Kącik Ugurtha

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ugurth
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: wrocław

śr 24 mar, 2010

Ostatnio udało mi się wyciąć coś takiego:). Jest to inspiracja oczywiście produktem z Mrowkoyada ale stwierdziłem iż tam kosztuje to troszkę za dużo a zrobić coś takiego nie jest ciężko :)

Bierzemy corela na węzełkach robimy projekt a potem wysyłamy profesjonalnej firmie na ploter. Cena około 30 zł za formi 20cm na 20 cm

http://b.imagehost.org/view/0807/P3241798
Ostatnio zmieniony śr 24 mar, 2010 przez ugurth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

śr 24 mar, 2010

to drogo. moje betonowe są dużo tańsze (w przeliczeniu na sztukę.)
główny maruda
Awatar użytkownika
ugurth
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: wrocław

czw 25 mar, 2010

ja robiłem wcześniej formikaria gipsowe korkowe ale zawsze coś mi nie pasowało a mianowicie estetyka w tych formikariach mrówki dla mnie wyglądają zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

czw 25 mar, 2010

Zrobić takie coś to nic trudnego, dla kogoś kto pracował kiedyś przy plexi. Tylko z wycięciem korytarzy mógłby być problem (te są chyba cięte laserem).
Ogólnie fajnie. Jedyny co mi się nie podoba w takich formi to arena, która jak arena nie wygląda.
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
ugurth
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: wrocław

czw 25 mar, 2010

Tak laserowo cięte korytarze. Zaciekawiło mnie to gdyż zdziwiłem się formikarium w sklepie które kosztuje 80 zł... Arena prawda mała ale moim zdaniem ciekawsze to jest od próbówki gdyż właśnie do małych koloni mam zamiar to stosować:).
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 27 mar, 2010

ugurth pisze:Bierzemy corela na węzełkach robimy projekt a potem wysyłamy profesjonalnej firmie na ploter.
Wycinałem kiedyś laserem w pleksie obudowy do urządzeń i dlatego parę lat temu proponowałem Curtusowi kooperację w produkcji uzupełniając jego produkty laserowo ciętą plexą. Lasery tną prosto z corela i właśnie w nim najlepiej narysować projekt. Najlepiej rozplanować od razu cięcie elementów z całego arkusza plexy. Dodatkowo można laserem wycinać otworki, a nawet wypalać napisy (napisy robi się przy mniejszej mocy lasera, wykonanie ich wydłuża czas cięcia co podraża koszt). Składnikami ceny jest materiał oraz "czas cięcia".

Może ktoś się postara i zaplanuje formi do samodzielnego składania? :-)
Boki mogą być łączone na ząbki np. co 1cm. Wygląda to ciekawie i ułatwia precyzyjne połączenie.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

sob 27 mar, 2010

eeeee...a jaki sposób utrzymać tam odpowiednią wilgotność?
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

sob 27 mar, 2010

Podzielam zdanie Mateusza co do wilgotności. ale połączenie tej technologij z betonem było by całkiem ciekawe.
główny maruda
Awatar użytkownika
ugurth
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: wrocław

sob 27 mar, 2010

to proste czerwone prostokąciki to filc u góry są otworki do wlewania wody filc zatrzymuje wilgoć i powoli ją oddaje. Woda przedostaje się przez szczeliny między dołem a samą górą
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

ndz 28 mar, 2010

M@teusz pisze:eeeee...a jaki sposób utrzymać tam odpowiednią wilgotność?
Eeeee.... samym plastikom jestem przeciwny z braku dobrego systemu nawilżania.

Z plexy można zrobić "obudowę" formikarium tak jak to się robi ze szkła. Wypełnienie może być korkowe, ziemne.. jak kto lubi.

Na przykład typowy kompakt może być zbudowany z:

1. plexa: obudowa wraz z prowadnicami, do samodzielnego sklejenia.

2. szkło: przykrywka gniazda oraz całego formikarium.

3. wypełnienie: korek.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ