Przegrody

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MrSnowwood
Posty: 150
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009

ndz 03 sty, 2010

Witam dzisiaj chciałbym zrobić przegrody do probówek. Mam już ogólnie cały patent jak się do tego zabrać znalazłem i trochę korka który został już odpowiednio przygotowany. Teraz nasuwa się pytanie jak szybko i ładnie zrobić przegrody ? Chodzi mi głównie o dziurki po środku. Jakie wymiary powinny być i czym najlepiej to robić nożykiem , żyletką ?




Pozdrawiam
Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań,
W życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać.
Awatar użytkownika
Cuful
Posty: 93
Rejestracja: sob 13 cze, 2009
Lokalizacja: Siemiatycze

ndz 03 sty, 2010

Przegrody mogą być albo okrągłe z dziurką po środku (jak na mrowkoyadzie), robisz je wycinając żyletką kółko w korku o odpowiedniej średnicy (wcześniej możesz narysować cyrklem), a otworek w środku możesz zrobić chociażby dziurkaczem. Mierzysz probówkę suwmiarką / linijką odkładasz połowę tego w cyrklu i rysujesz. Jeśli nie masz dziurkacza to może być wiertełko.

Inny sposób to przegroda w innym kształcie, takim jakby koła przeciętego w innym miejscu niż średnica (wyżej lub niżej). Z tym, że korek musi być wtedy grubszy, bo nie będzie przylegał z każdego miejsca do ścianek probówki. Wygląda to jakby literka u.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

ndz 03 sty, 2010

Ja mam u siebie w większości probówkowych kolonii takie przegrody.
Nie bawiłem się w żadne dziurki tylko normalnie w korku grubości 5mm wyciąłem z boku 1/4. Tak jak na zegarze kwadrans. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Zablokowany