeba kupić xD
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

ndz 06 wrz, 2009

Za około 50gr można też kupić specjalne sitka nylonowe do farb i lakierów zawierające drobną siateczkę (takie jak w tym w zestawie). Taniej (za 15-30gr) można kupić sitko papierowe jednorazowe z siatką nylonową.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

ndz 06 wrz, 2009

Miałem takie z zestawu kroplówkowego (potrzebowałem wężyk) , nawet zamontowalem je w formi "I" jak miałem L.niger , jednak obawiam się, że po pewnym czasie zostałoby przegryzione i już w przyszłości nie będę tego stosować. U mnie tylko metalowe wchodzi w grę. To niedrogo jak na solidne gniazdo.
ODPOWIEDZ